OŚWIĘCIM. „Spacer po zdrowie - zaproś swojego lekarza”. Koniecznie przyjdź na Bulwary

24 września 2018 Autor: adm
OŚWIĘCIM. „Spacer po zdrowie - zaproś swojego lekarza”. Koniecznie przyjdź na Bulwary

OŚWIĘCIM. „Spacer po zdrowie - zaproś swojego lekarza”. Koniecznie przyjdź na Bulwary

W sobotę 29 września w samo południe na oświęcimskich Bulwarach rozpocznie się akcja „Spacer po zdrowie- zaproś swojego lekarza”. Zachęca do podejmowania systematycznego wysiłku fizycznego w celu utrzymania zdrowia i profilaktyki chorób przewlekłych. Nad Sołą odbędzie się 30 minutowy zdrowotny spacer i próba pobicia Rekordu Polski w jednoczesnym spacerowaniu.

Ruch ma znaczenie dla zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) alarmuje, że siedzący tryb życia jest już czwartą przyczyną zgonów na świecie. Tymczasem regularna aktywność fizyczna wydłuża życie i zmniejsza ryzyko wystąpienia wielu chorób przewlekłych. Już 30 minut chodzenia każdego dnia może wydłużyć życie o 3,5 roku. Dlatego dziś coraz częściej podkreśla się rolę aktywności fizycznej w procesie codziennej regeneracji, dbaniu o zdrowie, a nawet w procesie zdrowienia.

„Spacer po zdrowie - zaproś swojego lekarza”, projekt realizowany przez klub Perła Wellness, ma zwrócić uwagę na najprostszy z możliwych sposób dbania o zdrowie.

- Dzięki temu projektowi chcemy dotrzeć do całego społeczeństwa z informacją, że ruch ma bardzo wiele odmian, poczynając od 30 minut marszu dziennie. Wystarczy tylko 30 minut dziennie, aby poprawić stan swojego zdrowia. Chcemy, aby pacjenci z taką wiedzą mogli pójść do swoich lekarzy rodzinnych i pytać o rodzaj ruchu najlepszy dla nich. Dzięki temu mamy nadzieję na przyspieszenia zmian i podnoszenie wiedzy społeczeństwa na temat wpływu ruchu na zdrowie - mówi lek.med. Anna Plucik-Mrożek, organizatorka akcji.

Projekt jest finansowany w ramach Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy