OŚWIĘCIM. Strażnicy zbierają odzież dla potrzebujących

13 grudnia 2013 Autor: plin

Strażnicy miejscy wspólnie z uczniami Miejskiego Gimnazjum nr 2 zaangażowali się w zbiórkę odzieży dla osób potrzebujących, podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Na dyżurkę straży lub do gimnazjum można przynosić płaszcze czy kurtki, ciepłe spodnie lub swetry. Potrzeba zwłaszcza rzeczy dla mężczyzn - mówi Joanna Brania komendant SM w Oświęcimiu.

6 grudnia strażnicy rozdawali elementy odblaskowe. Fot. UM Oświęcim

6 grudnia strażnicy rozdawali elementy odblaskowe. Fot. UM Oświęcim

Urząd Miasta Oświęcim informuje, że zbiórka prowadzona jest do środy 18 grudnia.

Strażnicy miejscy przypominają, że zima to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, starszych, samotnych czy znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej. Temperatury spadają, a podczas dużych opadów śniegu, poruszanie się bywa często utrudnione.

- Reagujmy, jeżeli widzimy osoby, którym potrzebna jest pomoc, leżące w różnych miejscach na mrozie. Jeżeli na naszych klatkach schodowych czy piwnicach zauważymy śpiących ludzi, nie wyganiajmy ich, tylko poinformujmy odpowiednie służby. Dzwoniąc na numery alarmowe straży miejskiej 986 czy policji 997 możemy komuś uratować życie - apeluje Straż Miejska w Oświęcimiu.

W mieście czynna jest ogrzewalnia - mieści się przy miejskiej noclegowni dla bezdomnych mężczyzn na ul. Dąbrowskiego 139.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
sąsiad, 17.12.2013 10:57
@Kasia- " zostałam MILE pouczona i już wiem gdzie można parkować" musi być z Ciebie wyśmienity kierowca. Do tej pory nie wiedziałaś? Dziwne, że tacy ludzie dostają prawo jazdy. @lokator- powiedz nam jak to możliwe i jakimi kanałami to załatwiliście, bo próby rozwiązaniowa problemu samochodów parkujących w miejscach niewyznaczonych oraz grubo przekraczającymi dopuszczalne 20km/h z autobusami MZK włącznie spełzają na niczym. Nie pomogły interwencje w radzie osiedlowej, SM i Policji. Chodzi o ulicę Szarych Szeregów i ogólnie całą strefę zamieszkania. Nikt nie podjął się nawet próby rozpoznania problemu więc ciekawy jestem jak Wy to "załatwiliście" i czy problem został faktycznie trwale rozwiązany.
milka, 17.12.2013 09:10
Kiedy w końcu Straż Miejska dopilnuje porządku i czystości na osiedlach? Piękne są hasła typu " Posprzątaj po swoim psie". Czy ktoś widział właściciela psa posiadającego przynajmniej torebkę lub inne akcesoria? Naprawdę idąc trzeba uważać aby nie wejść w psie odchody. Inne miasta rozwiązały ten problem. A u nas się nie da? Mamy czekać, aż spadnie śnieg?
@stałamtam, 17.12.2013 06:06
haha, to chyba ich "maskotka" bo wszędzie z nimi jeździ :D
Ania, 17.12.2013 00:22
Popieram zbiórkę , szkoda takich ludzi chociażby byli alkoholikami ale to też ludzie. W końcu to nasz Oświęcim, nasze miasto niech się tu żyje lepiej .
stałamtam, 16.12.2013 20:14
a objazdowa pani w różówej peruce to następna akcja strazy? cytrynka dla niesfornych kierowców?
mati, 16.12.2013 18:55
dlaczego ten mikołaj ściąga kurtkę temu rowerzyście
kos, 16.12.2013 17:22
kos- do zygo nie rozumiesz do czego potrzebne jaja- np do paczki z darami. A tak na poważnie - żeby nie wiem jak SM się starała to i tak swojego wizerunku nie ociepli i nie poprawi. I gdyby jeszcze chodziło o działalność merytoryczną SM- przyklasnąłbym, ale akcje, tematy zastępcze na ogół nie budzą zaufania.
zygo, 15.12.2013 18:09
do kos - a do czego tu jaja potrzebne bo nie bardzo rozumiem, akcja jak najbardziej potrzebna i pomysł z przyłaczeniem sie do niej SM też dobry przecierz oni bardzo często mają do czynienia z ludźmi którzy tej pomocy potrzebują. Brawo dla komendanta SM że się włączyła do akcji bo straż to nie tylko blokady i mandaty, to również działania prewencyjne a to jest właśnie jedno z nich.
lokator, 15.12.2013 18:02
Muszę przyznać że dobry pomysł, oby węcej takich inicjatyw w naszym mieście. I nie zgodzę się z Naiwnym mieszkam na Zasolu i przynajniej na Powstańców Warszawy porządek zrobili za co bardzo dziękuję bo Policja jakoś rady nie dała.
naiwny, 14.12.2013 20:13
@Kasia- szanuję Twoje zdanie. @kukuk- jestem w mniejszości, wiem. Psioczyli najwięcej właśnie ci, którzy łamanie zasad mają we krwi, napisałem o tym. W ten sposób będzie jak jest, mi to nie odpowiada. Za duże przyzwolenie i przymykanie oczu na łamanie przepisów co prowadzi do utrudnienia funkcjonowania spokojnym mieszkańcom, którzy nic nie powiedzą bo od dawna wiedzą, że i tak nic nie zdziałają więc machnęli już dawno ręką. Ja też mam już tego po dziurki w nosie, trzeba się z tym pogodzić, że na osiedlach panuje bałagan. Nie chcę się wdawać w polemikę, wyrzuciłem co mi siedziało na żołądku. Pozdrawiam wszystkich i życzę zdrowych, spokojnych i wesołych świąt!
Kasia, 14.12.2013 18:02
Naiwny, chyba właśnie o to chodzi aby ten wizerunek straży zmieniać?Nie tylko fotoradar i nagonka . Ja tam jestem za nimi chociaż sama niedawno dostałam wezwanie przy turku zostałam MILE pouczona i już wiem gdzie można parkować. Nie miałam blokady tylko wezwanie i to akurat sie zmieniło na dobre, bo miałam na to 3 dni a bardzo mi sie wtedy spieszyło. Akcja bardzo fajna, jestem za , dużo ludzi ma ubrania w których juz nie chodzi może oddać bezdomnym. A kto jak nie oni i opieka mają z nimi styczność.
kos, 14.12.2013 17:43
Piotrze Ichniowski - wracaj z fajką lub bez fajki - zdecydowanie byłeś lepszy bo miałeś jaja.
oświęcimianin, 14.12.2013 16:39
A tak sie miało zmienić w straży miejskiej po wyborach... fakt, nikt nie mówił że na lepsze :D Czy ktoś kontroluje fakt że tam co chwile nie ma patrolu?????????????
Mark, 14.12.2013 15:34
Rozumiem, że cel pomocy innym jest chwalebny. Ale czy do tego trzeba angażować Straż Miejską? Według mnie to troszkę śmieszne.
sąsiad, 14.12.2013 14:30
popieram inicjatywę oby więcej takich akcji
kukuk, 14.12.2013 14:19
A niby dlaczego nie przecież wyraźnie pisze że odzież można zostawić na dyżurce więc w ich codziennej pracy w niczym im to nie przeszkadza, uważam że akcja bardzo trafna i potrzebna. A co do blokad to całkiem niedawno też na Oświęcimskim24 był artykuł gdzie w komentarzach było tylko o tym że nic innego nie robią tylko blokady zakładają więc chyba "naiwny" w mniejszości niestety jesteś.
Naiwny, 14.12.2013 01:44
Szczytny cel, nie powiem. Ale czy Straż Miejska to instytucja powołana do tego typu akcji? Kreowanie wizerunku? Metamorfoza? Wiele spraw zgłaszanych nie jest rozwiązanych. Podejmowane są działania jednorazowe, bez trwałych efektów. Chodnikami jak nie dało się przejść, tak dalej się nie da, trzeba schodzić na jezdnię. SM nie zakłada już blokad, bo to źle wpływa na ich wizerunek. A jaki wpływ na Wasz wizerunek mają zastawione samochodami chodniki na oświęcimskich osiedlach o których dobrze wiecie i nie reagujecie? Zresztą to nie jedyny problem ignorowany, czy bagatelizowany przez strażników, którzy ostatnimi czasy chcą bardziej przypodobać się tym mieszkańcom, którzy pozwalają sobie na łamanie przepisów dla własnej wygody a takich jest niestety wciąż większość, więc trzeba z nimi łagodnie i nie drażnić niepotrzebnie, nie narzucać się za bardzo. Tak to widzę ja, mieszkaniec osiedla Zasole który nie ma już ochoty do was dzwonić bo to jak rzucanie grochem o ścianę. Zresztą nie ładnie donosić na sąsiadów ale jak widzę cwaniaka wjeżdżającego na chodnik a później kobietę z wózkiem zmuszoną zejść na jezdnię to nie wiem kogo mi bardziej żal. Tego z samochodu, który 100m dalej ma prawie cały parking wolny, czy tej kobiety, która wyboru nie ma. Pomimo zgłaszania tego problemu, dalej występuje. Mało tego! Okazało się, że w raporcie z interwencji/ sprawdzone na następny dzień/ napisane było, że żaden samochód tam nie stał. Samochód, który w obecności strażników został przez właściciela przeparkowany- znajomy? Pachołków czy słupków też nie da się tu postawić, bo po co ludzie mają czuć się bezpiecznie? Po co znajdować sensowne rozwiązania? Lepiej udawać, że problemu nie ma. Mam nadzieję, że ta kobieta i inni piesi w tej dzielnicy mieli chociaż tyle szczęścia, że zostali zaopatrzeni w opaski odblaskowe i będą z nich korzystać w czasie wymuszonego spaceru po jezdni, bo inaczej mogą zostać rozjechani przez pędzące tu w strefie zamieszkania autobusy MZK, których kierowcy mają gdzieś ograniczenie do 20km/h o osobówkach już nie wspomnę. Ten problem również niejednokrotnie był zgłaszany i nic się nie zmieniło. I nic się nie zmieni, ja już w to nie wierzę a był czas, że w Was wierzyłem.
Paweł, 13.12.2013 16:20
W straży miejskiej lepiej było za czasów pana Piotra Ichniowskiego