OŚWIĘCIM-PRZECISZÓW. Policjanci musieli użyć broni

07 września 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Policjanci z Zatora przestrzelili opony w samochodzie, którym kierował pijany kierowca. 36-letni mieszkaniec Olkusza, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a podczas zatrzymania próbował potrącić jednego z funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę przed południem. Policjanci z zatorskiego komisariatu pełniąc służbę na terenie Gminy Przeciszów tuż po godz. 10 na ulicy Krakowskiej (DK44) zauważyli samochód marki Audi A4, którego kierowca wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. M.in. wyprzedzał inne pojazdy na podwójnej ciągłej.

Widząc zagrożenie, które stwarzał kierujący, dzielnicowi dali mu sygnał do natychmiastowego zatrzymania się, lecz kiedy kierowca nie zareagował, błyskawicznie podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Po kilku minutach pościgu, już na terenie Oświęcimia, kierowca audi wjechał w ulicę Stara Droga (os. Monowice), prowadzącą w rejon boiska sportowego. Tam zawrócił i zatrzymał pojazd.

- Ścigający go policjanci byli tuż za nim, więc również zatrzymali radiowóz, a następnie zachowując względy bezpieczeństwa zaczęli zbliżać się do audi. Wtedy kierowca ruszył do przodu próbując potrącić jednego z funkcjonariuszy. Policjant uskoczył w bok, po czym obaj funkcjonariusze wykorzystując broń służbową kilkakrotnie strzelili w opony pojazdu. W wyniku tego samochód przejechał kilkadziesiąt metrów i zatrzymał się - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Wysiadł z niego mężczyzna i zaczął uciekać pieszo. Został jednak szybko obezwładniony i zatrzymany. Był to 36-letni mieszkaniec Olkusza. Uciekał, bo był pijany. Badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnych pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za czynną napaść na funkcjonariusza do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy