OŚWIĘCIM. Rekordowe zainteresowanie artystów z całego świata

18 maja 2018 Autor: red
Jury biennale. Fot. Dominik Smolarek

Jury biennale. Fot. Dominik Smolarek

Międzynarodowe Biennale Plakatu „Twórczo dla Praw Człowieka”, odbywające się od 2006 r. w Międzynarodowym Domu Spotkań Młodzieży, pobija kolejne rekordy. Tym razem swoje prace nadesłało blisko 400 artystów z 38 krajów. Łącznie 758 plakatów!

Zwycięzca tegorocznego biennale, wyłoniony przez obradujące 17 maja międzynarodowe jury, zostanie ogłoszony w najbliższych dniach przez dyrektora MDSM Leszka Szustera oraz Pawła Warchoła, wybitnego artystę z Oświęcimia, kuratora biennale.

Prace nadeszły z całego świata - od Afganistanu po Zimbabwe.

- Liczba uczestników oraz krajów reprezentowanych w tym roku odzwierciedla stan praw człowieka w dzisiejszym świecie - powiedział Leszek Szuster.

Z kolei Joanna Klęczar, koordynująca projekt w Domu Spotkań podkreśliła, że różnorodność podejmowanej tematyki przez artystów pochodzących z różnych kręgów kulturowych, ich reakcji na życie codzienne, nasze problemy, lęki, nadzieje oraz marzenia porusza i motywuje.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy