OŚWIĘCIM. Święto Miasta 2020 - jednodniowa zabawa na Rynku Głównym

03 czerwca 2020 Autor: red
fot. Joanna Sadulska - Puch

fot. Joanna Sadulska - Puch

Coroczne Święto Miasta Oświęcim trwa trzy dni i zazwyczaj odbywa się w pierwszy weekend września. W piątek odbywa się uroczysta sesja Rady Miasta, w sobotę dzień dla młodzieży, a niedziela to dzień rodzinny. To jedno z najważniejszych wydarzeń w mieście nad Sołą odbywa się na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Legionów.

W tym roku wszystko wskazuje na to, że jeśli w ogóle Święto Miasta Oświęcim odbędzie się to przybierze całkowicie inną formułę. Potrwa jeden dzień i odbędzie się w nowym miejscu. Oczywiście wszystko w związku z pandemią koronawirusa.

-Święto Oświęcimia w 2020 roku - w zależności od sytuacji epidemicznej w Polsce - odbędzie się 30 sierpnia 2020 roku na Rynku Głównym w Oświęcimiu. W zaplanowanym koncercie wezmą udział: Reggaeside, Krzysztof Cugowski z zespołem mistrzów i Mrozu – informuje Adam Kuta z Oświęcimskiego Centrum Kultury.

Warto jednak podkreślić, że na dzień dzisiejszy nie ma pewności, iż Święto Miasta Oświęcim 2020 w ogóle się odbędzie.

-Decyzja zostanie podjęta po złagodzeniu restrykcji dotyczących organizacji plenerowych imprez masowych. Jeżeli taka decyzja nie zapadnie - impreza zostanie odwołana – zaznacza Adam Kuta.

Do tematu będziemy wracać.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Koronawirus , 08.06.2020 10:05
Sherrrdecznie zaphrassshszam :)

PS Pszephrasham, Polska thrudny jenzyk!
ostrzeżenie, 03.06.2020 23:37
Koronawirus tylko czeka na tą zabawę.
Sylwia , 03.06.2020 19:12
Jestem za tym aby w tym roku odbyło się tak jak jest napisane