OŚWIĘCIM. Rozbiorą stary dworzec. Zastąpi go znacznie mniejszy

08 sierpnia 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Rozbiorą stary dworzec. Zastąpi go znacznie mniejszy

Dotychczasowy dworzec PKP zastąpi mniejszy, ale ponoć bardziej funkcjonalny. Powstanie po latach opóźnień.

Starostwo na swojej stronie już oznajmiło, że to sukces starosty.

- Oświęcimski dworzec wkrótce zyska całkowicie nowe oblicze i stanie się wizytówką Oświęcimia. Dzięki staraniom włodarza Powiatu prace remontowe rozpoczną się we wrześniu br. - poinformowało starostwo.

Kolejnym krokiem będzie podpisanie umowy z przyszłym wykonawcą inwestycji. Tym samym w końcu rozpocznie się długo oczekiwana przez mieszkańców miasta przebudowa dworca PKP.

Więcej

http://www.pkp.pl/…/przetarg-…/informacja-o-wyborze-92.2.pdf


- Będzie to kolejna inwestycja związana z infrastrukturą kolejową na terenie Oświęcimia. Miasto Oświęcim wkrótce ruszy z budową parkingu wielopoziomowego Park&Ride na terenie byłego hotelu „Glob” - informuje z kolei dziś oświęcimski magistrat.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
stachu, 30.08.2018 05:39
Pamiętam dworzec z lat 60 tych XXw. Też był niski, parterowy i zielony. Nie wiem czy rozbiórka tego co jest to dobry pomysł. Hotele w Oświęcimiu pełne, może tak hotel z dworca zrobić i nie mówcie że to głupie. We Lwowie był i miał się dobrze
Aneta, 20.08.2018 20:47
Szkoda Dworca.
ogólnie, 14.08.2018 07:13
widzę, że trolle z pisowskie atakują równo, a budynek dworca to przecież własność PKP.
wyburzcie wszystko co należy do miasta,, 13.08.2018 08:19
zróbcie jedna wielką rabatkę z kwiatkami a wokół tyko obce hotele i zagraniczne supermarkety. To potraficie.rnPotraficie jeszcze patrzyć w lustro?!
Popieram remont starego., 13.08.2018 08:00
Panie Starzec, jestem z Panem!!!
załamany faktem, 13.08.2018 07:57
Jesli włodarze nie wiedzą co zrobić ze starym dworcem, to niech podjada do Goczałkowic i nauczą sie gospodarności. Tam ze starej rudery zrobili piekną wizytówkę miejscowości. I to za pieniądze z UE.U nas też tak powinno być. Nasi potrafią tylko ściągać obcy kapitał i sprzedawać miasto po kawałku.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 12.08.2018 22:50
Do Ja, Poważnie? Tam coś jest zabytkiem? A tak serio, jak wspomniał "jeżdżący" może wypadałoby zacząć od modernizacji peronów. A co z przywróceniem kolejowych połączeń osobowych Oświęcim - Czechowice Dz.? Wstyd, że 100 lat temu wsiadając do pociągu na stacji w Dankowicach czy Brzeszczach mogłeś dotrzeć do każdego miejsca cywilizowanej europy, natomiast dziś na tej trasie śmigają tylko węglarki a w dodatku połączenia busowe są likwidowane.
Ja, 12.08.2018 17:46
A włodarze znają fakt iż część istniejącego dworca jest zabytkiem?????????rnStanowi pozostałość po dworcu z czasów kolei warszawsko wiedeńskiej.rnDokładnie prawa strona budynku patrząc od parkingu.rnTo tak na marginesie.
Do CZYTELNIKA, 11.08.2018 12:29
Czytelniku - każdy ma prawo, ale gdzie tu zasady i reguły etyki dziennikarskiej. Oczywiście nie chodzi mi tutaj o tv pis bo tam reguł i zasad chyba brak. To teraz pytanie do zwolenników Starca, którzy są przeciwni budowaniu tego kurnika - czy Starzec odniósł sukces z dworcem czy nie? :D
to ja, 10.08.2018 20:52
Dworzec to już był, teraz będzie kurnik. Kpina.
załamany faktem, 10.08.2018 20:41
Qświęcimianie nie chcą małego dworca, tylko remontu starego. Ten stary jest o wiele lepszy. Budowa tej wiatki, to wstyd a nie sukces. Miasto się zwija, to bolesna prawda.
Czytelnik, 10.08.2018 09:57
"Do CZYTELNIKA, 09.08.2018 13:50" wszyscy robią to za pieniądze podatników, nie własne. Właściciel portalu też ma prawo do własnych poglądów politycznych. Jego wybór.
Obatel, 09.08.2018 21:34
Zbliżają sie wybory no to sałatka wyborcza leci!Hotin i Starzec robią brudną kampanię wyborczą!Hotin ty to Ruskaja swołocz!Znnajesz???czto eto ???
, 09.08.2018 16:17
dworzec ma bardzo piekną mozaike artystyczną
Do CZYTELNIKA, 09.08.2018 13:50
Wieści z Ratusza są przez Urząd Miasta robione i nie da się ich komentować. Materiały robione przez Starostwo robione też się nie da ich komentować i to rozumiem, ale teksty pisane przez Portal jako WŁASNE powinno dać się komentować - jak np. tekst o końcu remontu jakiejś ulicy w Oświęcimiu która jest remontowana przez miasto a tekst jest napisany przez Portal, tak samo w tym wypadku, Portal pisze, że Starosta coś tam coś tam - to powinna być możliwość komentowania, przecież to portal pisze a nie materiał Starostwa... chociaż...
, 09.08.2018 11:35
Jeżdżący, biorąc na logikę, od peronów należałoby zacząć. Obawiam się, że z i tym razem sprawa potoczy się tak jak w kuplecie krawieckim Moryca Habera z C.K. Dezerterów: "Pan mnie pytasz, jak to jest. Front cacany a tył pies. To jest moda a nie błąd. Tyły głupstwo, ważny front. Kto nie pojmie tego w lot, nie jest dobry patryjot.
Obywatel, 09.08.2018 11:26
Znów zaskoczy ich zima
Czytelnik, 09.08.2018 11:03
Do sokoła z wieżowców: Jestem tego samego zdania. Gdyby to było w prywatnych rękach budynek już dawno zostałby właściwie zagospodarowany. W tym kraju jakoś dziwnie nic się nikomu nie opłaca.
Czytelnik, 09.08.2018 10:56
Do Chore!: Zacząłeś korzystać z oświęcimskich portali od wczoraj? Nie pamiętam żeby Wieści z Ratusza miały kiedykolwiek odblokowane komentarze. Kto je sponsoruje? PO ze składek członków, naczelnik miasta z własnej wypłaty? Nie. My mieszkańcy. Wszyscy są siebie warci. Każdy mieszkaniec powinien mieć prawo skomentować takie artykuły bo jest to finansowane z pieniędzy publicznych. Zdaje się że wielu nie dorosło aby tymi pieniędzmi pochodzącymi z naszych podatków (bo nie są to środki zewnętrzne) zarządzać. Boją się żeby coś przypadkiem przed kampanią "nie wypłynęło"? Może mogłoby kandydata zatopić?
sokół z wieżowców, 09.08.2018 09:13
szkoda starego dworca
Jeżdzący, 09.08.2018 08:57
A czy przy okazji remontu dworca zostaną wyremontowane perony. Przede wszystkim tak aby osoby z niepełnosprawnymi kolanami mogły wsiąść bez przeszkód do pociągów starego i nowego typu
Sukcesy sukcesyyy, 09.08.2018 06:41
Zaraz zostanie obwieszczony kolejny sukces: "Spadek temperatur - sukces Starosty". No coś trzeba obtrąbić. A tak na serio, to kto myśli, że Staroście tak zależy na tym Oświęcimiu? Przez ostatnie lata był taki aktywny i tak działał na rzecz Miasta? Wątpię. Obecnie wyskakuje z każdego miejsca, i jest to moim zdaniem niesmaczne . Zresztą niesmaczne i niezjadliwe. I jeszcze jedno: jak w Urzędzie Miasta coś się uda - np. dofinansowanie do autobusów etc., to Chwierut nie mówi że to mu się udało, ale "myśmy to zrobili" - w domyśle - ludzie pracujący w Urzędzie, on, jednostki miasta itd. Nie patrzmy na to kto z jakiej jest opcji politycznej, bo to chce nam PiS przekazać, żeby nie głosować na PO. A ja nie głosuję za partią w tych wyborach ale za człowiekiem. I szczerze? Jeśli miałbym wybierać między Chwierutem a Starcem - to wybór jest oczywisty. Wybiorę Chwieruta.
Roman, 08.08.2018 23:59
Mamy do czynienia z PiS-owską ustawką. PRL bis. Lokalny działacz pojechał do Warszawy. Prezes raczyl dac kase i mamy partyjny sukces!!!
jjjjaaaacccc, 08.08.2018 23:11
totalna degradacja misata
Chore!, 08.08.2018 17:52
Ludzie to co Starz wyprawia i onlioswiecim, który robi mu kampanię (nawet zabrania komentowania postów w których jest Starz) to woła o pomstę do nieba. Przecież tam powinno być ARTYKUŁ SPONSOROWANY. Zastanawiam się czy Rada Etyki Mediów nie powinna się tym zająć. Wszystko jest sukcesem Starz - śmiech na sali, ludzie myślący widzą ile to w tym wszystkim jego sukcesu.
Mieszkaniec, 08.08.2018 17:07
Panie Starosto kochany.. a na czym polega ten sukces? Te same wizualizacje i informacje o nowym dworcu pojawiły się na stronach PKP S.A. kilka lat temu..Może chodzi o termin? Ten, jakby też był od dawna wiadomy,choć przyznaje-odkładany..Wycieczka i fotka z reklamą PKP w tle na mój (podatnika) koszt..Czyżby kampania? A może zająłby się Pan rozwiązywaniem rzeczywistych problemów? Ich lista jest na pewno Panu wiadoma i długa choć może nie tak nośna medialnie..W razie problemów ze skompletowaniem tych spraw oczywiście mogę ją przypomnieć, choć naprawdę wątpię, że zainteresuje się Pan tą podpowiedzią.W końcu to tylko jeden głos..
hotin , 08.08.2018 16:56
Co z tego że to starosta oświecimski Starzec załatwił pieniądze na ten remont dworca ,jak w cyklicznych ,,Wieściach z Ratusza"pan prezydent Oświęcimia nawet nie wspomni o tym. Jedna drużyna, a grają do przeciwnych bramek.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 08.08.2018 16:50
Świetnie! Czekam na Bartoshevsky Railway Station. I to już za 12 lat, oczywiście nie wliczając okresów zimowych (od 15 grudnia do 15 marca). :-D