OŚWIĘCIM. Strażacy nie będą musieli pchać wozów do akcji

27 października 2012 Autor: ada

Radni nie pozostali głusi na dramatyczny apel komendanta Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Oświęcimiu i znaleźli w budżecie miasta 30 tys. zł na zakup paliwa do wozów bojowych.

fot. sz

fot. sz

Zdecydowali o tym na środowej sesji. To odpowiedź rajców na apel st. bryg. Tadeusza Spyry, z którym zwrócił się on do prezydenta Janusza Chwieruta. Strażakom skończyły się bowiem pieniądze, które w tym roku mogli wydać na paliwo do wozów bojowych.

– Dodatkowo strażacy dostaną też 15,6 tys. zł z rezerwy budżetu państwa – poinformowała rzeczniczka oświęcimskiego magistratu, Katarzyna Kwiecień.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ja , 31.10.2012 20:19
jaki pan taki kram
greg, 29.10.2012 01:15
dobrze mówi Anonymous, najwięcej mówią i mają pretensji osoby które pozjadały wszystkie rozumy. Pierw poczytajcie i doszkolcie swoją wiedzę zanim skomentujecie cokolwiek. Jak wy byście byli w potrzebie to byłoby gadanie tyle wydaje się na PSP i OSP a tak mało strażaków i samochodów przyjechało.
greg, 29.10.2012 01:12
do: podatnik i ..... Nie znasz się na procedurach a się wypowiadasz! Jednostki OSP rzadko kiedy działają samodzielnie! nie będę ci tego tłumaczył jak jesteś ciekaw dlaczego poszukaj w inte
ecie a nigdy nie wiadomo co się dzieje i ile tak na prawdę jest potrzebnych ratowników i sprzętu, nie raz bywa że błahe wezwanie a na miejscu okazuje się co innego.
OSPowiec, 28.10.2012 23:35
Anonymous: Ludzie... Nie znacie się a pie
iczycie... xD Co do "...." -> nie sądzisz, że są procedury, które trzeba spełniać przy zdarzeniach? Co do "podatnik" - > nie sądzisz, że PSP ma dużo lepszy sprzęt i bardziej wykwalifikowaną kadrę?? Co do OSPowiec: -. szef nie ma nic do tego, co przydziela UM z budżetu... Ludzie, uczcie się WOS-u i innych takich przedmiotów, bo potem wychodzą takie nieempatyczne matoły jak Wy... (Bez urazy)... Gościu, tobie proponuję zacząć naukę czytania ze zrozumieniem. Boże.. poziom twojej inteligencji jest porażający..
Anonymous, 28.10.2012 11:30
Ludzie... Nie znacie się a pie
iczycie... xD Co do "...." -> nie sądzisz, że są procedury, które trzeba spełniać przy zdarzeniach? Co do "podatnik" - > nie sądzisz, że PSP ma dużo lepszy sprzęt i bardziej wykwalifikowaną kadrę?? Co do OSPowiec: -. szef nie ma nic do tego, co przydziela UM z budżetu... Ludzie, uczcie się WOS-u i innych takich przedmiotów, bo potem wychodzą takie nieempatyczne matoły jak Wy... (Bez urazy)...
...., 27.10.2012 19:39
gdy dochodziło do wypadków drogowych przybywały na miejsce 3 samochody bojowe.z czego tylko wysiadali z jednego a reszta siedziała w samochodach i oglądali:)trzeba było oszczędzać paliwa to by mieli czym jeździć.
podatnik, 27.10.2012 19:29
Pieniędzy jak na lekarstwo a dzisiaj była kolizja w Przeciszowie i druhowie z miejscowej OSP doskonale sobie radzili to jednak scania z PSP przyjechała bo liczy się wyjazd do emerytury
OSPowiec, 27.10.2012 14:47
Hehehe! Wódz straży nie potrafił załatwić odpowiedniego budżetu dla swojej jednostki! I brakło kasy. Śmiać się, czy płakać?? A jakby nie było UM to co? Straż by zamknęli? Faaaaajny wódz :)))))