OŚWIĘCIM. Przystanek na Tysiąclecia już nie wróci

06 sierpnia 2013 Autor: plin

Przebudowa al. Tysiąclecia ruszyła. Przystanek „Oświęcim Osiedle ul. Tysiąclecia” został wyłączony z ruchu. Trwale wyłączony. Starostwo oświęcimskie komunikuje: przystanku w tym miejscu już nie będzie.

fot. plin

fot. plin

W związku z przebudową Tysiąclecia PKSiS Oświęcim informuje, że dla linii:

Oświęcim - Tychy,

Oświęcim - Katowice,

Oświęcim - Wola,

Oświęcim - Chełm Śląski - Imielin,

przystanek Oświęcim Osiedle ul. Tysiąclecia zostaje przeniesiony na ul. Dąbrowskiego, na przystanek linii nr 3 Oświęcim Dąbrowskiego.

Natomiast dla linii:

Oświęcim - Łęki - Kęty,

Oświęcim - Osiek Tarniówka - Głębowice,

Oświęcim - Polanka - Osiek - Głębowice,

Oświęcim - Kraków,

Oświęcim - Spytkowice,

przystanek Oświęcim Osiedle ul. Tysiąclecia zostaje przeniesiony na ul. Śniadeckiego, na przystanek Oświęcim ul. Śniadeckiego Osiedle OCK.

- Za utrudnienia przepraszamy - dodają w PKSiS Oświęcim SA.

Przystanek w to miejsce już nie wróci. Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu zapewnia, iż wszystkich przewoźników uprzedzono o tym już w maju.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Młodaa ., 09.08.2013 10:40
<p>popieram zdanie ''Anty'' i ''wkurzony na PO ... -,- ! :D nic dodać , nic ująć ... nazarowski to (...) ;D</p>
WKURZONY na PO, 07.08.2013 18:51
<p>Nazarowski to (...)</p>
Marek Nazarowski, 07.08.2013 12:04
@anty: Nie znam pojęcia "były kumpel". Kumpel albo jest albo go nie ma. Trudno więc bym czepiał się kogoś, kogo nie znam. Przyznaję, dozwoloną prędkość faktycznie wtedy przekroczyłem :) Co do mojego "grzeszenia" lub "nie grzeszenia" powiem tak: Trudno jest obiektywnie ocenić własną inteligencję. Widzę jednak, że sam próbujesz to robić odmawiając mi jej. Czyżby więc jakiś urażony strażnik miejski? To by się nawet zgadzało, bo o mojej rzekomej kampanii przedwyborczej wiesz więcej niż ja sam... Póki co nic mi nie wiadomo bym gdziekolwiek miał kandydować ale z taką opozycją (na takim poziomie jak Ty) ...to całkiem zachęcające :-)))
anty Marek Nazarowski, 07.08.2013 11:02
A ja widziałem jak Marek Nazarowski przekroczył dozwoloną prędkość podczas biegu po aparat :) biegł pod prąd jednokierunkową i zatrzymał swój zad na zakazie... jak można chwalić się donosicielstwem ??? ŻAL Od jakiegoś czasu czytam Twoje komentarze i inteligencją to Ty nie grzeszysz. Na siłę czepiasz się wszystkich, nawet byłych kumpli. Żałosna ta Twoja kampania przedwyborcza.
Marek Nazarowski, 07.08.2013 09:53
<p>M&oacute;j telefon nie posiada, niestety aparatu. Jednak mieszkam niedaleko Lidla. Skoczyłem do mieszkania po aparat a że mieszkam na trzecim piętrze to "blokadziarze" zdążyli, niestety odjechać z tego miejsca. Myślę jednak, że takie zdjęcie to tylko kwestia czasu...</p>
@Marek Nazarowski, 07.08.2013 08:55
Trzeba było zdjęcie zrobić i rozesłać po redakcjach. Każdy z nas wyposażony jest w urządzenie do monitoringu- telefon komórkowy z aparatem. Ja bym nie przeszedł obojętnie. Tak jak to zrobił Dominik z Zatora, gdy Policja stała na przejściu dla pieszych.
Szczaw i mirabelki, 07.08.2013 08:34
Do nie daję na tacę: Wolę zgubić 100 zł niż dać czarnemu 1 zł
Marek Nazarowski, 07.08.2013 06:17
@Szarik Straż Miejska w Oświęcimiu jest uprzywilejowana niczym pan pilnujący swoich włości. Może wynika to z faktu że służą najważniejszym osobom w mieście lub z jakiejś ich niepełnosprawności, gdyż kilka dni temu widziałem ich samochód parkujący pod Lidlem na miejscu dla niepełnosprawnych :-)
Do Pasażer, 06.08.2013 23:26
To raczej logiczne, po stronie zgodnej z kierunkiem trasy, gdy jedziesz na Katowice to zapewne autobus będzie odjeżdżał po stronie OCK, natomiast gdy będzie wracał wysiądziesz po stronie poziomki. Autobus kieruje się na dworzec tak więc nie może jechać w przeciwną stronę, chyba, że będzie robił niesamowite koło, co w sumie w tym mieście by mnie wcale już nie zdziwiło:)
Sprzedawca, 06.08.2013 22:58
Do nie daję na tacę: Biedaku, swoją przypadłość im wcześniej zaczniesz leczyć, tym większe szanse na wyleczenie.
Pasażer , 06.08.2013 22:19
A ten przystanek Oświęcim OCK, to z której strony? Przecież przystanki "OCK " są po obu stronach ulicy.
Szarik, 06.08.2013 20:14
Mam pytanie czy znak zakaz ruchu na tym odcinku nie dotyczy raduiwozu Straży Miejskiej? dzis około godziny 18.00 kilkakrotnie jechał sobie mimo zakazu nie był to pojazd uprzywilejowany czyżby Straz Miejska ma p4rzepisy RD w nosie????
nie daje na tace, 06.08.2013 19:42
podobno ma tam być 13 przystanek drogi krzyżowej, czarni już zadecydowali
jaro, 06.08.2013 19:24
To bylo do przewidzenia. W pojemnosci inteligencji naszego starosty nie mieszcza sie normalne decyzje. Zabrac mu auto sluzbowe i kazac mu pojezdzic po okolicy autobusami.
; O , 06.08.2013 19:19
ten kto to wymyślił ma [ciach!] na łeb ..
Mis, 06.08.2013 13:05
Jak się jeździ limuzyną z kierowcą, to się przystanków nie potrzebuje. Może czas zlikwidować też komunikację publiczną?
gruby, 06.08.2013 12:59
Co Wy chcecie od władzy z Dworów,jakie przystanki,jakie udogodnienia dla mikeszkańców,naiwniacy głosujcie dalej na nich.POWODZENIA.
Osw, 06.08.2013 11:53
I bardzo dobrze ze ten przystanek zniknie;) wystraczy zeby slupek postawic z rozkladem i juz. I nie nazekajcie ze przystanke wam kradna. Pogadajcie lepiej o wiecznie obsranym szalecie miejskim za 500 tysi to wam ulzy;)
górnik, 06.08.2013 11:43
a tak się fajnie na tym przystanku piło po szychcie
Marek Nazarowski, 06.08.2013 11:25
Może by więc wiatę z tego przystanku tymczasowo przenieść na przystanek przy pl. Kościuszki? Patrząc na tempo realizowania większości miejskich inwestycji tymczasowa wiata mogła by ochronić oczekujących przy pl. Kościuszki podróżnych nie tylko przed skwarem i deszczem ale nawet przed opadami śniegu.
polanaa, 06.08.2013 10:33
Poprostu tragedia....
zbuntowany plebs, 06.08.2013 09:42
WASAL bąknął do Plebsu: NIE BO NIE."Trwale wyłączony." Typowa odpowiedź dla absolwenta wieczorówki, nie potrafiącego z należytym akcentem wytłumaczyć LUDOWI...dlaczego nie? NIE bo NIE to jest odpowiedź mości pana z mości pałacu skierowane do LUDU PODDANEGO. Mamy dość pajacowania na folwarku pod nazwą starostwo powiatowe. BĘDĄ WYBORY panowie- słowo panowie jest nadużyciem!
Andrew, 06.08.2013 09:18
<p>no tak, bo ten deptak obok to przecież "reprezentacyjne miejsce w mieście" i żeby był tam przystanek to nie przystoi:)</p>
Staszek, 06.08.2013 09:00
<p>Najlepiej żeby wszelkie autobusy odchodziły z granic administracyjnych miasta. Przynajmniej nie zakł&oacute;ci to czyjegoś wizjonerstwa. Problem polega na tym, że to miasto opr&oacute;cz tych "wizjoner&oacute;w" zamieszkują jeszcze zwykli ludzie dla kt&oacute;rych ten przystanek od dziesięcioleci był punktem komunikacji z pracą czy rodziną. Widać auto służbowe i pięciocyfrowe wynagrodzenia zawężają horyzonty i wyczucie potrzeb mieszkańc&oacute;w osiedla.</p>
pa pa!, 06.08.2013 07:46
Bye przystanek!
alvaro, 06.08.2013 06:26
To już jest skandal !!! To gdzie teraz bedzie na krukach jak busy i autobusy moga nie mieć przystanku w centrum miasta! Już jeden przystanek wykasowali kolo koscioła i mają wszystkich w d...ie! Może pora na zlikwidowanie starostwa najwiekszej bandy nieudaczników z nietrafionymi pomysłami,ale kto by się przystankami przejmował jak sie ma służbowego Peugeota z kierowcą !!!