OŚWIĘCIM. Strażnicy dopadli wandali. Pomógł sygnał od mieszkańca

11 marca 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Strażnicy dopadli wandali. Pomógł sygnał od mieszkańca
Dzięki telefonowi od mieszkańca udało się zatrzymać wandali, którzy obsmarowali sprayem drzwi wejściowe do klatki jednego z bloków na ul. Staszica.

Mieszkaniec poinformował, że w dewastacji drzwi wzięło udział trzech młodych mężczyzn. Dyżurny straży miejskiej wysłał patrol, który na miejscu potwierdził zaistniały fakt.

Strażnicy w pobliżu bloku zauważyli trzy osoby, które pasowały do opisu ze zgłoszenia. W trakcie legitymowania jeden z mężczyzn przyznał się do zniszczenia drzwi.

Na miejsce wezwano patrol policji, który przejął dalsze czynności.

- Chcieliśmy bardzo podziękować osobie, która wykazała się czujnością i szybko powiadomiła straż miejską. Taka postawa pozwoliła ująć sprawcę, a co za tym idzie odpowie ona teraz za swoje czyny - powiedziała Joanna Brania, komendant Straży Miejskiej w Oświęcimiu.

Do zdarzenia doszło 7 marca.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
pytam, 13.03.2018 09:03
POLICJA powinna zapytać tych kretynów czy aby nie malowali innych miejsc w Oświęcimiu? Osobiście mam przeczucie graniczące z pewnością, że takich "malunków" wykonali znacznie więcej niż tylko te drzwi.Dla rodziców przykra i kosztowna zabawa dzieci ale dla poszkodowanych szansa na refundację kosztów, dla kolejnych kretynów-spayowców- ostrzeżenie.