OŚWIĘCIM. Remont wieży z posągiem Chrystusa Króla na finiszu

11 grudnia 2019 Autor: zyg
fot. UM Oświęcim

fot. UM Oświęcim

Remont wieży z posągiem Chrystusa Króla na Zakładzie Salezjańskim dobiega końca. Miasto dofinansowało inwestycję w wysokości 30 tys. Złotych.

Umowę wparcia prac konserwatorskich i budowlanych podpisali – prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut i ks. Dariusz Bartocha, dyrektor Zakładu Salezjańskiego im. ks. Bosko w Oświęcimiu.

W 2018 roku odspoiły się fragmenty zdobień i wątku ceglanego wieży spadając obok wejścia do zakładu. Właśnie wtedy okazało się, że konieczny jest gruntowny remont. Miało to duże znaczenie by zapewnić bezpieczeństwo uczniom, pracownikom szkoły oraz gościom zakładu.

W lipcu br. podczas burzy został oderwany krzyż od figury Chrystusa Króla. Uszkodzone zostały wtedy również rynny na wieży oraz dach pod wieżą.

Prace remontowe kosztowały 227 tys. zł. Poza dofinansowaniem z Urzędu Miasta Oświęcim, kwotę blisko 130 tys. zł. przekazał Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy