OŚWIĘCIM. Śmiertelny wypadek na przejściu dla pieszych

09 września 2013 Autor: plin

W minioną sobotę o godz. 18.45 w Oświęcimiu na skrzyżowaniu ul. Zatorskiej z Osiedlową doszło do tragicznego wypadku. Samochód dostawczy potrącił na przejściu dla pieszych 78-letniego mieszkańca Oświęcimia.

Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem dostawczym marki Iveco, 51-letni mieszkaniec Polkowic na przejściu dla pieszych potrącił 78-letniego mężczyznę, który prowadził rower. - W wyniku potrącenia pieszy doznał ciężkich obrażeń ciała, został przewieziony przez pogotowie ratunkowe do szpitala. Lekarzom nie udało się uratować jego życia. Dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia są wyjaśniane – informuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Kasia, 25.09.2013 11:57
proszę o kontakt jak ktoś zna te osobę, to ważne kbialy21@gmail.com
TzW, 11.09.2013 14:33
A może by tak oddolna,obywatelska inicjatywa i postawienie tam tablicy (bez atestu i zezwolenia) w kolorze ferrari rosso z napisem ile osób zginęło na tej drodze i do ilu wypadków rocznie na niej dochodzi oraz prośbą o nie poprawianie tych złych statystyk? Ileż taka tablica może kosztować? 300-400 zł? A przykład niesamowity. Sam bym chętnie to zrobił ale przypomniałem sobie że żyję w faszystowskim kraju gdzie są regulacje dotyczące znaków i rurek na jakich mają się znajdować. i jak się nie dostosuję to mnie znajdą i ukarzą. Cóż za paranoja: Boję się urzędnika.
Głos rozsądku, 11.09.2013 10:56
Do SEDZIA DRED. W 100% racja. Dlatego wzorem Austrii odcinkowy pomiar prędkości na całej obwodnicy i wszyscy będą grzeczni!!!! Tylko NIEUCHRONNOŚĆ mandatu dyscyplinuje.
niespokojny, 11.09.2013 10:25
Pogrzeb: 12.09.2013 godz. 14.00. Nowy kościół na Cmentarzu Komunalnym w Oświęcimiu.
SEDZIA DRED, 11.09.2013 08:57
Zginął człowiek i znów debata kto jest winien a kto nie a tak na prawdę problem tkwi w nas samych tylko nikt nie umie się przyznać do błędu!!! Jak jest 40km/h to jedziemy 50km/h , jak jest 60km/h to 70km/h jak przegląd to 50zł albo 100zł albo więcej zależy ile usterek jest w pojeździe i tak się kombinuje załatwia, bo większość sobie umie radzić w tej nędznej rzeczywistości, bo nie da się sumienniej, uczciwiej, rzetelniej... Dlaczego się nie da? albo dlaczego się nie opłaca? bo za dużo trudu lepiej iść na łatwiznę i kombinować bo takim jesteśmy narodem, umiemy wytykać czyjeś błędy więc po co ten płacz i lament...Nie wystarczy mieć prawo jazdy i samochód , trzeba jeszcze umieć o niego dbać i używać go!!!
Pogrzeb, 11.09.2013 08:37
Proszę dajcie znać kiedy i w którym kościele pogrzeb?? [']
pysiu, 10.09.2013 21:54
postawcie na całej obwodnicy fotoradar bo jezdza na tej obwodnicy jak wariaci a przez to gina ludzie a szczególnie na skrzyzowaniu na porębę
Father, 10.09.2013 20:48
do kierowca Popatrzył w lewo, potem w prawo, potem w lewo i przeszedł 3/4 przejścia a samochód uderzył GO jadąc z prawej strony!!!!!!!!!!!
tosia, 10.09.2013 15:09
tam powinny być postawione światła i nie było by problemu ..tylko w oświęcimiu wolą robić kolejne rondo ..żenada
oślepiony, 10.09.2013 12:15
<p>A gdyby tam nie było przejścia dla pieszych tylko betonowa ściana albo przepaść to też by "go słońce oślepiło"?</p>
Ernest, 10.09.2013 10:18
do KIEROWCA. A kto odwołał przepis - przed przejściem dla pieszych KIEROWCA jest obowiązany zachować wzmożoną ostrożność??
kierowca, 10.09.2013 09:04
A kto odwołał przepis - wchodząc na jezdnię popatrz w lewo potem w prawo - jeszcze raz w lewo i jak nic nie nadjeżdża - przechodź !!!!!!!!!!
Głos rozsądku, 10.09.2013 08:44
do KTOŚ. Kilka lat temu policjanci z radarem (często na motocyklu) stawali po prawej stronie drogi w miejscu z którego wyszedł ten człowiek. To było bardzo skuteczne!
@ktoś, 10.09.2013 08:44
oni wiedzą gdzie stać, żeby się nie narobić i zarobić. W tej kwestii nie różnią się od drogowych prostytutek.
TzW, 10.09.2013 00:59
w dodatku potem stoi na czerwonym świetle na górce bo światła są europejskie.
andrew, 09.09.2013 23:25
<p>beema, max, ciekawski. "nie wchodzić na ulice pod [ciach!] auto liczac ze sie zatrzyma ? "Jest chodnik obok! czemu dziadek jechał ulicą? "beema i te farmazony, nawet nie kopiuje ! LUDZIE, czy wy myslicie co piszecie czy piszecie bo chcecie zabłysnąć wiedzą ale wam nie wychodzi ? nie odzywajcie sie nie wiedząc jak było bo patrząc na wasze komentarze widać że pojecia nie macie i nic nie widzieliście, chociażby dlatego ze TEN DZIADEK nie jechał ulicą, On po prostu przechodził przez jezdnie na drugą stronę chodnika. zabrakło mu 2-3 sekund, a skoro KIEROWCA dla was jest taki swięty to może taka rada dla niego na przyszłość, że jeżeli z g&oacute;ry sie wie ze światło oślepia, prosze jechać zdecydowanie wolniej. na oswiecimonline wyraźnie pokazane jest mocne wgniecenia z przodu auta towarowego, idealne na predkosc jaka mogła sie pojawic na czytniku. mam nadzieje że sprawiedliwość zostanie wymierzona.</p>
effy, 09.09.2013 23:12
max: byłeś tam ? niech sie nie włazi na droge? ty myślisz? bo jak myślisz to błagam.. nie widząć zajścia nie udzielaj sie tutaj. tak samo Ciekawki: TEN DZIADEK, nie jechał ulicą. przechodził na drugą stronę przez pasy. a dajmy na to że to mógłby być ktoś wasz bliski, też byście mówili to co tutaj piszecie ? piszecie takie bzdury żeby zwrócić na siebie uwage czy co? bo nie rozumiem, jak można chcieć zabłysnąć taką głupotą.. POMYŚLCIE A POTEM PISZCIE. kwestia 2 czy 3 sekund dla pieszego. kierowca powinien jechać wolniej skoro tak bardzo go oślepiało. mam ogromna nadzieje ze sprawiedliwość zostanie wymierzona :)
ktoś, 09.09.2013 22:07
Do Głosu Rozsądku, gdzie maja niby stanąć ci policjanci wskaż miejsce???
xyz, 09.09.2013 21:45
<p>beema: Miał stać przed przejściem do momentu gdy w polu widzenia żadnego auta nie będzie? Samoch&oacute;d był wystarczająco daleko aby kierowca m&oacute;gł zobaczyć czy ktoś przechodzi czy nie. Przepisu odnośnie oślepiającego słońca nie ma, ale czy to oznacza że trzeba jechać tyle ile znak wskazuje i potem tłumaczyć się argumentem "bo mnie słońce oślepiło i nic nie widziałem?". A co się stanie jak się pojedzie 15 km/h wolniej w miejscu gdzie są oznakowania przejść dla pieszych i tabliczki m&oacute;wiące o terenie zabudowanym? W dodatku na takiej drodze z koleinami i połatanymi dziurskami.</p>
xyz, 09.09.2013 21:32
<p>Max: wchodzić pod rozpędzone auto licząc, że się zatrzyma? Tak m&oacute;głbyś (ewentualnie) przypuszczać gdyby dostawczak jechał z przeciwnej strony! Ofiara 78 letnia w dodatku prowadząc rower nie poruszała się z fenomenalną prędkością. Zmarły potrzebował 3 sekundy - około - by przejść pierwszą część jezdni więc ewidentnie albo kierowca się zagapił albo słońce go oślepiło i nie zauważył jak ofiara wchodzi na przejście. Jeśli są takie warunki i słońce uniemożliwia swobodną jazdę to uważam, że rozsądny kierowca jedzie wolniej, a nie jak głupi 70, 80 bo "tyle tu wolno". Ciekawski: Tyś jest cały jak chodnik! Wypadek miał miejsce na przejściu dla pieszych.( nie na tym kt&oacute;re prowadzi w ulicę akacjową lecz na następnym ). Czytanie ze zrozumieniem to twoja słaba strona. Komentujesz udając mądrego, a wywnioskować prostych rzeczy nie potrafisz. Żenada</p>
realista, 09.09.2013 21:30
Są światła na skrzyżowaniu z Grójecką, jest tam bezpieczne przejście dla pieszych, jest też chodnik do Osiedlowej oddzielony od jezdni szerokim pasem zieleni. Co jeszcze można zrobić? Ludzie skracający sobie drogę na osiedle domków na Zaborzu przechodzą na ukos i tam rzeczywiście jest zebra i jest niebezpiecznie. Ludzie ryzykują życiem bo chcą zaoszczędzić ze 20 metrów. Trzeba pasy tam zlikwidować i ustawić po obu stronach wysoki płot.
Ernest, 09.09.2013 21:02
Państwo Urzędnicy! Kiedy ograniczenie do 50??
Wolf, 09.09.2013 17:27
Jest teren zabudowany na całej długości tego, co kiedyś było obwodnicą a znaki mówią, że terenu zabudowanego nie ma i do tego zezwala się na jazdę z prędkością do 70km/h, co w praktyce oznacza, że większość poniżej 90km/h nie schodzi, wliczając w to cięzkie TIRy i samochody dostawcze. Ludzie giną a urzędnicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo śpią spokojnie. Nie piszę tu o Mozambiku czy Tadżykistanie. Piszę o mieście położonym w centru Europy, które tak bardzo chce być europejskie i nowoczesne. Daleka droga do tego. Wciąż bliżej nam do wschodu niż cywilizowanego zachodu.
ciekawski, 09.09.2013 16:56
Jest chodnik obok! czemu dziadek jechał ulicą? Przecież wolno jeździć po chodnikach, no jeśli chodnika nie ma, to wtedy zostaje ulica.
beema, 09.09.2013 16:47
max ma racje po co światła, ograniczenia i tak dalej, po co wogle są te durne przejscia dla pieszych. Piesi niech se przechodzą gdzie chcą tylko niech nie włażą pod [ciach!] auta jak święte krowy. Jakby nie było przejść dla pieszych to by ludzie mniej gineli bo by bardziej uważali. A trzy kropki mam nadzieje ze kierowcy to daruja bo nigdzie nie ma w przepisach napisane ze jak swieci slonce w oczy to trzeba zwolnic i mega uważać wiec powinni go wypuścić bo w końcu jechał przepisowo. Tak myślę ja polski miszcz kierownicy i mój kolega z Moskwy Misza. A pieszym radzę jak chcecie przejsć przez przejscie to postawcie jedną nogę na pasach/ zgodnie z polskimi przepisami/ a drugą stójcie na chodniku żebym widział że chcecie przejść bo jak stoicie obiema na chodniku to nie wiem czy tak sobie stoicie czy chcecie przejść.
Głos rozsądku, 09.09.2013 16:46
Tam jest 70km/h. NIKT NIE PRZESTRZEGA.
plin, 09.09.2013 16:26
Policja skorygowała komunikat. Chodziło o ul. Osiedlową (nie - Oświęcimską). Dziękuję za zwrócenie uwagi na błąd.
..., 09.09.2013 16:06
Po co wam tam są radary potrzebne? Gość jechał przepisowo. Musiało go słonce oślepić i go nie zauważyć bo w tej godzinie nawet okulary dużo nie dawały.
benny, 09.09.2013 15:44
<p>ulica Osiedlowa "żabie osiedle"</p>
TzW, 09.09.2013 15:40
<p>Rondo. Tylko rondo. A tak na poważnie:strefa zabudowana powinna się kończyć zaraz za skrzyżowaniem przy gazowni,zaczynać się z powrotem jeszcze przed pasami "pod rurami" i znowu kończyć się za światłami na g&oacute;rce. A Policja w tym miejscu powinna karać najbardziej jak się da. Ale komu by się chciało zrobić coś dobrze i tanio. Przecież nikt w tym nie ma interesu. Lepiej rondo albo światła.</p>
Do Głos Rozsądku, 09.09.2013 14:51
A po co skoro jest tam ograniczenie do 90 km/h??? POMYŚL
bolo, 09.09.2013 14:31
czekać tylko na komentarze debili że ....dziadek sam wtargnął na jezdnię! skrzyżowanie zgroza, gdzie jest nasza władza?
max, 09.09.2013 14:23
Po co światła? Po co radar? Po co ograniczenia? Wystarczy nie wchodzić pod rozpędzone auto licząc na to, że się zatrzyma!
Młody, 09.09.2013 13:02
Świateł nie zrobią bo jak widać na foto to opodal są światła już ale jak by patrol drogówki tam postawić to by było lepiej bo żaden by nie jechał tam prawie 100 albo fotoradar dać bo ta zatorska to tylko zbiera żniwa :(
ciekawy, 09.09.2013 12:36
gdzie tam jest oświęcimska ?
Oświęcimianin, 09.09.2013 12:26
A gdzie jest ulica Oświęcimska?
slay, 09.09.2013 12:22
Tradycja na Zatorskiej.Zróbcie tam jakieś ograniczenia,światła na rządanie bo masakra jakaś!
Głos rozsądku, 09.09.2013 12:14
Czy tak trudno postawić tam fotoradar?
Głos rozsądku, 09.09.2013 12:14
Kiedy w tym miejscu pojawią się światła?
Głos rozsądku, 09.09.2013 12:13
Kiedy policja tam stanie z radarem?