OŚWIĘCIM. Trio – taką nazwę będzie mieć nowy Park Handlowy, który powstaje w Oświęcimiu

08 kwietnia 2019 Autor: sz
Wizualizacja Parku Handlowego Trio. Fot. Mallson Property Group

Wizualizacja Parku Handlowego Trio. Fot. Mallson Property Group

Na terenie dawnej garbarni, przy ulicy Legionów w Oświęcimiu powstanie Park Handlowy Trio. Aktualnie prowadzone są prace przygotowawcze do realizacji projektu nowego parku handlowego. Obiekt będzie sąsiadował z siedzibą Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Międzynarodowym Domem Spotkań Młodzieży oraz sklepem spożywczym Biedronka.

Park Handlowy Trio to 20 sklepów oraz 2 restauracje ze strefą widokowo-wypoczynkową. Z racji na lokalizację przy wale biegnącym wzdłuż rzeki Soły, na którym znajduje się popularna ścieżka rowerowo-spacerowa inwestor zdecydował się na budowę stacji dla obsługi ruchu rowerowego. Odwiedzający Park Handlowy Trio, będą mieli do dyspozycji około 140 miejsc parkingowych.

Obiekt powstanie na powierzchni ponad 5000m2. W trakcie realizacji projektu zostanie także przebudowana ulica Legionów na odcinku od ronda Solidarności do ronda im. Kazimierza Płonki.

Otwarcie Parku Handlowego Trio planowane jest na przełom roku 2020/2021.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
vvx, 11.04.2019 21:01
@podatnik
W Oświęcimiu nie ma nowych inwestycji!? Sorry, Ciebie trzymają gdzieś w zamknięciu (jeżeli tak to napisz , postaramy się Ciebie uwolnić) czy tylko oczy masz w d...e? A dyć przejedź się Ty ul. Fabryczną to zobaczysz nowe firmy które tylko w ostatnich kilku latach powstały i dalej powstają. Ledwo miesiąc temu rozbudowano Alupol (i chyba dalej go rozbudowują), w tym momencie jest też budowana tam jakaś inna hala, ciągle rozbudowuje się Synthos o czym Ci powie każdy kto tam pracuje. Co ty bredzisz?
Oświęcimianin, 11.04.2019 17:13
Ludzie zawsze źle nic nikomomu nie pasuje. Jak się nic nie robi w mieście to źle bo taki a nie inny teren stoi odłogiem, zatasta chaszczami. Źle. Jak się znajdzie inwestor który chce za swoje pieniądze postawić galerie na byłym terenie miasta źle. Troche obiektywizmu.
Ps. A kibiców w to nie mieszajcie.
Podatnik, 11.04.2019 11:16
Oświęcim...miasto rond,marketów i coraz liczniejszej rzeszy emerytów....
A chciałbym miasta inwestycji,zakladów produkcyjnych i młodych ludzi.
Cóż Oświęcim się zwija......umiera.....zapyziały zaścianek niestety.......
Leon, 11.04.2019 09:09
jakby zrobili jakieś nowe sklepy to mam to sens brakuje troche np. TK Maxa,Zary, czy Pizza Hut....
jas fasolka, 10.04.2019 05:16
Wagowice- uczcie się. Galerie, kfc, castorama, kaufland no i plac targowy po remoncie. Da sie? -da
masterkosa, 09.04.2019 22:04
@ziomal

Ja jestem...

I co mi zrobisz?
masterkosa, 09.04.2019 22:01
@inż. Mamoń

Parę lat temu?
Dyskoteka?


Kolego... Chyba ci się dziesięciolecia pomyliły...
To miejsce aż błaga o zagospodarowanie...
Nic nie jest w stanie zdjąć z Oświęcimia ciężaru Holokaustu ale nie popadajmy w paranoję...
Ebeebe, 09.04.2019 21:43
Ty XYZ weź sie człowieku w łeb [ciach!] i [ciach!] się od kibiców, sam siedzisz gruby [ciach!] w domu i jedyne kibicowanie które znasz to [ciach!] paluszkow i picie piwska przed telewizorem. Poza tym co Ci się niepodoba w racach i tym podobnym?
Czesław, 09.04.2019 19:41
Niech zgadnę. Będzie Kaufland, Rossmann, Mediamarkt i Carrefour.
sam, 09.04.2019 19:02
A czy planowana jest kładka nad ul. Legionów tak, jak to było ponad 10 lat temu, gdy miała tam powstać galeria ?
XYZ, 09.04.2019 17:18
A po co parking przy stadionie jak tam nikt nie chodzi.
Nie liczę bandy naćpanych i pijanych ćwierć mózgów, którzy tylko palą race i robią zadymy.
Komonk, 09.04.2019 13:52
Porażka, kolejny park że sklepami . Brak parkingu przy boisku . Ciekawe czyja kasa stoi za budową. Jak była dyskoteka to trzeba było zburzyć,, bo za blisko obozu . A każdy kto mieszka wie że do obozu daleko . Ciężko inwestować w Oświęcimiu
cryiiiii, 09.04.2019 13:26
Kurła dramat! To miasto ma jakiegoś prezydenta normalnego czy włodarzy, radnych?
Kolejna galeria?
Adrian, 09.04.2019 13:10
Działka w rękach prywatnych od dwóch dekad, w planie zagospodarowania przestrzennego od ponad dekady przeznaczona na usługi wielkopowierzchniowe, a ludzie zdziwieni, że będzie park handlowy.
Normalny, 09.04.2019 12:31
Brawo Panie Prezydencie Chwierut, każda inwestycja to kasa dla nas, a do wiecznych marudów nic wam się nie podoba ale wasze kwiczenie mam w rzyci, i nic nie da.
Obywatel, 09.04.2019 11:28
Co by nie zrobili to będziecie oburzeni... Zawsze źle
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 09.04.2019 11:07
Gdyby redakcja mogła ustalić, kto wydał zgodę na budowę tego molocha akurat w tym miejscu i czym się kierował, to chętnie bym przeczytał.
Czyżby chodziło o tę innowacyjną stację obsługi ruchu rowerowego?
inz.mamoń, 09.04.2019 10:43
to jak to-dyskoteka nie pasowała a handel i restauracja może byc? i to na ludzkich szczątkach?
cezary , 09.04.2019 09:05
Tylko Żyd może sobie pozwolić na taką inwestycję i w tym miejscu.
Parkingu przy stadionie nie da się i nie można wybudować.
bodzio, 08.04.2019 21:48
pytanie jakim cudem można coś takiego wybudować przy samym wale?
gdzie zachowanie przepisów?
ziomal, 08.04.2019 21:35
Można wiedzieć kto jest inwestorem - właścicielem.
Zly, 08.04.2019 21:01
To juz jest przegiecie... plan zagospodarowania przestrzennego mniej niz 0...
miros, 08.04.2019 19:23
A o strajku i sytuacji w szkołach ani be ani me
miros, 08.04.2019 19:21
PORAŻKA
Li, 08.04.2019 19:09
To "miasto" przespało i stadion bez parkingu. Z galerii też mecz się obejrzy.
inz.mamoń, 08.04.2019 19:09
w uzupełnieniu- Jest to teren przedwojennej garba
i, w której w okresie istnienia KL Auschwitz mieściły się niektóre warsztaty obozowe (warsztat szewski, garbarski, kuźnia, ślusa
ia, etc.). Składowano tam także, przeglądano i wysyłano poza obóz walizki skonfiskowane przywożonym do KL Auschwitz Żydom. W miejscu tym sortowano również m.in. buty po pomordowanych oraz okresowo składowano włosy ofiar. Miejsc składowania włosów, walizek i innych przedmiotów było więcej - mieściły się one na terenie samego obozu jak i poza nim.
inz.mamoń, 08.04.2019 19:02
pare lat temu stał tam budynek w którym uruchomiono dyskoteke,zaraz po tym podniesiono larum że blisko obozu,że w tym miejscu składowano rzeczy więżniów itd.Oburzone były głównie srodowiska żydowskie i pod ich wpływem zamknieto dyskoteke,budynek wyburzono...moje pytanie brzmi jaki to kapitał stoi za projektem nowej galerii i czy handlowanie na walizkach więżniów obozu jest moralne i etyczne...?
Pani prezes, 08.04.2019 17:58
Tam juz byly plany w 2009.
realista , 08.04.2019 17:20
Pomijam pomysł ale czy rondo jednak nie było by lepszym rozwiązaniem?Przecież tam już jest sklep na sklepie..korki w korku.Niestety dopuki nie powstanie południowa obwodnica Oświęcimia..to będzie co raz gorzej.Same sklepy i markety a czy nie było fajnie gdyby tam można było jednak stworzyć strefę sportową bo mimo wszystko stadion jest obok.
Obywatel, 08.04.2019 15:57
Niech miasto rośnie ;)