OŚWIĘCIM. Starosta Zbigniew Starzec kandydatem na prezydenta miasta

18 maja 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Wróble ćwierkały o tym od dawna. Starosta oświęcimski Zbigniew Starzec będzie kandydatem PiS w jesiennych wyborach na urząd prezydenta Oświęcimia. Potwierdził to sam zainteresowany na antenie Radia Kraków.


Jak informuje małopolska rozgłośnia, kandydaturę Starca w tym tygodniu zaakceptował zarząd partii w okręgu chrzanowskim. Muszą ją zatwierdzić jeszcze władze centralne Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Wiele wskazuje, że będzie to formalność.


"Jestem osobą twardo stąpającą po ziemi, nie unoszę się pół metra nad nią. Dostrzegam potrzeby i absurdy inwestycyjne w tym mieście. O tym będziemy mówić, jeżeli Warszawa zaakceptuje moją kandydaturę" - powiedział Starzec Radiu Kraków.


Zbigniew Starzec ma 56 lat. W przeszłości był nauczycielem i trenerem pływania. W starostwie pracuje od 12 lat, najpierw jako wicestarosta, a od 2014 r. jest starostą oświęcimskim.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Mikal, 17.06.2018 00:08
Mimo że popieram tylko PiS a nie bandę z peło złodzieji to tu bym jednak był za Panem Chwierutem czlowiek pełen Kultury dobry polityk a Starzec ....bez komentarza
jaki , 14.06.2018 12:01
to pana Starca nie stać na swoją decyzję ? musi mieć błogosławieństwo "kaczorka"? i nie daj boże wszystkie decyzje będzie podejmował po zaklepaniu w pisie sejmowym. nie stać go na własne zdanie i podejmowanie decyzji we własnym imieniu. tak jak "kaczorek" zaklepuje decyzje premiera i prezydenta?
Życzenia, 24.05.2018 08:04
24 maja Dzień BracirnPozdrawiam Cię Bracie!
prawy i sprawiedliwy, 23.05.2018 14:53
Jakie struktury taki kandydat.
Wyborca, 23.05.2018 06:33
CI nieudacznicy będą jednak głosować!!!!
Nie patrzmy, 23.05.2018 06:15
Nie patrzmy na przynależność partyjną czy Po czy Pis, ale na człowieka i jego dokonania oraz prezencję i klasę. W tych kategoriach Chwierut wygrywa ze Starcem 100000 do 1.
@Jackie, 23.05.2018 00:18
Z mlekiem matki wyssałem 10 przykazań Bożych. Dlatego tak trudno jest mi pogodzić się z rzeczywistością.
, 22.05.2018 21:18
Komentarze to syf. Zbiera się tu śmietana nieudaczników, która swoje porażki wylewa plując na tych którzy coś robią, czegoś dokonali, albo mocno zmienili swoje życie. Panie Starzec, Panie Chwierut.... nie czytajcie tego g....a. Większość tych wirtuozów klawiatury, gdyby zobaczyć ich dokonania to nieuki, zawistnicy i zwykłe łajzy, które nie załapały się ani na oceny w szkole ani na robotę, która daje godne życie. Komenty są potrzebne facetowi, który w ten sposób nabija klikanie i sprzedaje to reklamodawcom. Róbcie swoje!
Jackie, 22.05.2018 20:47
Do Katolika. Twoja nienawiść do bliźniego jest nieprawdopodobna. Wyssałeś ją z mlekiem matki?
Katolik, 22.05.2018 10:58
Od powietrza, głodu, ognia i wojny oraz STARCA wybaw nas Panie!
do Nani, 22.05.2018 08:37
Boi się fakt, o Miasto, żeby nie trafiło w ręce ludzi pokroju Starca. Gdyby tak było to zniszczone zostałoby wszystko co zostało przez lata wypracowane, a wizerunek miasta strasznie ucierpi.
b. radny, 22.05.2018 01:39
To, że PO należy odsunąć dla mieszkańców Oświęcimia jest bardzo jasne. Natomiast Starzec wraz ze swoja przeszłością oraz byle jakością dla zmian na naszym terenie nie jest żadną alternatywą. Ten facet nawet na sołtysa na jakimś [ciach!] się nie nadaje. Do tego jako b. nauczyciel, [ciach!] jest zerem moralnym a powinien być wzorem do naśladowania. Chwierut z tym facetem w cugach wygrywa i żadne nasze zaklęcia w tym nie pomogą. Jeśli członkowie PiS w Oświęcimiu jeszcze mają jaja to te byleco natychmiast powinni odsunąć. W przeciwnym razie świadczy to o ich bezradności oraz o tym że nie mają nic do powiedzenia bo ktoś od lat w Oświęcimiu wraz z Beatą Szydło stworzył układ zamknięty i wystawiają się na pośmiewisko oraz totalną kompromitację. Na ich miejscu jako wyborca PiS proponuję aby zareagowali u samego szefa partii Kaczyńskiego.
Nani , 21.05.2018 18:33
Widać, że Chwierut się boi, psy szczekają
Russ67, 21.05.2018 16:46
Asia, a czy wraz ze Starcem jako prezydentem znikło by kolesiostwo? Hahaha w takie cuda to nawet ja nie wierzę. Czy po czy pis czy inny twór- każdy opiera się na kolesiostwie!
@asia, 21.05.2018 15:21
Takich głupot już dawno nie czytałem - na prawdę gratuluję humoru! Mam nadzieję, że ty tak nie na poważnie - chociaż po wyznawcach PiSu to wszystko możliwe. Gdyby Oświęcimiem zaczął rządzić Starzec to szkoda tego miasta serio!
Asia, 21.05.2018 11:29
Brawo Pan Starzec.To obecnie najlepszy kandydat na prezydenta miasta.Trzeba koniecznie odsunąć niedobitki PO od władzy w Oświęcimiu.Chwierut nie może dalej szkodzić dalej temu miastu i obsadzać swoimi kolesiami wszystkich spółek miejskich.rnZamiast mostu "Duchów" potrzebny jest kolejny most dla żywych,którzy codziennie wystają w długich korkach i od kilku lat tracą czas.To zniechęca też potencjalnych inwestorów.rnDzisiaj chyba jedynie Starzec jest w stanie rozwiązać ten problem.
Mileas, 21.05.2018 07:40
Panie Prezydencie - gratuluje wygranej !!!
Garnitury, 21.05.2018 06:03
Garnitury i brak krawatki, a guma do żucia?? Apelujecie o opamiętanie? Przecież ci ludzie nigdy się nie opamiętają.
Swoj, 20.05.2018 23:38
To byłby powrót do czasów Marszałka, albo i jeszcze gorzej.
Prawo, 20.05.2018 21:52
http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/malopolska-zachodnia/oswiecim-wicestarosta-zakupil-dzialke-od-samego-siebie/
antropolog, 20.05.2018 14:37
Ten wybór to upadek moralny, etyczny i ideowy lokalnego PiS. Do członków partii PiS apelujemy o opamiętanie.
zwp, 20.05.2018 10:23
Jak miasto ma tak wyglądać jak garnitury pana Starosty to ja bardzo dziękuję
A ciekawe, 20.05.2018 08:21
A ciekawe co w Gminie z Albertem Bartoszem - hihihi
Oswiecimianin, 20.05.2018 05:17
Panie Starzec!!!rnStarostą został Pon fuksem.rnPrezydentem się już tak nie zostaje. rnGłęboko w to wierzę, że mieszkańcy Oświęcimia przy wyborach, będą się kierować zdrowym rozsądkiem, który to dla Pana jest pojęciem obcym.
basia, 19.05.2018 21:12
Prezydentem Pan Chwierut
Zyta, 19.05.2018 19:44
Pan Starzec to bardzo zły starosta człowiek nikt i nic
b. radny, 19.05.2018 17:27
W oświęcimskim PiSie nikt Starca nie wybierał. Po prostu klika ludzi bezideowych pomiędzy sobą poustalała kto, na jakie stanowisko i skąd będzie kandydował. Starzec, podobnie jak Łoziński wraz ze swoimi przytakiewiczami kocha forsę i cały PiS mają w czterech literach. Już sprzedali ideę "Muzeum sprawiedliwych spod Auschwitz", o którą przez kilkadziesiąt lat zabiegali mieszkańcy Oświęcimia zamieniając ją na "Muzeum Mieszkańców Ziemi Oświęcimskiej". Jednym słowem dziady a nie profesjonaliści.
czytelniczka, 19.05.2018 15:57
Starzec prezydentem, lodziarz od szemranych interesów Łoziński wice. Jeszcze nie tak dawno darł pysk, że przez pier...o [ciach!] Kaczora przegrywają wybory. Wraz ze swoją kliką odszedł z PiS aby teraz przy pomocy posła Biernata (nie potrafił zbudować koła w Zatorze a bo wraz z jego rodziną liczy 5 osób - powrócić do PISu i wewnątrz partii za pomocą szwindlu przeprowadzić wybory tym samym wydudkać członków PISu z Oświęcimia. Szkoda, że PiS w Oświęcimiu nie wyłonił z siebie porządnego i ideowego kandydata bo Starzec nim nie był, nie jest i nigdy nie będzie.
PIT, 19.05.2018 11:55
żadnych Bartoszów i żadnych Starców, czas na wymianę
z gminy, 19.05.2018 07:31
Kontakty z Bartoszem Alberem dyskwalifikują tego Pana całkowicie.
będący w temacie, 19.05.2018 06:58
Powiem Państwu, że Starzec jest przekonany, że prezydenturę ma w ręku.rnBardzo możliwe, że ten czarny scenariusz się sprawdzi!!!
Uuu, 19.05.2018 05:42
Zaraz skrzyną się Pisiory i będzie akcja pisania pozytywnych komentarzy na Starca na necie, ale to nic nie da. Ludzie widzą człowieka i mają porównanie. Na szczęście jeszcze w Oświęcimiu jest większość ludzi spełna rozumu. A na Prezydenta tylko Janusz Chwierut!
Marzena, 18.05.2018 23:15
Prosze, pomozmy tej dziewczynie https://www.siepomaga.pl/agnieszka-ostrowska
hotin, 18.05.2018 22:48
Prezydent Chwierut obudził się! Pytam gdzie on był jak zasiadał w Sejmie RP i co wtedy wywalczył dla Oświecimia.Bo teraz jak władzę przejął PiS nagle znalazły się pieniądze na wszystko,co widać w Oświecimiu.Remont,remonty POgania,by przed wyborami zameldować-Ja,Wasz Prezydent Miasta zrobiłem wszystko dla mieszkańców,wiec głosujta na mnie.PS. Bibliotekę Waść zbudował za Tuska-sorry.
Russ67, 18.05.2018 22:46
Podobno w tamtym roku ze starostwa odeszło sporo pracowników. Pytanie dlaczego, bo zazwyczaj ludzie pchają się do pracy w urzędzie.
Prawo, 18.05.2018 22:21
Konia z rzędem temu, kto kupi działkę tak okazjonalnie jak Starzec.
Świnia, 18.05.2018 21:53
Prędzej Mu się ryj urwie, nim odetnie się od koryta.
Jeden, 18.05.2018 21:53
Znam takiego jednego Zbyszka co żuł publicznie i obscenicznie gumę. Mówili nawet o nim, że nikt go w tej konkurencji nie zwycięży - i tu się zgadzam. Więc może do takich zawodów musi wystartować? Wszystko sprowadza się do tego, czy w Oświęcimiu chcemy mieć normalność czy nienormalność. Starzec nic zaproponować nie zaproponuje, a jak już to puste hasła i slogany. Chwierut może i ma wady jak każdy, ale bardzo dużo robi i widzi się w Oświęcimiu to wszystko, więc po co zmieniać? Nie ma sensu Panie Starzec pchać się tam gdzie Pana nie chcą a opinie o Panu też nie najlepsze :) Pozdrawiam
@Art,, 18.05.2018 21:30
Starzec działkę kupił "uczciwie". Nikt nie chciał, to On wziął. Tak samo uczciwie może zostać Prezydentem. W tym kraju wszystko jest możliwe.
Jerzy, 18.05.2018 21:24
Świetny kandydat. Będzie bardzo dobrym Prezydentem tak jak jest bardzo dobrym starostą.
Racja, 18.05.2018 21:23
Ma Pan moj głos i mojej rodziny!
Edyta, 18.05.2018 20:50
Czy w Oświęcimiu będzie Pan zamykał obiekty sportowe jak w Chełmku halę sportową . DRZWI OD PRAWIE ROKU ZAMKNIĘTE NA KŁÓDKĘ i Pan mówi ze jest za sportem.! Wstyd i oszustwo !!!
Art, 18.05.2018 20:31
Jak kupować działki w Oświęcimiu za grosze to tylko z.....
Maciek.sieranc@gmail.com , 18.05.2018 18:40
Tak jak pisałem karierowicz pseudo PiS i do przodu myślę że ludzie mają oczy i nikt nie będzie głosował na tego człowieka który pisał do mnie że z racji wieku nie powinienem zajmować stanowiska ale ten pan mnie nie zna.
W PiSie, 18.05.2018 18:37
W PiSie wybrali najlepszego z możliwych członków PiSu w Oświęcimiu :D - samo to mówi jak jest z innymi :D
Optimus, 18.05.2018 18:13
Z Pana Starca jest taki pisowiec jak z Paris Hilton zakonnica.nie przepadam za Chwierutem, on nie jest dobrym gospodarzem ale nie daj Boże takiego prezydenta jak pan Zbigniew, z dwojga złego wolę zagłosować na obecnego wlodarza. Poza tym czym Pan Starzec może się pochwalić? tym bardziej nie rozumiem lokalnych władz PiSu, w ich szeregach są bardziej godni tej kandydatury. Bardzo dziwne. Nie życzę mu źle ale jestem pewien że po tych wyborach i po sromotnej porazce odejdzie w polityczny niebyt i tyle będzie będzie z jego kariery bo do powiatu nie będzie mógł przeciez kandydować.
antropolog, 18.05.2018 16:37
Po pierwsze, ideologicznie ten facet nie ma nic wspólnego z PiSem. Jest to jeden z karierowiczów dla którego żadna idea nie ma znaczenia a jedynie pieniądz jemu nie śmierdzi. Nie dość, że mówić nie potrafi to jeszcze ubiera się jak najzwyklejszy pajac a nie polityk czy urzędnik. Chwieruta nie cierpię ale przy Starcu Chwierut to tytan intelektu do tego potrafi się ubrać przyzwoicie. W oświęcimskim PiSie chyba pogłupieli o ile go na kandydata wysunęli. Ciekaw jestem ile w tym prawdy, że za ochlajsto w przeszłości jako chyba nauczycielowi mu prawko zabrali. Wie ktoś coś na ten temat? Jako wyborcy PiSu jest mi bardzo wstyd za takiego kandydata.
GOHA, 18.05.2018 16:33
A jak go Ojciec Chrzestny ten od kotów namaści ?To zachowaj boże bo bedzie tak jak w sejmie .
Nauczyciel, 18.05.2018 16:13
Wysoko mierzysz jak na Twoje wykształcenie. "Kto wysoko mierzy ten nisko spada".
Obserwator, 18.05.2018 15:41
Ciebie powinni na taczkach wywieźć, daleko, daleko poza Oświęcim.rnJesteś dobry w opowiadaniu bajek dzieciom na dobranoc.
Natura, 18.05.2018 15:35
Starzec!!!rnAleś Ty się chłopie rozbisurmanił
HAHAHA, 18.05.2018 14:37
Farsa Panie Starzec. Porównując Chwieruta do Starca to Starzec wypada blado bardzo. Mamy dobrego Prezydenta i niech on pozostanie a nie róbmy z Miasta Cyrków. Na stanowisku Prezydenta musi być ktoś REPREZENTACYJNY, potrafiący się wypowiedzieć, ubrać i zachować. Niestety wielu tego brakuje. Na Starca nie zagłosuję! I jak widzę komentarze i na facebooku wpisy to wszyscy się [ciach!] z tego - ja też
, 18.05.2018 13:39
Może Pan Starosta przeprosi za opóźnienie otwarcia nowej obwodnicy bo on publicznie klepał py.... ze na Boże Narodzenie będzie, a może tak by dostrzegł w powiecie nieprawidłowości bo jakoś nic a nic sie dzieję, tylko dziadostwo jak było, nie mówiąc już o ofuczałych urzednikach w starostwie, wydział komunikacji bije rekordy w południowej polsce, idz Pan lepiej na basen a nie do polityki
renifer, 18.05.2018 12:42
a ja dostrzegam potrzeby i absurdy w powieciernw sumie nie tylko ja bo nawet TVN Turbo zaciekawił się drogą w gminie Brzeszcze a konkretnie przez Zasole (multim barierek jako absurd drogowy)
lokator, 18.05.2018 12:23
Boże uchowaj!
dyzio , 18.05.2018 12:13
mam nadzieję że żaden PiSior nie zasiądzie na fotelu bo nam z miasta zrobią gnój
, 18.05.2018 12:06
łon łonego do łonego od łonego .. ale prezes który chyba ni był w Auschwitz może łonego zatwirdzić na łonego
Mieszkaniec, 18.05.2018 11:54
Czyli Pan Chwierut nie ma co się obawiać o reelekcję. Nikt o zdrowych zmysłach nie będzie głosował na nauczyciela pływania.
realista , 18.05.2018 11:52
Niestety w Oświęcimiu dalej będzie rzadził Chwierut jeśli taki będzie kandydat z ramienia PiSu.Szkoda że Waldek nie kandyduje
mieszkaniec, 18.05.2018 11:19
Jak zostanie prezydentem to mamy po hokeju w Oświęcimiu...
hotin, 18.05.2018 11:15
No to obecnie nam panujący POwski prezydent Oświęcimia ,do wyborów nie będzie spać spokojnie.
JanOsik, 18.05.2018 11:15
Cienko to widzę. Osobiście zdecydowanie wolę Pana Chwieruta.
obik, 18.05.2018 11:11
od nauczyciela do starosty, ciekawe jakie miał w tym kierunku doświadczenie zawodowe, które jest potrzebne do piastowania takiego stanowiska
RUŁA, 18.05.2018 10:11
A czy łon jest PISiorem??????
dzidek, 18.05.2018 10:11
napisz chlopie co chcesz robic i jak robic. Nie zaczynaj od plucia na poprzednikow bo prawdopodobnie w niczym poza gadaniem nie jestes lepszy