OŚWIĘCIM. To nie gruszki na wierzbie. Centrum miasta wkrótce się zazieleni

13 kwietnia 2018 Autor: red
fot. UM Oświęcim

fot. UM Oświęcim

Postępujące betonowanie centrum miasta poskutkowało tym, że z Rynku Głównego i sąsiednich ulic poznikały stare, okazałe drzewa. Teraz samorząd próbuje naprawić ten błąd sadząc nowe drzewka.

Zanim wzdłuż modernizowanej ulicy Jagiełły posadzono blisko 50 sztuk gruszy ozdobnej chantilceer, wcześniej wycięto 26 starych, jak twierdzi magistrat, schorowanych klonów.

- Nowe drzewa mają wąską koronę i smukły pień, dlatego nadają się do nasadzeń wzdłuż
dróg i podjazdów. Nie przeszkadzają im okresowe susze, zanieczyszczone
powietrze czy sól drogowa. Dorastają do 15 metrów wysokości przy zaledwie 5 metrach szerokości - zachwala nowe okazy Katarzyna Kwiecień, rzeczniczka oświęcimskiego magistratu.

Ponadto, jak dodaje pani rzecznik, wiosną grusza obsypana jest licznymi, pachnącymi, białymi kwiatami. W maju pojawią się drobne liście, które we wrześniu wybarwią się na żółto, pomarańczowo i czerwono.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Nikus, 17.04.2018 08:22
Pan prezydent wydaje masę kasy na zieleń od plantpolu czyżby szykował sobie ciepłe stanowisko po skończonej kadencji .smutne
Były mieszkaniec , 16.04.2018 23:36
Oswiecimski rynek to smutny widok betonowego centrum bankowego. I Straży Miejskiej promującej swoją działalność w kierunku polowania na kierowców, którzy nie zdążyli do parkometru. Dzielnie natomiast prosperuje w bocznej uliczce lombard. Brak słów na dalszy komentarz...
hotin do mieszkanka, 15.04.2018 21:31
Advoce paniusiu! Ten twój p. Prezydent nic nie zrobił dla Oświęcimia ,będąc posłem do Sejmu RP ,mając wokół siebie takich graczy PO-litycznych jak np.tow.Graś,Raś czy siedząc w ławie sejmowej obok syna Wałęsy! Chwierut to POlityczna kukła, na pasku Schetyny i nic PO za tym!
Ewa, 15.04.2018 21:13
Miasto granitu i betonu
Mieszkaniec, 15.04.2018 20:54
Jestem mieszkancem tej ulicy. Codziennie przygladam sie zmaganiami firmy wykonujacej prace. Przeciwnicy i zwolennicy zawsze beda zieleni jest to nie uniknione... mi niesamowicoe podoba sie stylizacja nowej ulicy... jestesmy z zona zadowoleni ze ulica tak nam wypiekniala... pracownikow takich jak Ci powinno nagradzac sie medalami ..to co oni wykonywali przy pracach i w wykopach bylo niewiarygodne .. wiem co pisze bo mialem wieloletnia stycznosc z pracami ziemnymi... Oby wiecej takich firm jak ta pracowala na terenie Oswiecimia.. pozdrawiam
Marek, 15.04.2018 13:27
15 metrów wysokości....no naprawde to okazała zieleń, która zastąpi to co wyrżnieto! Komu te bajki? Za to drzewko atrakcyjnie sie wybarwia jesienią!! No to, jak bedzie kolorowo, to każdy zauważy, jakiego mamy chojnego gospodarza, co drzewka sadzi. Nastał czas stawiania na efekciarstwo, nie na korzyść dla człowieka z przyrody. Dla mnie pan Chwierut to prawie jak Szyszko. Myślę, że prawdziwym testem niebawem będzie schronisko Panie Prezydencie.
Mieszkanka, 15.04.2018 11:23
Mieszkam w Oświęcimiu od kilku lat. I zmiany jakie są w tym mieście za obecnego prezydenta są naprawdę duże. Owszem korki, zamknięte drogi to nieuniknione jak coś się robi żeby było lepiej. PiS hotim zawsze będzie krytykował władze tego miasta bo on z tych obecnie rozkazujacych w naszym państwie. A mieszkańcy Oświęcimia nie chcą kolejnej ulicy p. Kaczyńskiego panie Pishotim
hotin, 14.04.2018 16:59
Tak się spiesza,że nawet plastikowych taśm z tych drzewek nie zdarzyli PO-ściągać by przed wyborami samorządowymi zdąrzyć ku chwale miłościwie nam nadrabiającego stracony czas prezydenta Chwieruta.PS. Kiedy jeszcze ten ,,Most duchów" oddacie?