OŚWIĘCIM. Trzyletni program antysmogowy remedium na duszące powietrze?

12 lutego 2018 Autor: red
fot. UM Oświęcim

fot. UM Oświęcim

W magistracie prezydent Janusz Chwierut gościł przedstawicieli niedawno powstałego Oświęcimskiego Alarmu Smogowego. Szef miasta przedstawił gościom założenia trzyletniego programu antysmogowego, który jeszcze w tym miesiącu ma trafić pod obrady Rady Miasta.


Stronę społeczną reprezentowali m. in. Tomasz Kuncewicz, Mariusz Kaszuba, Marcin Susuł. Prezydent przedstawił gościom założenia programu antysmogowego, który jest konsultowany.


- Uznano, że problem jest poważny i należy zintensyfikować działania, aby w najbliższych trzech latach zrobić jeszcze więcej na rzecz poprawy jakości powietrza. Wspólnie zdecydowano o powołaniu specjalnego zespołu koordynującego działania antysmogowe - poinformowała po spotkaniu Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu, przypominając że miasto ma program dotacji do wymiany pieców.


W tym roku miasto podwyższyło kwotę za zmianę ogrzewania na bardziej przyjazne środowisku.


- Proponuje mieszkańcom 7 tys. zł na instalację ogrzewania gazowego. W określonych warunkach można też otrzymać dotację po raz drugi. Od tego roku program został też rozszerzony o budynki wielorodzinne - tłumaczy pani rzecznik.


Wnioski mogą składać zarówno właściciele nieruchomości, jak również wspólnoty. Mieszkańcy zainteresowani wymianą pieca z dofinansowaniem muszą złożyć wniosek do końca 31 lipca br.


Program jest wieloletni. Mieszkańcy będą mogli ubiegać się o dofinansowanie także w kolejnych latach.


Więcej informacji można uzyskać w Referacie Ochrony Środowiska tel.33 842-91-29 oraz na stronie: http://www.web.um.oswiecim.pl/oswiecim/?q=content/naszepowietrze


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
jan, 14.02.2018 13:58
Taaa, już widzę jak te gó
iki przejdą na ogrzewanie gazowe.
, 13.02.2018 18:44
czy prezydent miasta i cala ta niby strona spoleczna poruszaja sie po oswiecimiu samochodem. Przeciez to miasto jeden wielki korek. Zacznijcie od udroznienia drog na ktorych codziennie stoja setki albo tysiace samochodow zanieczyszajacych powietrze. Moze wybudujmy jeszcze pare hoteli przy glownych trasach komunikacyjnych.
...., 13.02.2018 18:39
nie da sie komentowac
Gosc, 13.02.2018 17:01
Miasto Oświęcim to oaza czystego powietrza, w porównaniu do tego syfu co fundują nam gminy w koło miasta.
trol55, 13.02.2018 11:03
dlaczego w gminie Poręba Wielka nie ma dotacji na wymianę instalacji grzewczej w ramach ustawy antysmogowej ?