OŚWIĘCIM. Rusza remont Tysiąclecia. 270 m za 1,5 mln zł

03 sierpnia 2013 Autor: plin

Starostwo uprzedza, że rozpoczyna się remont na al. Tysiąclecia w Oświęcimiu. W poniedziałek zostanie zamknięty dla ruchu odcinek od skrzyżowania z al. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Śniadeckiego. Nastąpi też odwrócenie kierunku jazdy na jednokierunkowej ul. Lehnerta.

grafika Starostwo

grafika Starostwo

W poniedziałek zamknięty dla ruchu zostanie odcinek al. Tysiąclecia od skrzyżowania z al. Słowackiego do skrzyżowania z ul. Śniadeckiego. - W tym miejscu rozpoczną się roboty drogowe mające na celu kompleksowy remont odcinka jezdni. Remont ulicy Tysiąclecia zakłada wymianę nawierzchni drogi, budowę ścieżki rowerowej, miejsc parkingowych oraz chodnika. Dodatkowo zmodernizowana zostanie kanalizacja deszczowa oraz fragment sieci wodociągowej - informuje Starostwo Powiatowe w Oświęcimiu

Wskazano objazd ulicami Słowackiego, Dąbrowskiego, Śniadeckiego. - Podkreślenia wymaga, iż w związku z remontem drogi, nastąpi odwrócenie kierunku jazdy na jednokierunkowej ul. Lehnerta - zaznaczają w starostwie.

Koszt remontu blisko 270-metrowego odcinka drogi wynosi niemal 1,5 mln zł.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
mmm, 05.08.2013 22:56
do kos no to ty chyba jestes strasznie bogata powodzenia zycze skoro 1,5mln według Ciebie nie jest duzo. takty tylko utrzymujesz tych co siedza w wiezieniu
bierny obserwator, 05.08.2013 21:00
do glinatex Jakieś przykłady, kwoty zadłużenia czy cuś???...
Bronek, 05.08.2013 14:39
Jesteście śmieszni z tymi pytaniami o remonty ulic. Olszewskiego, Dąbrowskiego i jakieś inne...Podobnie z przystankami. Kto wam tu na forum ma odpowiedzieć? Weźcie swoje szanowne 4 litery ze stołka przed komputerem i idźcie dowiedzieć się tam, gdzie wam udzielą wiarygodnych informacji.
rolnik, 05.08.2013 11:41
ej glinatex, jakom masz stawke za jeden komentarz? Jak chcesz to sie dogadamy... Oddam ci puł mojej doli.
Damian, 05.08.2013 00:26
Do mmm: Jeśli myślisz, że zwykły szary człowiek dostanie jakieś pieniądze i je dobrze zainwestuje to jesteś w błędzie. Zresztą to też nie o to chodzi, żeby publiczne pieniądze dawać komuś na przejedzenie. Trzeba rozwijać infrastrukturę by wszyscy mogli z niej korzystać.
glinatex, 04.08.2013 21:59
@kos Może Ty i wolisz,ale twoje dzieci długi PO-wskie też będą spłacać!
kali, 04.08.2013 20:39
Ulica, ścieżka rowerowa, kanalizacja oraz cała reszta i to wszystko tylko za równowartość 3 miejskich WC? Szczena mi opadła na stopę łamiąc po drodze kolano.
glinatex, 04.08.2013 19:44
No cóż-kolesie POwskie muszą w końcu zarabiać a najlepszą dojną krową są budżetowe pieniądze a jeszcze lepsze dotacje unijne, które do spółki Chwierut z Marszałkiem Sową przepuszczają zadłużając nasze miasto Oświęcim!
Dr Heinz Dundersztyc, 04.08.2013 16:15
Nie ma co marudzić, bo temu odcinkowi remont należy się od bardzo dawna i dobrze, że się zaczyna. Oby tylko zakończył się w terminie. Ciekawi mnie też jak to wpłynie na utrudnienia ruchu na Osiedlu. Ma być też zamknięte skrzyżowanie Słowackiego - Olszewskiego (rondo) i odcinek ul. Dąbrowskiego. Oby szybko były remonty kończone - może praca na więcej niż jedną zmianę?
dikigoros, 04.08.2013 14:31
Remont ulicy za 3 szalety... hmmm :) Użytkownikom drogi po remoncie sugeruję zakup amfibii, łodzi, kajaków itp. - bo remont obejmuje także kanalizację deszczową, a jak się skończyło na Śniadeckiego, Łukasiewicza - nie trzeba przypominać.
Franek do mmm;, 04.08.2013 14:19
Piszesz że biedne rodziny lepiej by zainwestowały te pieniądze, no nie wiem, może stoiska w sklepach monopolowych zwiększyłyby obroty. A co do 80 proc. głodnych dzieci w oświęcimskich szkołach to chyba sam nawet w to nie wierzysz. No ale jak się czyta wyniki sondaży fundacji ;Maciuś; która zrobiła badanie w szkołach pow. suwalskiego najbiedniejszego w Polsce, a póżniej pomnożyła je przez liczbę szkół w Polsce i wyszło jej 80 proc.i opublikowała żeby dokopać znienawidzonej władzy to nic dziwnego.
Młlody, 04.08.2013 10:56
a kiedy na olszewskiego będą robić rondo i jak mzk bendzie kursować wtedy
pasażer, 04.08.2013 10:35
co z przystankiem PKS - bus ? , nic nie piszecie gdzie został przeniesiony
oświęcimianin, 04.08.2013 10:05
Gdy zobaczyłem tytuł z informacja, że koszt remontu tak krótkiego odcinka wynosi 1,5 mln (3 szalety) to również się zdziwiłem jednak po przeczytaniu całości projektu koszt wydaje się być w porządku.
kos, 03.08.2013 23:09
do mmm kazdy jest kowalem swojego losy,nie moja wina ze ktos jest biedny bo nie chce mu sie pracowac i nie zamiezam z moich podatkow utrzymywac pijakow, wole wyremontowana droge,a poltora miliona na taki odcinek wraz z kanalizacja to wcale nieduzy koszt
kic, 03.08.2013 21:07
Tak drogie remonty tylko za POwołanej władzy
jola, 03.08.2013 20:14
a gdzie przystanek PKS ?
karolla, 03.08.2013 19:57
podejrzewam że przystanku tam już nie będzie
MIESZKANIEC, 03.08.2013 19:49
jaki jest termin wykonania?czy sprawdzono wykonawce ? czy jakaś inwestycja zostanie wykonana w terminie ?
mmm, 03.08.2013 16:25
w oświęciumiu sa same fajne i tanie inwestycje śmiechuwarte. niech się przedstawiciele zastanowia lepiej jak można by te pieniadze spożytkować. a nie trwonic na prawo i lewo. tyle biednych rodzin jest gdyby odsetek tych pieniedzy do nich trafiło napewno lepiej by je zainwestowali albo dla dzieci w szkołach w 80%dzieci chodza głodne. 1,5mln żenada. i jest sie czym szczycic ile wydacie....
ewuś, 03.08.2013 14:46
A kiedy remont ul.Dąbrowskiego?
tomek1986osw, 03.08.2013 13:32
Mam nadzieję, że pozostawią przystanek autobusowy, który jest tam od lat.