OŚWIĘCIM. Teraz za płatny parking zapłacisz (także) telefonem

07 lutego 2017 Autor: raf

Wreszcie także kierowcy w Oświęcimiu mogą korzystać z nowej formy opłat w strefie płatnego parkowania, o czym przed chwilą poinformował magistrat. Uruchomione zostały dwa systemy płatności mobilnych: moBILET oraz mPay. Daje to kierowcom możliwość zakupu biletu przez 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu, bez konieczności szukania parkomatu czy posiadania gotówki na jego zakup.

OŚWIĘCIM. Teraz za płatny parking zapłacisz (także) telefonem

- Użytkownik potrzebuje jedynie telefonu komórkowego z zainstalowaną bezpłatną aplikacją oraz dostępem do Internetu. Aby korzystać z któregokolwiek systemu należy pobrać bezpłatną aplikację ze strony operatora (www.mobilet.pl albo www.mpay.pl) lub ze sklepu z aplikacjami w telefonie. Podczas pierwszego uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie krótkiej rejestracji oraz doładowanie konta dowolną kwotą - tłumaczy Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.

Systemy działają na zasadzie elektronicznej portmonetki – przedpłata (prepaid) na indywidualny rachunek operatora, otrzymany podczas rejestracji. Aby dokonać wpłaty na konto użytkownik może skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej lub ekspresowego zasilenia przez stronę internetową lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej. Dzięki intuicyjnej obsłudze zakup jest bardzo prosty.

W celu opłacenia postoju w strefie płatnego parkowania należy uruchomić aplikację, wybrać opcję „Parkowanie”, następnie miasto, podstrefę, czas postoju i potwierdzić zakup. Kierowca powinien mieć naklejkę operatora wyłożoną za szybę lub informację, że płaci mobilnie.

Naklejki można odebrać w Urzędzie Miasta przy ul. Zaborskiej 2 na Dzienniku Podawczym pokój nr 1.

Co istotne, systemy nie pobierają żadnych dodatkowych opłat. W zależności od taryfy operatora komórkowego użytkownik może ponosić jedynie dodatkowy koszt połączenia telefonu z Internetem.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że już w listopadzie zeszłego roku radny Jakub Przewoźnik (PiS) zwrócił się do prezydenta Oświęcimia Janusza Chwieruta (PO) o rozważenie możliwości zakupu i wdrożenia aplikacji mobilnej (np. moBilet) obsługującej strefę płatnego parkowania oraz komunikację miejską w Oświęcimiu. Jaką otrzymał wówczas odpowiedź? Sprawdź TUTAJ

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
mieszkaniec1, 07.02.2017 20:23
nareszcie wkraczamy w 21 wiek, pomysl godny pochwały i napewno ułatwi płacenie zamiast szukania parkomatu ktore w dodatku czesto się psują.