OŚWIĘCIM. To oni startują z list PO i Nowoczesnej

06 października 2018 Autor: sz
fot. Oświęcimskie24

fot. Oświęcimskie24

W piątkowe popołudnie, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu zostali przedstawieni kandydaci Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej - Koalicja Obywatelska.

Kandydatów do sejmiku województwa małopolskiego, do rady powiatu Oświęcimia oraz do rady miasta Oświęcim przedstawiła poseł Dorota Niedziela oraz poseł Marek Sowa.



Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
dzieje starego żłobka, 11.10.2018 17:50
co po budować nowy żłobek , a co powstało pod "ul.Olszewskiego 28"
dociekliwy, 08.10.2018 23:06
@pimpek A wiesz dlaczego musiał powstać nowy biurowiec? Wiesz kiedy rozpoczęła sie budowa? Ani Homa nie był na horyzoncie, ani Chwierut nie był jeszcze PO prezydenta! A na marginesie, zięć siedzi w starym budynku
psychiatra, 08.10.2018 17:07
Tobie pimpek powinni wybudować BIUROWIEC z oddziałem psychiatrycznym :)))))))))))))))))..... i jednoosobowy pokojem :))))))))
pimpek, 08.10.2018 16:39
BIUROWIEC ZA 4mln zł z kredytu w którym siedzie HOMA I JANUS.
BIUROWIEC W KTÓRYM SIEDZI ZIĘĆ JANUSA.!!!!!
BIUROWIEC KTÓRY ZOSTAŁ POSTAWIONU NA CZEŚĆ NOMENKLATURY KOMUNISTYCZNEJ>
BIUROWIEC KTÓRY ZOSTAŁ ZDEFRAŁDOWANY PRZEZ WIELKKIEGO PROJEKTANTA SUSUŁA.
BIUROWIEC NA CZEŚĆ CHWIERUTA!!!
dociekliwy, 08.10.2018 13:37
@pimpek A jakież to wielomilionowe straty w PWiK? Rzucać takie dyrdymały w eter każdy potrafi więc proszę mi wyjaśnić, co szanowny Pimpek ma na myśli.
krzysztof, 08.10.2018 11:00
RYNSZTOKOWCY, MIERNI, NIEDOWARTOŚCIOWANI, SKAŻENI KOMUNĄ, ŚMIERDZĄ GNOJEM, PRZESTĘPSTWAMI, NEPOTYZMEM. W PWIK SIEDZI HOMA I JANUS ALE JUŻ NIEDŁUGO........
mój mąż z zawodu to dyrektor, 08.10.2018 09:30
Ja oni świetnie się czują w swoim towarzystwie, jacy [ciach!] , elokwentni, tyle lat zarządzają synekurami. I po co to zmieniać. Panowie na folwarkach.
, 08.10.2018 06:13
NIGDY WIĘCEJ PO I NOWOCZESNEJ. MAMY DOSC OSTATNICH 8 LAT
pimpek, 07.10.2018 21:35
PAN HOMA ZNISZCZYŁ PWIK WIĘC PO NIEDŁUGO BĘDZIE BRAĆ ODPOWIEDZIALNOSĆ ZA WIELOMILIONOWE STRATY W PWIK> LUDZIE OBUDŻCIE SIĘ!!!! CO ROBI HOMA W PWIK_ SZEF PARTII PO????
Leszek, 07.10.2018 21:12
Wizerunkowo o wiele lepiej, aniżeli podczas słynnej już „legionowskiej” prezentacji kandydatów, wspieranego przez Platformę Obywatelską Porozumienia Samorządowego.

Ktoś zapyta” co ma „pie
ik” do „wiatraka”? Przecież w wyborach samorządowych kandydują także osoby niekoniecznie zaangażowane w działalność stricte partyjną, a jedynie - przyjmuję wariant najbardziej optymistyczny – społecznie zaangażowane i gotowe pracować dla dobra lokalnych społeczności. To ordynacja wyborcza poniekąd zmusza kandydatów – zwłaszcza w przypadku wyższych szczebli samorządu – do „podpięcia się” pod określone ugrupowania, bez konieczności udzielenia tejże partii – poza wybranym samorządem - jednoznacznego poparcia dla jej ogólnopaństwowej polityki (pomijamy wszelkie niuanse takiego zachowania). Jeśli jednak w gronie prezentowanych kandydatów były takie osoby, to szansę na niezależną postawę odebrał im Pan Prezydent Janusz Chwierut słowami: „my dzisiaj decydujemy o tym, nie tylko jaki będzie nasz ten lokalny mały świat … ale też decydujemy jaka będzie Polska”. W ten o to sposób, wszyscy kandydaci, uznani zostali za obrońców tej wizji Polski, za którą opowiadają się Platforma Obywatelska i Nowoczesna.

Sprzeciwu nie słyszałem. Albo zabrakło siły charakteru, albo jego brak oznaczał zgodę.

Ta wizja Polski to „sześciopak”.

Jeśli idzie o wsparcie dla Rodziny to, przynajmniej na ten moment, Koalicja Obywatelska może tylko cieszyć się (niechby z grymasem na twarzy) z sukcesu programu „500 +”.

Ciekawiej z Małopolską „Bez smogu.” Brzmi niczym hasło, klasyczne już dla niektórych polityków PO, „zmienimy” miasto (gminę, … ), w którym (-ej) rządzimy jedną, dwie, trzy …. kadencje. Jeśli smog jest problemem od lat, to dlaczego nie udało się go jeszcze wyeliminować? Jeśli to zjawisko nowe, to kto dopuścił do jego wystąpienia na taką skalę?

Komunikacja bez barier – ileż to już lat czekamy na S1. O połączeniach kolejowych lepiej nie wspominać. Mam tylko nadzieję, że słowa Pana Marszałka „Oświęcim Miastem Rowerów”, nie okażą się prorocze. O przepraszam, byłbym zapomniał, to już w tej kadencji „małopolska kolej aglomeracyjna” dotrze i do Oświęcimia (chyba to, wspominając SKA, miał na myśli Pan Marszałek).

Nowoczesna edukacja – każda złotówka przeznaczona na szkoły zamiast na hokeistów będzie mile widziana.

Cały program, prezentujący go Marszałek Województwa Pan Jacek Krupa, spuentował bardzo celnie omawiając ostatni punkt „Aktywna Małopolska” – tu można wszystko podpiąć. Nic dodać, nic ująć – mówmy cokolwiek, najlepiej bardzo ogólnie. Jak na spotkanie przyszłych (brrr!!!) samorządowców zabrakło przynajmniej kilku zdań zapowiedzi, co też każdy z nich zamierza zrobić dla miasta, dzielnicy, powiatu, województwa.

Mimo wszystko nie wątpię, że wśród kandydatów są też osoby, od lat zaangażowane w działalność społeczną i samorządową, i pracujące na rzecz „małych ojczyzn”. Zapewne, zwłaszcza na szczeblu lokalnym, wybór ugrupowania z którego listy zamierza się startować w wyborach, nie wynika (tylko czy przede wszystkim) z określonych poglądów politycznych. Istotne bywają i inne przyczyny, np. względy towarzyskie. Nie zmienia to faktu, że przypominając raz jeszcze słowa Prezydenta Pan Janusza Chwieruta, na każdym kandydacie, bądź co bądź dorosłym człowieku, spoczywa odpowiedzialność za wizję Polski, za jaką się opowie.

Fetowano podczas prezentacji lokalnego i wojewódzkiego działacza struktur Komitetu Obrony Demokracji. Ze słów Pani poseł Doroty Niedzieli wynika, że obrona demokracji sprowadza się do spotkań na rynku i ulicach oraz do krzyczenia – chciałoby się powiedzieć, jaka wizja „demokracji”, tacy obrońcy.

I wcale mnie to nie cieszy, że są w Polsce ugrupowania, które, dążąc do władzy, potrafią jedynie odwoływać się do argumentów „ulicy i zagranicy”. Ale wspierający taki projekt nie zasługują, w mojej ocenie, na głos wyborcy biorącego na siebie odpowiedzialność za Polskę.
wszystkiego najgorszego wyniku, 07.10.2018 12:03
Jakie one zadowolone z siebie i radosne, zobaczymy po wyborach
Pani prezes, 07.10.2018 11:57
Beczka śmiechu,beczka śmiechu.Sami siebie warci,coż taki chòw widocznie.Obrzydliwe towarzystwo.Rynsztok.
koet, 07.10.2018 10:22
żenada i tragedia = ale proPiSowców komentujących poniżej/powyżej, wyzwiska, zakłamanie i poziom nienawiści przekracza wszelkie normy. W odróżnieniu od PiSowskich spotkań na których po prostu się kłamie i grzebie się w trupach szerząc nienawiść - na tym filmie widać radość.
hotin, 06.10.2018 23:58
Najlepszym w tym cyrku był Homa,notabene p.prezes wodociągów mianowany przez Chwieruta na spokojne stanowisko w spółce miejskiej-czytaj chwierutowej,bo juz wiedział wcześniej z sondaży,że cała ta POwska łódz już zatonie.Buul,buul toniemy.....Ale gratka za przewidywalność p.prezesie PWiK.
I tak PO, 06.10.2018 22:19
Komentarze typu mamy dość PO - a kogo obchodzi że Pan/Pani ma dość jak ma tylko jeden głos? Trzeba na prawdę mieć smutne życie żeby pisać takie komentarze xD
hotin, 06.10.2018 21:46
Przed kamerami kroczy zwycięska,Platforma z nazwy Obywatelska.Przed sądem złodziej śmiało ucieka,wszak korupcja to prawo człowieka.Nareszcie wszystko wróci do normy,jesteśmy wdzięczni ludziom z Platformy.Boże chroń nas od PO!
Krzysztof, 06.10.2018 21:36
POpaprańcy i tyle
Pan hotinka, 06.10.2018 21:23
Ciemny elektoracie, mochery , stare pryki i ramole, więcej kasy dla ojca Tadzia a Putin to popiera Pis każdy o tym wie precz z premierem kłamczuszkiem. A ty miałes sobie hotinku kupić jakieś zwierzątko, pewnie w piaskownicy dzieci zabierały ci zabawki i wyrywałeś nóżki biedronkom. A Tuskowi to możesz zadek lizać, pewnie w wolnym czasie wybierasz butelki i puszki ze śmietasa.
Roman, 06.10.2018 21:12
Dosyć to mamy buty i pychy PIS-u. Głosować dziś na PIS to obciach !!!
dsd, 06.10.2018 20:59
"Sowa i Przyjaciele".. :D
@hotin , 06.10.2018 20:46
PSYHOLU!!!!!!
oswiecimianka, 06.10.2018 19:23
Tylko nie PO i Nowoczesna. Mamy ich już dość.
hotin, 06.10.2018 18:41
Elektoracie ,gdy będziesz wrzucał swój głos do u
y, a chcesz być sługą Niemca i Ruska pamiętaj zawsze,że to są ludzie Putina i Donalda Tuska
Voland, 06.10.2018 18:28
"Najlepszy" jest pan bohomaz
Misie, 06.10.2018 15:40
o nie ! Tylko nie oni. Nie chcemy takich osób w radach powiatu czy gmin.
Kuba , 06.10.2018 15:26
Ludzie z Kod, a mieli nie startować w wyborach.Teraz mało tego,ze startują to nawet parami, mąż i żona, byle by się do koryta dostać
Oda do Platformy, 06.10.2018 14:58
https://www.youtube.com/watch?v=BfGT29Fa7UI
inz.mamoń, 06.10.2018 13:33
ostatnie POdrygi tzw. opozycji hehe
nie dla zaprzańców!, 06.10.2018 13:10
Zapamiętajcie sobie ich twarze,by nigdy na nich nie zagłosować!
wyborca, 06.10.2018 11:40
powodzenia dla wszystkich kandydatów