OŚWIĘCIM. Tradycji stało się zadość. Kolorowy i rozśpiewany korowód wypełnił ulice miasta

06 stycznia 2019 Autor: adm
Fot. diecezja.bielsko.pl/Robert Karp

Fot. diecezja.bielsko.pl/Robert Karp

Kolorowy i rozśpiewany, liczący około 2 tysięcy osób korowód, z trzema królami na koniach, góralami z Gwiazdą Betlejemską, rodzinami, młodzieżą i dziećmi, ubranymi w korony, śpiewającymi kolędy, przeszedł dziś po południu z Zasola do kościoła św. Maksymiliana na os. Chemików. Wśród uczestników był m.in. ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, bp Roman Pindel.

W homilii w kościele pw. św. Józefa Robotnika bp Pindel nawiązał do hasła tegorocznego orszaku – „Odnowi oblicze ziemi” – nawiązującym do pamiętnych słów św. Jana Pawła II.

Hierarcha zwrócił uwagę, że w wypowiedzianych czterdzieści lat temu słowach papieża prosił Ducha Świętego do wyzwolenia serc Polaków – „od lęku, nieporządku moralnego i chęci zemsty”. Zaznaczył, że tylko człowiek, który przeżył przemianę serca jest w stanie uczestniczyć w przemianach społecznych, ustrojowych czy odnowie moralnej całego społeczeństwa.

Podczas Eucharystii przypomniano, że po raz piąty w diecezji bielsko-żywieckiej obchodzony jest Dies Episcopi (Dzień Biskupa). Tego dnia przypadła kolejna rocznica święceń biskupich biskupa ordynariusza i ingresu do katedry. W imieniu kapłanów słowa życzeń pod adresem biskupa wypowiedział proboszcz parafii na Zasolu i dziekan oświęcimski, ks. Franciszek Tarabuła.

Urodzony w Oświęcimiu biskup Pindel podziękował za obecność na Eucharystii i stałą pamięć o nim w modlitwie podczas jego pięcioletniej posługi pasterskiej w diecezji bielsko-żywieckiej.

(Źródło: diecezja.bielsko.pl)

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy