OŚWIĘCIM. Straż Miejska ma nowe auto. Kosztowało ponad 120 tys. złotych

05 grudnia 2019 Autor: zyg
fot. zyg

fot. zyg

W miniony piątek do Straży Miejskiej w Oświęcimiu dostarczony został nowy, specjalnie przystosowany pojazd. Samochód nabyto w drodze przetargu, który rozstrzygnięty został w wrześniu br.

Zakupiony pojazd specjalistyczny to opel combo life z benzynowym silnikiem o pojemności 1,2 Turbo mający 110KM. Samochód posiada manualną, sześciobiegową skrzynie biegów.

-Samochód dla Straży Miejskiej kosztował 120 540 zł – informuje Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Oświęcim.

Aktualnie Straż Miejska dysponuje trzema autami, jednakże wkrótce ta liczba ulegnie zmianie.

-W tym momencie mamy trzy pojazdy – dwa fiaty doblo z roku 2005 i 2012 oraz nowego opla combo, którego otrzymaliśmy w ostatnim tygodniu listopada 2019. W najbliższym czasie najstarszy pojazd zostanie wycofany z eksploatacji i zostanie najprawdopodobniej zezłomowany – informuje Joanna Brania, komendant Straży Miejskiej w Oświęcimiu.

W salonie taki pojazd można nabyć w promocyjnej cenie już od 68700 zł. W przypadku zakupu samochodu specjalistycznego dla Straży Miejskiej należy doliczyć koszty związane z dostosowaniem pojazdu fabrycznego do stanu zgodnego z określonymi normami do korzystania z pojazdu m.in. do przewożenia osób zatrzymanych. Dodatkowe koszty to także zewnętrzne oznakowanie pojazdu.

-W nowym samochodzie w porównaniu do starszych pojazdów jest dodatkowe wyposażenie w części dla osób zatrzymanych. Podczas jazdy funkcjonariusze mają podgląd na ekranie jak zachowuje się osoba zatrzymana – mówi Joanna Brania. -Dodatkowym elementem są pasy bezpieczeństwa – dodaje.

Zakup samochodu w całości został sfinansowany ze środków budżetu Miasta Oświęcim.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Miastowy, 07.12.2019 12:42
Brawo, dziękujemy Naszemu Panu Prezydentowi Januszowi Chwierutowi. To prawdziwy Polak i patriota no i uczciwy. Brawo Brawo .
Dziękuje.
van sand, 06.12.2019 12:47
dla darmozjadów tyle kasy kto to robi?
multirecydywa, 06.12.2019 02:03
nie ma to jak z pieniędzy oswiecimian becelowac za fure dla wieśniaków haha zenada kogo oni łapią laweczkowych pijaczkow nie szkodliwych w większości bez szkoły mózgów darmozjady zlikwidować a hajs lepiej na dom dziecka przeznaczyć bądź co innego policja wystarczy dla ludzi