OŚWIĘCIM. Radni PiS mocno reagują na sytuację w MZK Oświęcim

11 lutego 2019 Autor: sz
OŚWIĘCIM. Radni PiS mocno reagują na sytuację w MZK Oświęcim
Radni klubu PiS w Radzie Miasta Oświęcim napisali list otwarty do prezydenta Janusza Chwieruta w sprawie aktualnej sytuacji w MZK Oświęcim.List otwarty
do Prezydenta Miasta Oświęcim Pana Janusza Chwieruta dotyczący sytuacji w MZK Oświęcim Sp. z o. o.

Szanowny Panie Prezydencie!

My, Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość Rady Miasta Oświęcim z niepokojem przyjmujemy doniesienia na temat sytuacji w MZK Oświęcim Sp. z o. o. Obecna sytuacja może spowodować zakłócenia dla prawidłowego funkcjonowania transportu publicznego, który jest podstawą komunikacji dla wielu Mieszkańców Oświęcimia bez względu na wiek: w dotarciu do placówek edukacyjnych, ośrodków zdrowia, czy też do miejsca pracy. W związku z zaistniałą sytuacją negatywnie oceniamy sposób i termin poinformowania Mieszkańców Miasta Oświęcim o nagłych zmianach w siatce połączeń. Zasadniczym pytaniem jest: od kiedy o zawieszeniu kursów autobusów wiedziały organy Spółki MZK Oświęcim Sp. z o. o oraz kiedy został o zaistniałej sytuacji powiadomiony Prezydent Miasta?

Równocześnie pozwalamy sobie przypomnieć, że już od dłuższego czasu w opinii publicznej funkcjonują niepokojące sygnały na temat sytuacji społeczno-fmansowej w Spółce. Na interpelacje radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Oświęcim zgłaszanych na sesji w poprzedniej kadencji, a dotyczącej trudnej sytuacji kadrowej w MZK Oświęcim Sp. z o. o., otrzymywaliśmy zdawkowe odpowiedzi, nie zawierające merytorycznego wyjaśnienia. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę, iż liczne grono Mieszkańców wielokrotnie podnosiło kwestię pełnienia przez Prezes MZK Oświęcim Panią Bożenę Fraś kilku funkcji w różnych spółkach. Taka sytuacja może skutkować utrudnieniami w sprawnym funkcjonowaniu MZK Oświęcim, a co za tym idzie, może negatywnie się odbić dla Miasta i Jego Mieszkańców. Zła sytuacja w MZK Oświęcim Sp. z o.o. jest w pełni uzasadnionym potwierdzeniem wcześniejszych obaw Mieszkańców, a Pan Prezydent nie tylko ich nie uwzględnia, lecz także nie bierze pod uwagę w swoich decyzjach.

W związku z powyższym, oczekujemy przedstawienia opinii publicznej przez Prezydenta Janusza Chwieruta oraz Panią Prezes Bożenę Fraś pełnej informacji na temat sytuacji społeczno-finansowej w MZK Oświęcim Sp. z o.o..

Równocześnie Radni Klubu Prawo i Sprawiedliwość, działając na podstawie Statutu Miasta Oświęcim, zastrzegają sobie prawo złożenia wniosku o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w przypadku dalszego pogorszenia sytuacji w MZK Oświęcim.

W imieniu Klubu Radnych Prawo i Sprawiedliwość:

Krzysztof Kuczek

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Do xzc, 12.02.2019 14:53
W takim razie po co ten artykuł i afery wokół zarobków kierowców... tez niech zmienią pracę.
Xzc, 12.02.2019 12:13
Do szary pracownik urzędu miasta

Jeżeli nie odpowiada ci wynagrodzenie które otrzymujesz to zamiast skamlenia na forach zmień prace. Mamy wolny rynek, ofert nie brakuje.

Pozdrawiam.
Zainteresowany , 12.02.2019 08:07
A tu Pan Chwierut chce przekazać pond 5 milionów złotych na budowę nowego schroniska dla Animalsów, żeby mogli jeszcze bardziej naciągnąć kasę urzędu na swoje "statutowe cele", a dla swoich pracowników nie ma. Chory okład.
Taniej i bez strajków, 12.02.2019 06:40

"Zarząd Międzygminnego Związku Komunikacyjnego w Jastrzębiu-Zdroju podjął decyzję o postawieniu w stan likwidacji lokalnego przewoźnika PKM Jastrzębie. To decyzja, której należało się spodziewać już w 2015 r., ale przepychanki i awantury między politykami i urzędnikami pozwoliły mu trwać jeszcze cztery lata."

Jak takie chore to zrobić jak w Jastrzębiu bo strach z nimi jeździć....
Polityka małomiasteczkowa, 11.02.2019 22:51
Kiedy my byliśmy u władzy, dbając o polepszenie poziomu życia pracowników naszych powiatowych instytucji, w tym urzędników starostwa i nauczycieli szkół średnich, doprowadziliśmy do tego, że ich zarobki wzrosły trzy, a nawet czterokrotnie. Dlatego wszyscy nasi pracownicy byli zadowoleni i szczęśliwi. Teraz więc mamy moralne prawo aby domagać się takich samych podwyżek w instytucjach miejskich.
Polityka małomiasteczkowa, 11.02.2019 22:43
Walczcie, walczcie o wasze pieniądze, nie dajcie się, dalej strajkujcie, radni pis będą was popierać, jesteśmy z wami!
Do czasu, kiedy my przejmiemy władzę.
hotin, 11.02.2019 21:14
Brawo Klub Radnych PiS i jazda z tą POwską rodziną!
Ciekawski, 11.02.2019 21:06
Panie prezydencie, skoro firma nie ma na podwyzki dla pracownikow, pani prezes nie panuje nad personelem to moze nalezaloby obciac wynagrodzenie lub odciazyc jej obowiazki(zwolnic). A wogole w ilu spolkach ona prezesuje?
Sandro, 11.02.2019 20:59
Skandal!!!Podwyzki dla pracownikow MZK NATYCHMIAST chwierut!!!
Pracownik synthos dwory 7, 11.02.2019 20:18
A Łoziński sie pod tym nie podpisał??? NIEMOŻLIWE
Pracownik, 11.02.2019 19:22
Wszystkie jednostki urzędu miasta zarabiają bardzo źle a zwłaszcza Mops i MOSiR pora coś z tym zrobić panie prezydencie.
Tylko Ukraińcy , 11.02.2019 18:24
Tylko 5000 zł - to skandal!
Dlaczego, 11.02.2019 17:36
Dlaczego szary pracownik w Urzędzie Miasta Oświęcim zarabia mniej niż jego odpowiednik w okolicznych miejscowościach? Czy nie wstyd dla Prezydenta?
555666, 11.02.2019 17:29
Żeby tak olewac ludzi którzy tam pracują 20-30 lat mechanicy elektrycy kierowcy i inni oni chcą zarobić pieniądze bo po to się idzie do pracy.
Panie Kuczek, 11.02.2019 17:27
Proszę o wywalczenie ludzkich podwyżek dla szeregowych pracowników Urzędu Miasta Oświęcim. Proszę tego nie pominąć l. Niech się wkońcu ktoś o Nich upomni, tez mają iść na L4 aby ktoś sie o nich upomniał?????