OŚWIĘCIM. Troska radnego o bezpieczeństwo czy interes żony?

14 maja 2018 Autor: red
Odnowiony tył kamienicy. Fot. redakcja

Odnowiony tył kamienicy. Fot. redakcja

Radny Waldemar Łoziński (PiS) zwrócił się do władz miasta o zamontowanie monitoringu wizyjnego na tyle kamienicy przy Rynku Głównym 4. Dziwnym trafem w tym budynku mieści się sklep papierniczy i restauracja należące do żony pana radnego.


"W związku z kończącym się remontem tyłu kamienicy przy Rynku Głównym 4, a co za tym idzie z dużymi nakładami finansowymi na ten cel, proszę o umieszczenie kamer monitorujących tył kamienicy i podwórko tak, aby uchronić budynek przed dewastacją" - czytamy we wniosku radnego Łozińskiego.


Co na to prezydent Oświęcimia?


"W roku 2018 nie jest planowane zainstalowanie monitoringu wizyjnego we wskazanym przez Pana miejscu. Jednocześnie informuję, że zgodnie z założeniami prawnymi Straż Miejska powołana jest do ochrony porządku publicznego na terenie miasta, a co za tym idzie monitoring wizyjny instalowany jest tylko w rejonach ogólnodostępnych takich jak skwery, place zabaw czy parki" - odpowiedział prezydent Janusz Chwierut.


Szef miasta dodał, że na wskazanym przez radnego PiS terenie "nie dochodzi do żadnych incydentów, które mogłyby się przyczynić do spadku poczucia bezpieczeństwa wśród przebywających tam osób, a jednym z najważniejszych aspektów w kwestii instalowania monitoringu wizyjnego jest właśnie poprawa bezpieczeństwa tych miejsc".

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
stefanB., 16.05.2018 07:59
No i dobrze mu odpowiedział.Budka z piwem na rynku tez powinna być w nieco lepszym guście...
Maria , 15.05.2018 21:45
Ale wstyd i kompromitacja . Popłakałam się ze śmiechu . Sąsiadka Pana radnego .
jezdnia im sie zapadła, 15.05.2018 17:24
bardzo ładna jezdnia obok sushi
budka, 15.05.2018 17:01
Poza tym budka z piwem na rynku ze sklejki wygląda wg mnie obrzydliwie - to dziwadło szpeci rynek, Panie Prezydencie proszę właścicielowi tej budki coś powiedzieć
jaromir, 15.05.2018 16:07
czy to nie ta sama para ktora doprowadzila do upadku moj ulubiony sklep "pod 20" ? To ci sami ktorzy zrobili wioche z ratusza (oklejone okna jak sklep z uzywana odzieza)? po co kamery? moze chodzi o ogrodek piwny?
Nic, 14.05.2018 21:35
Hoting znów tutaj wylewasz swoją żółć na innych? Idź lepiej do na spotkanie przyjacieli PiSu i tam wygłaszaj swoje dziwne tezy. Z tego co wiem, to radny chyba nic nie ma - prawda to? ;)
Obserwator rzeczy ulotnych, 14.05.2018 19:29
hehehe, monitoring, hehehe po co kamery, na które nikt nie patrzy, poprawa bezpieczeństwa? Buahahaha panie prezydencie. Pan popatrzy ile syfu na Placu Pokoju ile lumpów tankuje winko marki winko bez żadnej reakcji ze strony miejskich hmm strażników. Aleeeee ... poprawa bezpieczeństwa ... Buahahaha
Roman, 14.05.2018 16:35
Ciekawe dlaczego CBA nie bada u tego "pana" zgodności oświadczeń majątkowych ze stanem faktycznym. Czyżby tylko dlatego że jest przewodniczącym klubu radnych PIS w Radzie Miasta Oświęcim. "Dojna zmiana" ciąg dalszy !!!
Haha, 14.05.2018 15:27
PanieW - nie udało się? A dlaczego nie zwraca się Pan o montowanie monitoringu przy innych wyremontowanych kamienicach - tyle innych przecież w mieście, a tu akurat ta wyjątkowa. Mamy obraz PiSu w Oświęcimiu - dlatego nie głosuję na nich i nie polecam, bo nic z tego nie ma!
hotin, 14.05.2018 14:57
Nie dziwie się radnemu Łozińskiemu z PiS,że chce monitoringu,mając za sąsiada biuro poselskie posła Marka Sowy Mały Rynek 9, to też bym się obawiał najgorszego.Przecież wiadomo od dawna,do czego są oni zdolni wraz z KOD-em!
zwp, 14.05.2018 14:49
Łoziński to ten bezrobotny radny, który jeździ Mercedesem ML ?
zx, 14.05.2018 12:13
A czy żona to nie obywatel Oświęcimia?
Robert B., 14.05.2018 11:40
I darmochy nie będzie Panie W.