OŚWIĘCIM. Przez Rynek przejadą kolarze. Centrum wyłączone z ruchu

28 kwietnia 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

W najbliższą niedzielę na Rynku Głównym będą finiszować kolarze rywalizujący w Karpackim Wyścigu Kurierów. Tego dnia w sercu miasta powstanie miasteczko kolarskie. A to oznacza, że w godz. 7 - 22 Rynek Główny będzie wyłączony z ruchu kołowego.

- W tym dniu nieprzejezdne będą ulice: Mayzla, Plebańska, Rynek Główny. Częściowo zamknięte będą ulice: Solskiego, Mickiewicza, Mały Rynek i Jagiełły - informuje oświęcimski magistrat, dodając że na ulicy Klasztornej będzie obowiązywał odwrócony kierunek ruchu.


Ograniczenie to nie dotyczy pojazdów organizatorów imprezy oraz służb miejskich i porządkowych. Urząd Miasta przeprasza za utrudnienia.

3 kraje, 6 dni wyścigowych, 7 etapów, 22 górskie premie i blisko 950 kilometrów – tak w skrócie zapowiada się 35. edycja Karpackiego Wyścigu Kurierów (U-23) UCI Europe Tour.

Wyścig zaczyna się w węgierskim Veszprem, a później przez Słowację kolarze przejadą do Polski.
W niedzielę 29 kwietnia pokonają 106-kilometrowy dystans z Jabłonki do Oświęcimia. Kolarzy przywitamy na rynku w godzinach popołudniowych.

W wyścigu biorą udział ekipy z Polski, Słowacji, Słowenii, Włoch, Czech, Estonii, Łotwy, Litwy, Ukrainy, Rosji, Austrii, Belgii, Niemiec, Holandii, Hiszpanii, Norwegii, Kazachstanu, Białorusi i Wielkiej Brytanii.

- Poza emocjami związanymi z rywalizacją kolarzy zapraszamy mieszkańców miasta Oświęcim i okolic do odwiedzenia miasteczka kolarskiego, gdzie przygotowano wiele atrakcji dla młodszych i starszych miłośników jednośladów m.in. konkursy, aktywności sportowe, prezentacje sprzętu,
pokaz pierwszej pomocy oraz występy artystyczne - zachęca Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka oświęcimskiego magistratu.

Na najmłodszych czekać będą stoiska animacyjne z konkursami oraz malowanie twarzy. Warto wybrać się do miasteczka kolarskiego na swoim bicyklu, bo z pewnością nie zabraknie atrakcji dla rowerzystów.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy