OŚWIĘCIM. Szalał nocą na ul. Chemików i wyprzedzał na przejściu dla pieszych

06 czerwca 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Szalał nocą na ul. Chemików i wyprzedzał na przejściu dla pieszych

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali prawo jazdy 23-letniemu kierowcy, który dopuścił się dwóch poważnych wykroczeń w ruchu drogowym. Mężczyzna przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h, a także wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych. Do zdarzenia doszło wczoraj o godz. 22 na ulicy Chemików.

Policjanci dali sygnał do zatrzymania się kierowcy skody, który jechał z prędkością 108km/h na odcinku gdzie obowiązywała prędkość do 50km/h, a ponadto wykonywał manewr wyprzedzania innych pojazdów na przejściu dla pieszych.

Piratem drogowym okazał się 23-letni mieszkaniec Sosnowca.

- W związku z dwoma poważnymi wykroczeniami policjanci nałożyli na niego kilkusetzłotowy mandat, 20 punktów karnych, a także zatrzymali jego prawo jazdy, które będzie mógł odzyskać za trzy miesiące. Mężczyzna musi jednak pamiętać, że gdy odzyska prawo jazdy na jego koncie pozostanie 20 punktów karnych, a kolejne popełnione wykroczenie może oznaczać utratę prawa jazdy z koniecznością ponownego zdania egzaminu - poinformowała asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
jaki, 07.06.2018 10:57
na odcinku od ronda z Fabryczną do ronda z Dąbrowskiego są 3 przejścia dla pieszych i 2 przejazdy dla rowerów, wszystko dobrze oznakowane. trzeba nie mieć wyobraźni i nie szanować życia innych ludzi żeby tam jeździć ponad 100 co robi nagminnie 95 %
kierowców, którzy też czasami są pieszymi.
Łobuz , 07.06.2018 02:28
Niestety policjantów coraz mniej....nikt nie chce pracować w tej instytucji.Jak stoją na Chemików to nie mogą być na Dąbrowskiego.....ale dobre i to:)
PiotrSz, 06.06.2018 21:05
Proponuję lepiej patrolować nocą ul Dąbrowskiego bo co noc szaleją tu strasznie motocykle i samochody.
megi, 06.06.2018 20:02
karac!!!!