OŚWIĘCIM. Strefa kibica na Rynku? Piłkarska gorączka łączy politycznych oponentów

18 maja 2018 Autor: red
Fot. UM Oświęcim

Fot. UM Oświęcim

"Łączy nas piłka" - motto Polskiego Związku Piłki Nożnej to chyba jedyne, co dziś rzeczywiście łączy lokalnych polityków z prawa i z lewa. Jest szansa, że na oświęcimskim Rynku Głównym na czas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji powstanie strefa kibica.


Z pytaniem, czy magistrat planuje stworzyć taką strefę wystąpił do prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta (PO) radny Jakub Przewoźnik (PiS).


- Od 14 czerwca do 15 lipca 2018 najlepsze drużyny z całego świata będą rywalizować o tytuł mistrza na stadionach w Rosji. W gronie najlepszych znalazła się także reprezentacja Polski. Jak pokazują doświadczenia z poprzednich Mistrzostw Świata i Europy, impreza tej rangi cieszy się dużą popularnością, a piłkarska gorączka ogarnia dosłownie wszystkich. Można zatem przypuszczać, że w czerwcu i w lipcu na ulicach będziemy mogli spotkać fanów piłki nożnej. Zorganizowanie strefy kibica na Rynku Głównym w Oświęcimiu mogłoby, oprócz niezapomnianych emocji sportowych, zwiększyć także zyski lokalnych przedsiębiorców, ożywić przestrzeń Starego Miasta oraz zintegrować mieszkańców Oświęcimia. W związku z powyższym proszę o informację i opinię na temat zorganizowania strefy kibica - zwrócił się do prezydenta radny Przewoźnik.


- Urząd Miasta Oświęcim jest w trakcie przygotowań do realizacji w/w wydarzenia. Oficjalne zgłoszenie strefy nastąpiło poprzez rejestrację w TVP oraz wystąpienie o prawa do licencji. Strefa Kibica będzie zlokalizowana na Rynku Głównym w Oświęcimiu. Na dzień dzisiejszy oczekujemy na umowę z TVP na przyznanie licencji na publiczne, niekomercyjne odtwarzanie meczy - odpowiedział radnemu PiS prezydent Janusz Chwierut.


Warto przypomnieć, że podczas Euro 2016 ćwierćfinałowy mecz Polska - Portugalia zgromadził na oświęcimskim Rynku kilkaset osób.


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
DFB, 18.05.2018 22:23
I tak wygraja Niemcy