OŚWIĘCIM. Samborzanie dbają o rodaków na Wschodzie

11 kwietnia 2018 Autor: red
fot. nadesłane

fot. nadesłane

Członkowie i sympatycy Klubu „Samborzan” Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich w Oświęcimiu uczestniczyli w uroczystym, świątecznym spotkaniu w hotelu Kamienic. Przy okazji omówili plany najbliższych działań na rzecz Polaków na Wschodzie.

- Podczas spotkania =, które odbyło się w niedzielę 8 kwietnia, przekazano uczestnikom życzenia od zarządu Klubu od władz samorządowych Miasta Oświęcim i Gminy Oświęcim, od naszych przyjaciół z Sambora oraz od Zarządu Głównego i oddziału Stołecznego naszego Towarzystwa - relacjonuje Włodzimierz Paluch, prezes Klubu "Samborzan" w Oświęcimiu.

Odbył się też konkurs na najładniejszą pisankę. Pisanek było dużo i jury konkursu miało problem z wyborem tej najładniejszej.

Pierwsze miejsce i nagrodę Klubu przyznano p. Urszuli Bendzerze z Graboszyc, a nagrodę prezesa wręczono p. Barbarze Zinkow z Oświęcimia.

Świąteczne spotkania było też okazją do omówienia najbliższych planów Klubu. Od 5 do 9 maja członkowie Klubu będą gościć w Samborze, gdzie wezmą udział w uroczystości oddania do użytku piętra w Domu Polskim w tym mieście. Warto podkreślić, że członkowie i sympatycy oraz firmy z Oświęcimia byli wśród sponsorów tego przedsięwzięcia. Ponadto klubowicze organizują pomoc charytatywną dla Polaków z Sambora oraz przygotowują się do lipcowych obchodów 75. rocznicy Rzezi Wołyńskiej.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy