OŚWIĘCIM. Tak dawno ubierali się oświęcimianie

23 lutego 2019 Autor: sz
OŚWIĘCIM. Tak dawno ubierali się oświęcimianie

Muzeum Zamek zaprasza 7 marca o godzinie 17 na otwarcie wystawy rekonstrukcji strojów „W zamku i na rynku. Dawne ubiory mieszkańców Oświęcimia”. Kolekcję zaprezentuje pracownia Mme Chantberry – Kostiumologia i Krawiectwo Artystyczne.

7 marca o godzinie 17 w Muzeum Zamek w Oświęcimiu odbędzie się otwarcie wystawy rekonstrukcji strojów „W zamku i na rynku. Dawne ubiory mieszkańców Oświęcimia.

Kolekcja, która zostanie zaprezentowana przez pracownię Mme Chantberry – Kostiumologia i Krawiectwo Artystyczne, to ekspozycja która jest pierwszą odsłoną tegorocznego Jarmarku Kasztelańskiego – wpisuje się w tematykę czyli „Podróż przez wieki. Prezentowane będą ubiory mieszczan, drobnych kupców i przedsiębiorców od XIV do XIX wieku.

-Dzięki specjalnym manekinom możliwe będzie pokazanie nie tylko ubioru, ale całej postaci w naturalnej pozie, co wraz z rekwizytami pozwala uzyskać wrażenie sceny zatrzymanej w czasie – informują organizatorzy wystawy.

Ekspozycja będzie prezentowana w Muzeum Zamek w Oświęcimiu do 19 maja 2019.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy