OŚWIĘCIM. Seryjny oszust uziemiony po pościgu

06 grudnia 2018 Autor: adm
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Mundurowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wspólnie z kolegami z komisariatu w Zatorze ścigali oszusta, który posłużył się cudzymi dokumentami, aby wyłudzić samochód z wypożyczalni. I w końcu dopadli 22-latka z Warszawy, który był poszukiwany na terenie Polski listem gończym za dokonanie kilku podobnych przestępstw.

W poniedziałek, tuż po godz. 10 policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu, zostali powiadomieni przez pracowników jednej z oświęcimskich wypożyczalni samochodów, że nieznany mężczyzna, używając dowodu osobistego oraz prawa jazdy (które, jak się później okazało, zostały zgłoszone jako utracone), wypożyczył samochód typu pickup marki Mitsubishi, po czym pospiesznie odjechał.

Jego nerwowe zachowanie wzbudziło podejrzenia pracowników wypożyczalni.

O zdarzeniu zostały powiadomione wszystkie patrole na terenie powiatu oświęcimskiego.

Już po chwili pojazd został zlokalizowany w Przeciszowie na ulicy Krakowskiej. Tam punkt kontrolny przygotowali policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze.

- Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się, a kiedy ten nie zareagował, włączyli sygnały uprzywilejowania i udali się w pościg. Po chwili kierowca mitsubishi skręcił w jedną z bocznych uliczek, gdzie stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni do przydrożnego rowu. Z pojazdu wysiadł kierowca i zaczął uciekać pieszo. Szybko został zatrzymany - relacjonuje asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Podczas przeszukania samochodu policjanci odnaleźli i zabezpieczyli rewolwer hukowy, kilka sztuk amunicji oraz dokumenty, którymi sprawca posłużył się do dokonania przestępstwa. 22- latek trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze przedstawili zatrzymanemu zarzut dokonania oszustwa przy wypożyczeniu samochodu.

- Ustalili również, że wielokrotnie był już karany za różnego rodzaju przestępstwa kryminalne. Był również poszukiwany listem gończym - dodaje Jurecka.

Ponadto okazało się, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania.

Zabezpieczony przy zatrzymanym rewolwer hukowy oraz amunicja zostały wysłane do biegłego z zakresu broni i balistyki. Zatrzymany wprost z policyjnej celi trafił do jednego z zakładów karnych, gdzie odbywa już zaległą karę.

Sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci ustalili, że mężczyzna dokonywał podobnych przestępstw na terenie Warszawy.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy