OŚWIĘCIM. Rowerzysta potrącony na rondzie

30 sierpnia 2013 Autor: plin

Wczoraj w Oświęcimiu doszło do wypadku. - Na rondzie Niwa kierujący samochodem ciężarowym marki Mercedes 33-letni mieszkaniec Dębna, potrącił naczepą 53-letniego rowerzystę, mieszkańca Pawłowic – informuje st. asp. Małgorzata Jurecka.

fot. Policja

fot. Policja

Wypadek drogowy miał miejsce ok. godz. 16. Rowerzysta doznał urazu nogi oraz ogólnych potłuczeń. Karetka zabrała go do szpitala. - Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci z oświęcimskiej komendy policji - dodaje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik KPP Oświęcim.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Chemik, 31.08.2013 06:39
Po wyborach będziesz miał PiSaną obwodnicen, na papierku :) nic się nie zmieni.
hotin, 30.08.2013 21:17
Brawo miros:!
Roman, 30.08.2013 19:55
Tradycyjna wyśmienita to zupa romana
???, 30.08.2013 19:24
@miros: włóż głowę do zimnej wody, policz do dziesięciu (no chyba że to za trudne)... To może inaczej - odczekaj chwilę, zastanów się i dopiero wtedy zasiadaj do kompa! Co ma PO do tego że kierowca potrącił rowerzystę? Gdyby rządził np. PIS to by nie potrącił? Winny jest albo ten kierowca albo rowerzysta - NIE PO! Przełącz radio na inną częstotliwość...
miros, 30.08.2013 15:44
do antyspołeczny a co ja żle piszę,żeby w końcu zrobili obwodnicę to jest złe.To dalej się kiś ,niech dalej rozjeżdżają ludzi, ale innym daj pożyć,a ty nielocie stój dalej w korku .Napisz ,że jesteś POczłonkiem i sprawa będzie jasna.A KOMPUTER WYRZUCAM ,bo tak mnie w......ś!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
do Andrzeja, 30.08.2013 15:18
Oby się nie sprawdziły Twoje słowa ale spostrzeżenie bardzo trafne. Tam stale zdarzają się kolizje. Oby ludzka tragedia nie musiała stać się mobilizacją do szybkiego działania tak jak to w większości przypadków bywa.
@Jano, 30.08.2013 14:09
<p>Urzędnicy powinni ponosić odpowiedzialność osobistą za tego typu buble i narażanie zdrowia i życia ludzkiego na szwank. Nawet gdybym został tam potrącony i wygrał proces o odszkodowanie to i tak zostało by ono wypłacone z kieszeni podatnika. W żadnym cywilizowanym kraju nie dopuszczono by do otwarcia marketu przy tak niebezpiecznym skrzyżowaniu bez bezpiecznych rozwiązań komunikacyjnych- mogło by to za dużo kogoś kosztować w razie udowodnionego zaniedbania. Tutaj , na tej pseudo obwodnicy, gdzie jest tyle skrzyżowań, przejść dla pieszych, nadal obowiązuje 70km/h. Do tego mamy piękny zjazd z g&oacute;rki wprost na samo skrzyżowanie przy Castoramie, wprost na przejścia dla pieszych. Tiry rozpędzają się tam grupo ponad dopuszczone 70km/h co jest i tak za dużo w takim miejscu. Żeby chociaż przywr&oacute;cili na całej długości oznakowanie "teren zabudowany" z dopuszczeniem do 70km/h i wtedy, zgodnie z prawem TIRy musiały by jechać 50km/h. To co było kiedyś obwodnicą, już dawno nią nie jest! Ale kto by tego pilnował? Nasza dzielna policja pojawia się po fakcie, spisać protok&oacute;ł. Pzdr. Wolf</p>
AntySpołeczny, 30.08.2013 13:49
miros czytając Twoje posty, odnoszę wrażenie że coś Ci się POmieszało w głowie. I wydaje mi się, że budowa obwodnica rozjuszy Cię jeszcze bardziej... No chyba że POdrogowcy przyjadą z rolką obwodnicy i rozwiną ją zanim otworzysz oczy o poranku :) Wrzuć na luz, schowaj swoje głupoty do kieszeni, wyrzuć komputer i daj ludziom żyć w spokoju :)
jazda ...., 30.08.2013 13:36
<p>aż w radiu ku**** m&oacute;wili o tym wypadku ... xD na RMFfm. xD</p>
andrzej , 30.08.2013 12:21
a co władze miasta na temat przejścia na obwodnicy przy Castoramie przecież tam jest wyścig z życiem czekacie na kolejny wypadek /oby nie śmiertelny/ przedłużyć Batorego na osiedle rozładować osiedle rozładować korki w mieście zrobić w ten sposób szybki dojazd służb ratowniczych
ja do zefira, 30.08.2013 12:15
twoja głupota sięga zenitu
kierowca, 30.08.2013 11:41
W kierunku Libiąża korek sięgał aż za most w Bobrku...szok. Wystarczy stosunkowo nie duża kolizja, aby miasto zablokować. Z relacji znajomych obwodnica Oświęcimia stała. Jak długo jeszcze będziemy czekać na nową drogę?
Jano, 30.08.2013 11:19
Irytujące jest życie w państwie,gdzie ignoruje się wnioski ,postulaty,spostrzeżenia obywatela w sprawach na co dzień uciążliwych np.niebezpieczne skrzyżowania przy Castoramie,czy wyjazd z od strony Poręby,"tor wyścigowy" ul Obozowa i wiele innych uciążliwości dna codziennego.Istotnym zaś wydarzeniem w mieście jest przejście pasożytów z jednego ugrupowania do innego,przecież oni nadal nic nie będą robili dla społeczności lokalnej,tylko dla siebie,myślę,że to co napisałem jasno tłumaczy przybyszom z za granicy brak uśmiechu u Polaków,wystarczy dołożyć do tych uciążliwości ZUS,represyjne podejście państwa do obywatela i powód do emigracji niepodważalny.
ala, 30.08.2013 10:43
wystarczył policjant kierujący ruchem. szkoda ze nikt na to nie wpadł:/ bo to co wczoraj się działo to był jakiś koszmar!
Zefir, 30.08.2013 10:22
Rower jeszcze się naprostuje. Rama całkiem dobra, przyspawa się kółko, włoży kierownice z Wigry 3 i jazda!! Nie ma co bluźnić.
miros, 30.08.2013 09:52
to był koszmar.ciekawe dokąd sięgał korek,ale jak się ma jedną drogę POpaprańcy-miasto sukcesu.wybudujcie POmatoły obwodnicę albo przestańcie rejestrować auta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
nieznajoma, 30.08.2013 09:40
tak,widziałam ten cały cyrk ...