OŚWIĘCIM. Rzucona przez pijanych nieletnich petarda ogłuszyła 25-letnią policjantkę

07 września 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Oświęcimska policjantka została ogłuszona przez huk petardy, rzuconej w jej kierunku przez dwóch nietrzeźwych nieletnich. Do zdarzenia doszło podczas Święta Miasta. Sprawcy tego bulwersującego czynu zostali zatrzymani. Wkrótce staną przed sądem dla nieletnich.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór na ulicy Legionów podczas odbywających się koncertów w ramach Święta Miasta. Około godz.21.30 obok 25-letniej funkcjonariuszki pełniącej patrol wystrzeliła petarda. Głośny huk ogłuszył ją, poczuła silny ból ucha. Natychmiast została przewieziona do szpitalnego oddziału ratunkowego, natomiast jej koledzy przystąpili do ustalania osoby, która rzuciła petardę.

- Z pomocą przyszli świadkowie zdarzenia, którzy widzieli dwóch nastolatków odpalających petardę i szybko rzucających ją w kierunku radiowozu, obok którego stała policjantka. Okazało się, że to dwaj 16-letni mieszkańcy Oświęcimia. Obaj zostali zatrzymani i trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Byli nietrzeźwi, mieli w organizmie po 1 promilu alkoholu - opisuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Tłumaczyli się, że "wypili po piwie, które znaleźli w parku".

Po wykonaniu niezbędnych czynności nieletni zostali oddani pod opiekę rodziców. Materiały w sprawie czynu którego dopuścili się nieletni zostały przekazane do Wydziału Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Oświęcimiu.

Policjantka po konsultacji lekarskiej w oświęcimskim szpitalu została skierowana na dalsze leczenie do jednej ze śląskich klinik.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Kuba, 10.09.2018 08:52
Może tym świadkiem był Zbyszek. On jest wszędzie
czekamy, 09.09.2018 11:39
Czekamy na konferencję Starca w tej sprawie....
korek, 08.09.2018 17:25
To są tak zwani d....bile
Putin, 08.09.2018 16:44
Jak wiadomo takie puszki piwa i petardy można znaleźć w każdym oświęcimskim parku.
Mii, 08.09.2018 15:58
Bezmyślne dzieciaki czy początkujący chuligani?