OŚWIĘCIM. Ronda i ulica na obwodnicy mają już patronów

09 listopada 2018 Autor: red
Rondo im. Armii Krajowej. Fot. UM Oświęcim

Rondo im. Armii Krajowej. Fot. UM Oświęcim

Nowe ronda i ulica, które powstały przy północnej obwodnicy miasta otrzymały nazwy. Uchwałę w tej sprawie przyjęli radni na sierpniowej sesji Rady Miasta.

Jedno, które znajduje się na skrzyżowaniu ulic: Wysokie Brzegi i Koszykowej nosi imię Cezarego Hallera.

Powstałe u zbiegu ulic: Dąbrowskiego, Chemików i Zwycięstwa rondo nazwano imieniem Armii Krajowej.

- Nowa ulica, która połączyła oba skrzyżowania o ruchu okrężnym i prowadzi do Mostu Niepodległości na Wiśle otrzymała nazwę Ignacego Jana Paderewskiego - powiedziała Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu,,dodając że w najbliższym czasie będą montowane tablice z nowymi nazwami.

(Źródło: UM Oświęcim)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Paweł do hotin, 12.11.2018 11:41
Jeżeli jesteś w posiadaniu dowodu na zamach to zgłoś to natychmiast prokuraturze a jeżeli nie to zamilcz bo twoje urojenia psychiczne podawane do publicznej wiadomości jako fakt a nie przypuszczenie są scigane z urzędu.
Ilek, 11.11.2018 23:46
Tylko nie Bartoszewski !!!! On nienawidził Polaków.
hotin, 11.11.2018 22:31
,,Byli na kursie i ścieżce" ,jednak zapomnieli o spotkaniu Tuska z Putinem na sopockim molo,gdzie dogadano szczegóły zamachu smoleńskiego.AMEN.
bbg, 11.11.2018 22:28
@hotin
Lech Kaczyński był mie
ym prezydentem który w momencie śmierci cieszył się poparciem ok 16% obywateli i nie miał najmniejszych nawet szans na reelekcję. Zginął biorąc udział w propagandowej hucpie mającej za cel neutralizację skutków spotkania Tuska z Putinem które odbyło się tydzień wcześniej.

Jego proroctwa co do celów polityki rosyjskiej były tak "odkrywcze" że znał je wówczas każdy nawet średnio rozga
ięty znawca Rosji. Rosja chce odzyskać cały tzw. ruski świat a nie tylko te kraje które wymienił Kaczyński ale na razie żadnego nie odzyskała i utrata Krymu czy części Gruzji niczego tu nie zmienia poza tym że zwiększyła się niechęć Gruzinów i Ukraińców do Rosji.
Paweł do hotin, 11.11.2018 20:09
Co z niego za mesjasz że nie przewidział mgły a przewidział aneksje ..... Może był dobrze poinformowanym szpiegiem rosyjskim?
W życiu...., 11.11.2018 17:27
Stop pislamizacji w Oświęcimiu . Nigdy więcej .......
Mieszkanka, 11.11.2018 14:33
Do Hotim.Jak tak bardzo chcesz by taką nazwę nosiło rondo to wyprowadza się z Oświęcimia najlepiej odrazu na ulicę o takiej nazwie. ŚP. LECH KACZYŃSKI nie był żadnym bohaterem aby jego nazwiskiem nazwać ulice czy rondo.
ery, 11.11.2018 11:32
@hotin

A choćby Rafał Lemkin (1900-1959) - prawdziwy obrońca praw człowieka, dzięki niemu w prawie międzynardowym masz wprowadzone pojęcie "ludobójstwa". Siedem razy nominowany do Pokojowej Nagrody Nobla. Oprócz tego mamy mnóstwo wynalazców o których nikt nie pamięta - na przykład Józef Kosacki (1909-1990) - wynalazca ręcznego wykrawacza min, Ludwik Hirszfeld (1884-1954) - odkrywca grup krwi, Kazimierz Funk (1884-1967) - odkrywca witamin czy choćby Jan Czochralski (1885-1953) - wynalazca powszechnie stosowanej do dzisiaj metody otrzymywania monokryształów krzemu - dzięki niemu możesz pisać brednie jakie tylko Ci przyjdą do głowy, a miliony już po ułamku sekundy mogą je czytać wyrabiając sobie opinię o Tobie.
Chcecie zakończyć kłótnie między Polakami? Przestańcie prowokować drugą stronę sporu. Niech Bartoszewskim i Kaczyńskim zajmą sięhistorycy, najlepiej nie wcześniej niż za 10 czy 20 lat. Na dziś potrzeba nam spokoju i zjednoczenia. No chyba, że jakimś siłom w Polsce wcale na tym spokoju i zjednoczeniu nie zależy - a coraz bardziej mam takie poczucie.
masterkosa, 11.11.2018 00:32
Trochę po czasie te nazwy ale lepiej tak niż z niepotrzebnym kabaretem, wstęgami itp...

@hotin
Widuję twoje komentarze od kilku lat

Kiedyś myślałem że jesteś trollem (jesteś tak czy owak)...
Potem myślałem że jesteś zwyklym głupkiem (nie zaprzeczaj - jesteś...)

Jednak od niedawna zaczynam się o ciebie martwić. Odnoszę wrażenie że potrzebujesz pilnej pomocy lekarskiej i nie chodzi mi tylko o psychiatrę...


P. S. CZYTAŁEŚ ARTYKUŁ???
hotin do nieuka Pawła., 10.11.2018 22:29
Lech Kaczyński był Mesjaszem.To on jako pierwszy przepowiedział wojnę FR z Ukrainą i aneksję Krymu.
Paweł , 10.11.2018 21:53
Kaczyński..... A czym zasłużył sobie na ulicę czy rondo co zrobił dla kraju?chyba tylko zginął a może nawet przez niego zginęli inni.
propozycja, 10.11.2018 21:17
hotin może rondo imienia głupich trolli inte
etowych?
hotin do ery., 10.11.2018 19:26
Jakaś konkretna propozycja?
ery, 10.11.2018 16:50
Bartoszewski? Kaczyński? To już nie mamy prawdziwych bohaterów do upamiętnienia?
ada, 10.11.2018 15:03
popieram upamiętnienie P.Władysława Bartoszewskiego w Oświęcimiu obojętnie ulicą , placem czy rondem. Pokolenia powinny o NIM pamiętać.
propozycja, 10.11.2018 12:02
Powinno również jedno z rond w Oświęcimiu otrzymać imię Władysława Bartoszewskiego, narazie jedynie kawałek ulicy na terenie należącym do Muzeum Auschwitz, przy której nikt nie mieszka, nosi nazwę Aleja Władysława Bartoszewskiego.
Zakrawa to trochę na kpiny z tego bohaterskiego Polaka, tym bardziej, że naprzeciwko aż dwadzieścia bloków nosi imię rtm. Witolda Pileckiego
hotin, 09.11.2018 17:44
Nadszedł najwyższy czas,by następne rondo w Oświęcimiu nazwać im. śp.Lecha Kaczyńskiego.