OŚWIĘCIM. Sygnalizator nad przejściem zadziała za rok

25 lipca 2013 Autor: PLIN

Radny Henryk Grzybek zgłosił prezydentowi Oświęcimia, że sygnalizator nad przejściem dla pieszych na ul. Legionów nie działa – i to od początku swojego istnienia. Powodem wedle radnego jest brak podłączenia do sieci. Sprawa do załatwienia niby prosta. Potrzeba jest. Przedostać się w tym miejscu przez bardzo ruchliwą drogę naprawdę nie jest łatwo. Prezydent odpowiada, że problem zostanie rozwiązany w... 2014 roku.

Fot. plin

Fot. plin

Na wcześniejsze swoje zapytanie w tej kwestii radny Henryk Grzybek otrzymał odpowiedź, że podłączenie sygnalizatora nad przejściem dla pieszych na ul. Legionów planowane jest na przełomie czerwca i lipca. - Czy jest osoba w Urzędzie Miasta Oświęcim, która przypomni Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad z Rejonu Wadowice o zobowiązaniu? - dopytywał więc ostatnio sternika urzędu miasta.

Natomiast prezydent odpowiada, że z informacji uzyskanych od pracownika GDDiA wynika, że w fazie ukończenia jest projekt modernizacji ulicy Legionów - łącznie z obwodnicą miasta aż do ronda przy ul. Fabrycznej: „Podczas tego remontu zostanie wymieniony sygnalizator nad przejściem dla pieszych, który zostanie wyposażony w zasilanie solarowe, w związku z powyższym termin realizacji został przesunięty na II kwartał 2014 r.” - informuje włodarz Oświęcimia.

A radny nie kryje zdumienia: - Dla mnie jest to nie do przyjęcia. Tu chodzi o bezpieczeństwo! Co ma wspólnego prosta rzecz, podłączenie solara, z modernizacją drogi? - komentuje Henryk Grzybek.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
pepe, 31.07.2013 13:12
<p>pragnę zgłosić, że nie działa też sygnalizacja na skrzyżowaniu ulic Nideckiego i Konarskiego przez co, za ch... nie da się wyjechać z osiedla Błonie w stronę miasta</p>
zmarnowany potencjał, 29.07.2013 09:18
@ darmozjady taka prawda. Na własnej skórze odczułem, że próby zrobienia czegokolwiek, wyjścia z jakąś inicjatywą, poruszenia jakiegoś problemu napotykają na krytykę, opór i niechęć ludzi, którzy zostali wybrani czy zatrudnieni do tego aby rozwijać nasze osiedle, czy miasto. I tak jest począwszy od rady osiedlowej, na urzędnikach miejskich i wszelkiego rodzaju funkcjonariuszach kończąc. Trzeba cicho siedzieć, wiedzieć kiedy klaskać, być miłym i uprzejmym gościem oraz nikomu nie szkodzić i za bardzo głowy nie zawracać, żeby się nie narazić i cennych znajomości nie stracić, bo po następnych, przegranych wyborach trzeba się będzie gdzieś zadekować. Czy możemy sobie pozwolić na następne zma
owane cztery lata? Patrzcie, oceniajcie i wybierajcie rozważnie.
darmozjady, 27.07.2013 17:36
a po co cokolwiek coś robić, najlepiej cicho siedzieć na [ciach!] i brać kasę !!! ciekawe jak by to było, gdyby takich radnych jak GRZYBEK nie było. te darmozjady z platformy i czerwone pająki śmiały by się i szalały . a tak muszą go krytykować ! z pewnością już go znienawidzili ,gdyby mogli nóż w serce wbili lub łeb ukręcili .jeszcze się muszą z nim męczyć kilkanaście miesięcy ---a ja się pytam gdzie pozostali wybrani z ZASOLA mędrcy .MOŻE O NICH COŚ USŁYSZYMY !!!!!!
KORZYSTAJĄCA, 27.07.2013 17:12
JEST POTRZEBNY MIESZKAŃCOM. PRZEDE WSZYSTKIM JESIENIĄ ,KIEDY JEST KRÓTKI DZIEŃ . ZIMĄ KIEDY JEST WSZYSTKO ZASYPANE, NIE WIDAĆ PASÓW , Z RESZTĄ PASÓW LATEM TEŻ NIE WIDAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
dekon, 26.07.2013 22:10
Po kiego grzyba jakieś cuda w tym miejscu, przejście jak przejście, takich jest wiele w Oświęcimiu. S... w banie. tylko po to aby zaistnieć.
do marty, 26.07.2013 19:12
a może zwykłym populistą co to lubi tak szumieć żeby szumiano o nim ?
ALA, 26.07.2013 16:36
PANIE PLINTA , A MOŻE PAN ZAPYTA KOGOŚ Z RADNYCH POWIATOWYCH DLACZEGO NIE DOKOŃCZONO CHODNIKÓW NA UL.WIĘŹNIÓW OŚWIĘCIMIA OD SKRZYŻOWANIA Z UL. JARACZA W KIERUNKU MUZEUM ????????? STAROSTA J.KRAWCZYK ZAOSZCZĘDZIŁ NA ETACIE SEKRETARZA . A CZY RADNYCH POWIATOWYCH INTERESUJĄ PROBLEMY MIESZKAŃCÓW !!!!!!! CZY POMAGAJĄ W ICH ROZWIĄZYWANIU ???????? DZIĘKUJE.
ty z poza miasta , 26.07.2013 14:49
nie dziwi mnie że tak piszesz. Sygnalizator nie ma uczyć , ma służyć. taki sam sam i działa przy Konarze .ZASTANÓW SIĘ ZANIM COŚ NAPISZESZ ! a jak nie to od razu podpisz się ze jesteś z PLATFORMY. POPIERAM PANA RADNEGO .
Mieszkaniec, 26.07.2013 13:13
Kompletny znak sola
y kosztuje w granicach 20 000zł. Ale widać że dla urzędu to dużo. Pewnie na premie by brakło.
kik, 26.07.2013 09:48
do spoza_miasta: - zgodnie z twoją logiką po co pojazdy zostały wyposażone w jakiekolwiek światła? Lampa uliczna też jadący samochód oświetli. Pomyśl zanim palniesz następną gafę.
DO REDAKCJI, 26.07.2013 08:54
CZY MÓGŁ BY PAN OPISAĆ I Z KOMENTOWAŁ CIEKAWĄ INTERPELACJE NP. TAKICH RADNYCH JAK PAN WRONA ,KOPEĆ,STOCH,FYDEREK ,ŻAK,ŁAKOMY LUB INNYCH. ?????? PROSZĘ
MARTA, 26.07.2013 08:39
Kim ty jesteś ,ze pytasz kim jest P. Grzybek ----informuję cie ze jest RADNYM MIASTA OŚWIĘCIM .MAŁO TAKICH RADNYCH JEST JAK ON . INNI RADNI LIŻĄ TYŁKI LUB ŚPIĄ..MAJA WSZYSTKICH I WSZYSTKO GDZIEŚ. LICZY SIĘ TYLKO KASA .TO ZAZDROŚĆ PRZEZ NIEKTÓRYCH PRZEMAWIA !!!!!!
spoza_miasta, 26.07.2013 08:31
A w jaki sposób migający sygnalizator poprawi bezpieczeństwo? W tym miejscu wieczorem pali się uliczna lampa, jest wystarczająca widoczność, przejście właściwie oznakowane - radny robi "zadymkę" bo lubi pisać (i jak o nim piszą też lubi!). Sygnalizator nie nauczy pieszych właściwego przechodzenia przez jezdnię, ani nie nauczy kierowców poprawnej jazdy w pobliżu przejścia!! Kolejne pieniądze ze wspólnej kieszeni wydane tylko będą.
Były wyborca 63, 26.07.2013 08:12
Wszyscy politycy z oświęcimskiej Platformy Obywatelskiej to [ciach!], którzy depczą po zwyczajnych ludziach. Najgorsze panie Chwierut jest to, że waszą polityką robicie kampanie Januszowi Marszałkowi na wielki powrót!
XXXXXXXXXXXX, 26.07.2013 07:37
ten co mówi cokolwiek złego o R.Grzybku to PRZEMAWIA PRZEZ NIEGO ZAZDROŚĆ .BIERZCIE PRZYKŁAD INNI RADNI !!!!!!
Janek, 26.07.2013 06:40
Będzie co w 2014 otwierać :) Wiadomo, wybory
artus11, 26.07.2013 03:19
no tak przekrętu się zrobić nie da, kible za 500 tyś. to co innego ja wam tych kibli nie zapomnę i dziwię się tylko że CBA się wami nie zainteresowało na najbliższych wyborach czerwona kartka od całej mojej rodziny.
nocny lisek, 26.07.2013 00:44
jaja sobie robią ,w [ciach!] wszystkich mają ! Ciekawe jak żarówka się spali ,lub cały sygnalizator nawali ,to będziemy czekać z naprawą do 2014 roku ? Brawo panie radny ,wytykaj im tą głupotę.
GLUT, 25.07.2013 23:51
Panie Prezydencie NAPRAWDĘ NIE MOŻE PAN TAK PROSTEJ SPRAWY ZAŁATWIĆ? Przecież chodzi o nasze zdrowie i bezpieczeństwo ! No tak ------ CZY MY W OGÓLE PANA OBCHODZIMY ? ALEŻ TAK ------- CO 4 LATA ! HA HA.
OBSERWATOR, 25.07.2013 23:23
WSTYD ! ile kosztuje takie zasilanie solarowe ? ile czasu potrzeba by zamontować to urządzenie ? Panie CHwierut czy warto poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu .?
Czytający, 25.07.2013 22:22
Ruszył radny z kampanią na całego.Uczcie się wszyscy okoliczni radni bo jest okazja jeszcze coś zrobić a przy okazji zapunktować
dajcie spokój, 25.07.2013 21:59
żenada z tym grzybkiem panoszy się jak kogut w ku
iku. Kimże ty jesteś panie grzybek żeby komuś mówić że coś jest dla pana nie do przyjęcia ?
J-23, 25.07.2013 21:34
Ile jest warte 5 zł? :)
bolo, 25.07.2013 21:27
DONALD - szanuj wpisy innych-.widzących rzeczywistość
zdzich, 25.07.2013 21:25
,ot co !...Oświęcim się rozwija .....słowa pełniącego ....
dikigoros, 25.07.2013 20:52
Zapamiętajcie raz na zawsze - w Oświęcimiu NIE MA PREZYDENTA!!! Jest osoba wykonująca jego funkcje - namiestnik Tuska. Nic więcej.
leniwiec, 25.07.2013 19:33
a PO co nam w Oświęcimiu ten PObowiązki, jak rządzi w Oświęcimiu GDDKiA??? łoj zeby się tak chciało,jak się nie chce chcieć...łojjjjjjjjjjjjjjjj
Marcin Z?, 25.07.2013 19:21
do "jaceeejek" ciesz się chłopie że mamy ten"obóz". gdyby nie ten obiekt to byś nie wiedział jak asfalt wygląda :-)
Sprzedawca, 25.07.2013 19:14
Phi, przecież to normalne. Przy takim czymś nie da się nic dla siebie ukręcić, to któż by się angażował.
adam, 25.07.2013 19:06
Panie Chwierut....dziekujemy !!!! Wreszcie w 2014 roku bedzie sygnalizacja...brawo Panie Prezydencie!
jacccek, 25.07.2013 16:22
co to znaczy z rejonu Wadowice , czy Oświęcim to już naprawdę tak nie istotny kawałek gleby. ZUS chrzanów , prąd kęty , piłka nożna wadowice drogi wadowice a my co mamy - obóz?????? wiochy nami rządzą !
Donald, 25.07.2013 15:07
Henryk Grzybek jest chyba na 1/4 etatu w Osw24, albo tak bardzo lubi donosić?