OŚWIĘCIM. Symboliczne „światełko do nieba” wysłane przez strażaków ochotników

01 lutego 2021 Autor: SZ
Fot. Sky Foto Studio / Galeria Fot. sz

Fot. Sky Foto Studio / Galeria Fot. sz

Jak co roku podczas Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o godzinie 20.00 cała Polska wysyła „światełko do nieba”. W tym wyjątkowym roku ze względu na pandemię koronawirusa nie odbyło się spotkanie przy Oświęcimskim Centrum Kultury. Nie zawiedli jednak strażacy ochotnicy z powiatu oświęcimskiego, którzy zjechali się na oświęcimskim Rynku i symbolicznie wysłali do niebieskie „światełko do nieba”.

-Była to nasza własna inicjatywa. Wspólnie z Urzędem Miasta Oświęcim ustaliliśmy jedynie miejsce wydarzenia. Zdecydowaliśmy się na Rynek, a nie na parking przed Oświęcimskim Centrum Kultury gdzie co roku odbywało się światełko do nieba – mówi Wojciech Chrzan, naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Oświęcimiu.

Wydarzenie to nie zostało nagłośnione w żaden sposób, ponieważ jak informują organizatorzy stało się tak ze względu na zakaz organizowania imprez, czy też zgromadzeń.

W tej spontanicznej akcji udział wzięli strażacy ochotnicy z Oświęcimia, Polanki Wielkiej, Brzezinki, Broszkowic, Dworów Drugich, Grojca, Harmęż, Poręby Wielkiej, Rajska, Stawów Monowskich oraz z Włosienicy. Łącznie niebieskie światła włączyło 17 samochodów strażackich.

Organizatorem, koordynatorem tej akcji był Miejsko-Gminny Związek OSP RP w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy