OŚWIĘCIM. To już druga wypożyczalnia rowerów dla osób niepełnosprawnych

18 kwietnia 2019 Autor: sz
fot. UM Oświęcim

fot. UM Oświęcim

W Oświęcimiu uruchomiono drugą już wypożyczalnie trzykołowych rowerów rehabilitacyjnych. Pozyskało je Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych Razem, które znajduje się przy ulicy Dąbrowskiego 125. Podobny punkt działa już przy Dziennym Domu Pomocy, przy ulicy Czecha w Oświęcimiu. Nieodpłatnie rowery mogą wypożyczyć osoby, które posiadają orzeczenia o niepełnosprawności.

Wypożyczalnia dysponuje 6 rowerami w dwóch rozmiarach – 3 młodzieżowe oraz 3 dla dorosłych. Rowery mają bardzo wytrzymałą konstrukcję, dlatego też mogą z nich korzystać osoby o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Każdy z tych stabilnych pojazdów ma zamontowany koszyk na zakupy lub niewielki bagażnik. Dużym ułatwieniem dla osób niepełnosprawnych jest obniżona rama, która ułatwia wsiadanie i zsiadanie z roweru.

Z wypożyczalni można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-15.00. Szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 535 350 224.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy