OŚWIĘCIM. Studenci zarejestrowali 123 dawców szpiku

23 grudnia 2013 Autor: plin

Studenci oświęcimskiej PWSZ wzięli udział w akcji „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie”. Uczestniczyło w niej blisko sto uczelni z całej Polski. Szukano potencjalnych dawców szpiku kostnego.

Zostań dawcą. „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie”. Fot. PWSZ

Zostań dawcą. „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie”. Fot. PWSZ

W akcji „Dla Ciebie to 5 minut, dla Kogoś to całe życie” wzięło udział blisko sto uczelni z całej Polski. Inicjatorem projektu szukania potencjalnych dawców szpiku kostnego wśród społeczności akademickich jest Fundacja DKMS Polska. Studenci z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu także nie pozostali obojętni.

- W całym kraju było 130 punktów rejestracyjnych, do których mogła przyjść każda osoba chcąca zostać potencjalnym dawcą szpiku kostnego, będąca pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i spełniająca kryteria rejestracji. W całej Polsce podczas Dni Dawcy zarejestrowały się 17 233 osoby gotowe uratować komuś życie. Około 700 studentów - wolontariuszy pomagało w organizacji oraz rejestracji. W czasie tych dwóch owocnych dni studentom z PWSZ w Oświęcimiu udało się zarejestrować magiczną liczbę 123 potencjalnych dawców szpiku - informuje Gabriela Marcińska, wiceprzewodnicząca samorządu studenckiego.

- Dla wszystkich wolontariuszy, którzy przyczynili się do zarejestrowania tak dużej liczby dawców jest to ogromny sukces. Dziękujemy wszystkim osobom, które się zarejestrowały oraz tym, którym mimo ogromnych chęci nie udało się zarejestrować. Po raz pierwszy nasza uczelnia przyłączyła się do tego typu projektu. Na pewno nie po raz ostatni - dodaje pani Gabriela.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
anka, 27.12.2013 07:46
można zamówić darmowy pakiet rejestracyjny na stronie fundacji DKMS dkms.pl
białaczka CML, 24.12.2013 19:39
witam, jestem chory na te podstępną chorobę ,w trakcie leczenia i zakwalifikowany do przeszczepu . chciałem podziękować tym 123 em Mikołajom . Nie ma nic bardziej heroicznego jak podarować komuś życie . Dzięki i pozdrwaiam :)
fasolek, 24.12.2013 13:36
Bardzo proszę o info, gdize można się zarejestrować jako potencjalny dawca, bo ostnie terminy mi nie pasowały.