OŚWIĘCIM. Starsza kobieta straciła kilka tysięcy. Tym razem „na hydraulika”

14 lutego 2019 Autor: sz
OŚWIĘCIM. Starsza kobieta straciła kilka tysięcy. Tym razem „na hydraulika”

We wtorek około godziny 14.00 do jednego z mieszkań na osiedlu Chemików w Oświęcimiu zapukali „pracownicy wodociągów”. Szybko okazało się, iż są to złodzieje.

-Do mieszkania 79-letniej oświęcimianki zapukał mężczyzna będący w towarzystwie kobiety. Seniorka usłyszała, że w bloku jest awaria instalacji wodociągowej i sąsiednie mieszkania są zalewane. Następnie kobieta nakazała właścicielce odkręcenie kurków z wodą w łazience. Seniorka wraz z kobietą i mężczyzną przeszła do łazienki i wykonała polecenie. Po wyjściu pary 79-latka zorientowała się, że z jednego z pokoi zostały skradzione pieniądze w kwocie kilku tysięcy złotych – relacjonuje Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Policjanci poszukują pary w wieku około 30 lat – mężczyzna o wzroście około 170 cm, kobieta niska. Oboje ubrani byli na czarno.

-Policjanci wykonują wiele czynności, aby trafić na ślad sprawców. Zwracają się również ponownie z apelem do seniorów o rozwagę i ostrożność w kontakcie z osobami obcymi, a także nie wpuszczanie ich do mieszkania. Z kolei mieszkańców proszą o reagowanie i zainteresowanie się osobami przebywającymi na klatkach schodowych, pukających do różnych mieszkań. W przypadku wątpliwości należy skontaktować się z Policją pod numer alarmowy 997 lub 112 – podkreśla rzeczniczka.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy