OŚWIĘCIM. Radny Biernat przypomina PO o parku miejskim - ANKIETA

17 lipca 2013 Autor: PLIN

Radny Stanisław Biernat oddał się wakacyjnej lekturze Strategii Rozwoju Oświęcimia 2010-2020 Platformy Obywatelskiej. - I oczywiście pańskiej – dodał, zwracając się do pełniącego funkcję prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta. Wśród strategicznych zadań, jakie stawiała sobie PO idąc w Oświęcimiu po władzę, wpisano utworzenie Parku Miejskiego. - To jedno z wielu zadań, które zostały wpisane do strategii, ale niestety nie są realizowane – komentuje Biernat.

OŚWIĘCIM. Radny Biernat przypomina PO o parku miejskim - ANKIETA

Radny Stanisław Biernat (Solidarna Polska) przypomniał, że jednym z postulatów oświęcimskiej Platformy było utworzenie Parku Miejskiego - na bazie terenów zielonych, dawnej strefy ochronnej firmy chemicznej pomiędzy Słowackiego a Chemików. - Jest to jedno z wielu zadań, które zostały wpisane do strategii, ale niestety nie są realizowane – komentuje radny opozycji. Dlatego postawił w interpelacji parę pytań: Czy nie dałoby się bodaj doraźnie wyremontować ścieżek w parku? Czy nie można byłoby zlikwidować miejsc w parku gdzie gromadzi się woda po dużych opadach deszczu (wylęgarnia komarów)? Czy dałoby się naprawić chodniki przy ul. Tysiąclecia, od ul. Słowackiego do ul. Chemików?

Prezydent Oświęcimia w odpowiedzi potwierdził, że za stan ścieżek w parku odpowiada miasto. „Zauważone miejsca, w których nastąpiły uszkodzenia nawierzchni zagrażające użytkownikom, są na bieżąco naprawiane. Po dużych opadach deszczu zastoiska tworzą się we wszelkiego rodzaju nieckach oraz zaniżeniach terenu i nie zawsze istnieje możliwość odprowadzenia nadmiaru wody. Z uwagi na brak kanalizacji deszczowej, ścieżki są wyprofilowane w ten sposób, aby wody opadowe spływały na tereny zielone” – wyjaśnia sternik miasta. „Miejsca, w których gromadzi się woda wymagają robót ziemnych, które będą możliwe do wykonania w ramach zagospodarowania parku” – dodaje.

Prezydent uzupełnia, że al. Tysiąclecia jest drogą powiatową, na której zarząd zwykły, obejmujący „jedynie remonty cząstkowe”, sprawuje miasto. „Odcinek drogi o długości ok. 700 m, od Al. Słowackiego do ul. Chemików wymaga przebudowy, co wykracza poza zakres zarządu zwykłego. W ramach remontów cząstkowych na bieżąco wykonywane są naprawy nawierzchni jezdni, chodnika i ścieżki rowerowej” – informuje magistrat.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
TzW, 05.08.2013 10:19
@Alex Każdy jest kowalem swojego losu? poczekaj,pozwól mi odpowiedzieć. Płacę ZUS. Płacę dochodowy,płacę VAT,płacę akcyz multum,płacę mandaty i płacę za opłaty parkingowe-drogowe. Teraz,skoro jestem kowalem swojego losu,znajdź dla mnie rozwiązanie,wujku. Nie chcę płacić 15 różnych podatków ale jeden. 10% przychodu. Raz w roku. I jak mi to załatwisz? Czy możesz znowu użyjesz argumentu rzekomej utopijności moich poglądów. Albo powiesz że lepsze to niż tkwienie w beczce [ciach!]. Nie wiem czy wiesz,ale takimi zwrotami można udawaniać wyższość wszystkiego. Np. praca w kopalni jest lepsza niż w hucie. Oświęcim jest lepszy niz osiek. Rosja jest lepsza niż uganda. I wreszcie,demokracja jest lepsza niż anarchia. Ale kto mówi o anarchii? A moze argument że nigdzie na świecie czegoś takiego nie ma? Wyborny,zaiste. 100 lat temu nigdzie na świecie nie działał komputer. Jeśli nadążasz... Jesteśmy niewolnikami i przeczenie temu nic nie zmieni. Tak samo jak pokorne siedzenie pod biczem naszego pana. Patriotyzm to nie jest bierne brnięcie za "mądrymi głowami" spindoktorków partyjnych z Sol-Pol-ów,Platform i jakichkolwiek innych partyj. Patriotyzm to nie jest przestrzeganie prawa zrobionego przez durniów. Nie jest tez nim integracja europejska. Nie jest też nim myślenie że ma się rację bo przecież mi zależy na Polsce.Ani płacenie podatków. Patriotyzm to pusty slogan,znaczący tak naprawdę ciężką pracę dla rozwoju naszego polskojęzycznego regionu i nas samych zarazem. Nie ma tu ani słowa o tym że ma być jakiś konkretny ustrój. Wolność - to bym chciał mieć. A nie - drogę-kiełbasę,rynek za 100 milionów,kibel z europy. Nic z tego mnie nie interesuje. Wolę być wolny. Demokracja ogranicza moją wolność i dlatego jestem jej przeciwnikiem. Kolejny quiz: czy antydemokratę można krytykować za poglądy? Czy to jest jeszcze demokracja?
kol, 21.07.2013 00:47
SPRAWIEDLIWY- poczytaj to jeszcze raz ...twoj wpis !?
Michał, 20.07.2013 17:38
<p>Z parkiem na Zasolu jest pewien problem. Miejsce oczywiste "Tr&oacute;jkąt bermudzki". Tylko z tym tr&oacute;jkątem jest problem, bo po pierwsze graniczy ze strofą obozową, więc każdy wie o co chodzi, po drugie w planie zagospodarowania wpisano zieleń niską, tak więc mamy dwa problemy, kt&oacute;re sa i będzie je trudno przeskoczyć, ale zobaczymy co się da zrobić.</p>
cztery kropki, 19.07.2013 16:03
Zamiast robić parki, zróbcie porządek z komarami. Choćby OSW zamienił się w jeden ogromny park, to i tak nie ma gdzie spokojnie usiąść przez chmarę komarów atakującą z każdej strony
SPRAWIEDLIWY, 19.07.2013 13:44
HENIU JESTEŚ WPŁYWOWY NIE POZWÓL ŻEBY KUĆKA Z ŁOŻINSKIM SIE SZAROGĘSILI PREZYDENT CHWIERUT TYLE ZROBIŁ DLA MIASTA NIE JAK MARSZAŁLEK ZWOZIŁ KAMIENIE ALBO KOPAŁ KOPCE
alex, 19.07.2013 11:36
Do glinatex: Mój ostatni komentarz skierowany był oczywiście do Ciebie. Pozdrawiam!
alex, 19.07.2013 11:33
Skąd Ci przyszło do głow , że szukam pochwał pod adresem kogokolwiek.To mnie akurat najmniej interesuje. Szukam konkretnych,obiektywnych informacji . Nienawidzę natomiast ględzenia i wiecznego narzekania.Po prostu..
Do radnego Henia, 19.07.2013 09:52
Heniu załatw aby park miejski powstał na Zasolu. Wiemy że wiele możesz i jestes skuteczny.
Roni, 18.07.2013 13:57
Ja też uważam że park ijski powinien powstać w okolicy osiedla Zasole. Tam przewija się sporo turystówa i mieszkańców jest najwięcej.
alex, 18.07.2013 13:41
Do TzW: Jeśli czujesz się jak niewolnik , to współczuję i częściowo rozumiem Twoją irytację . Ale z drugiej strony,"KAZDY JEST KOWALEM SWEGO LOSU.
edu, 18.07.2013 13:37
Gorsze od komarów jest towarzystwo meneli, którzy wyjątkowo upodobali sobie to miejsce....
górnik, 18.07.2013 12:34
platworma dobże żondzi bo ja za ich żonduw dostałem na grubie jusz 2000 zł podwyszki i socjale poszły w gure ale to i tak mało bo na dole cienżko i nam sie nalerzy
Likus, 18.07.2013 10:24
Kładka nad Sołą i miejski park są pilnie potrzebne. Będą służyć wszystkim mieszkańcom gdyż to jrst centrum miasta a nie jakieś peryferie.
mirka, 18.07.2013 10:17
Może radni z Zasola udzielą wywiadu redaktorowi nt remontu chodników na Więźniów Oświęcimia i niewykorzyystanego placu na Trójkącie Bermudzkim.
Vini, 18.07.2013 10:06
Miejski park ma być nad Sołą a nie gdzieś pod Zakłądami. Komu on tam potrzebny. Wszystkie najważniejsze imprezy są na stadionie Mosiru i tan należy inwestować miejskie pieniądze bo to kwestia wizerunku miasta. Park pod zakładami to pomysł jakiegoś debila.
glinatex, 18.07.2013 09:54
Do ALEX ! Jak ci niedobrze to zwymiotuj a pochwał dla PO to szukaj na szpaltach Gazety Wybiórczej-to czasopismo w sam raz dla tobie PO-dobnych!
Witekk, 18.07.2013 09:53
Panie prezydencie park miejski powinin powstać w centrum Zasola. Tam jest olbrzymia niewykorzystana powierzchnia. Ludzie z bloków ni mają gdzi wypocząć a to największe osiedle. Pomysł radnego jest poroniony
TzW, 18.07.2013 09:46
Do alex: Jak człowiek uczciwie pracuje to jest bardzo nerwowy i zirytowany faktem że rostkowskiemu brakuje 25 MLD w budżecie. Proszę,nie mówi mi tu o uczciwej pracy,jestem niewolnikiem a mój "pan" odbiera mi 85% wypłaty. Mam prawo mówić co mi się żywnie podoba. A co do parku: jest on wylęgarnią patologii. Lubią tam siedzieć pomniejsze pijaczki,chłopaki od hip-hopu (swoją drogą żenada...),wszędzie szkło a w krzakach srają menele. Wypadało by coś tam zrobić,ale jak widzę jak ta władza bierze się za remonty to chyba bym wolał żeby te pieniądze z helikoptera rozrzucili. Oświęcim jeszcze raz byłby sławny. A wy dalej będziecie głosować na PO? Czy może zmiana o 180 stopni i na PiS? Quiz: wymień 10 różnic programowych między 5 największymi partiami w Polsce:
Gień, 18.07.2013 09:29
Nie wytarczy wam Plac Pokoju. Park powinien powstać nad Sołą.
Hej!, 18.07.2013 09:24
Pytanie do radnych Grzybka i Chrzana. Kiedy będzie interpelacja nt parku na Zasolu?
zas-ka, 18.07.2013 09:23
Mieszkańcy Zasola zapraszają pana radnego na wizję lokalną na Trójkącie. Może coś pan zrobi w tej sprawie
beka, 18.07.2013 09:19
Panie Biernat, nie lepiej zrobić park nad Sołą przy stadionie Mosir?
Big, 18.07.2013 09:12
Prezydent obiecywał park na Zasolu. Było to na ubiegłorocznym spotkaniu z mieskańcami. Może radni z Zasola mu przypomną.
Do radnego, 18.07.2013 09:05
Przecież robią Plac Pokoju to nie wystarczy?. Może coś w innych częściach miasta panie radny. Pan chyba gdzieś tam mieszka. Czyż nie? Może tym razem coś po drugies stronie Soły.
Zosia, 18.07.2013 09:00
Przecież miał powstać jakiś park na trójkącie bermudzkim na Zasolu. Wielki plac a nic tam nie ma. Gdzie my emeryci mamy posiedzieć, przed blokiem?
@glinatex, 18.07.2013 08:35
drogi malkontencie, w ciągu 3 lat zrobiono więcej niźli przez 8 a nawet 9. Pan Biernat nie potrafi czytać. Strategia jest pisana na wiele lat z datą graniczną 2020 ale Biernat chciałby już... jak dziecko :D
alex, 17.07.2013 21:24
Do glinatex: Niedobrze mi, gdy czytam ciągle takie same komentarze.Więcej inwencji twórczej! Robi się nudno... PS Gdy człowiek uczciwie pracuje, nie ma czasu na narzekanie...
..., 17.07.2013 20:01
<p>Obiecać nie grzech, lepiej trzy razy obiecać niż raz dać - to powinno być sztandarowe hasło PO. Ciekawe czy dalej pyta "czy ja to muszę podpisywać?". C&oacute;ż, fuszka za piecio cyfrowe wynagrodzenie wiąże się z takimi niedogodnościami jak "prozaiczne" podpisywanie pism wychodzących.</p>
Ojciec_A, 17.07.2013 19:05
Po pierwsze, to niech prezydent pogoni wykonawców remontów rynku i placu Pokoju. Po drugie, może by tak prezydent osobiście się zorientował co do stanu technicznego omawianego parku, bo chyba nie wie o czym mówi. Po trzecie, robić, robić i jeszcze raz robić, a nie migać się. Bo popłynie pan, panie Chwierut jak reszta Platformy, a szkoda by było.
glinatex, 17.07.2013 18:37
wpisano utworzenie Parku Miejskiego. - To jedno z wielu zadań, które zostały wpisane do strategii działań Platformy Obywatelskiej. I co Panie namiestniku tuskowy? Obiecanki cacanki a mieszkańcom figa z makiem, no chyba że Live Festiwal to było przedsiewzięcie na miarę pańskich możliwości? Ps. I co z tym Parkiem Miejskim a nie jakimiś dziurami?