OŚWIĘCIM. Ulica Norwida będzie jak nowa

17 grudnia 2020 Autor: sz
fot. UM Oświęcim

fot. UM Oświęcim

Dwa lata temu wyremontowano odcinek drogi prowadzącej do cmentarza komunalnego – od ulicy Wiklinowej do warsztatu samochodowego. Do modernizacji pozostał jeszcze odcinek od skrzyżowania z ulicą Żeromskiego, aż do obwodnicy północnej wraz z dwoma łącznikami obok warsztatu i hotelu.

W Urzędzie Miasta rozstrzygnięto już przetarg na przebudowę tego odcinka, a plac budowy został przekazany wykonawcy. Pracę rozpoczną się na wiosnę, a zakończyć mają sią w wakacje 2021 roku.

-Droga nie wygląda najlepiej. Każdego dnia korzysta z niej wiele osób, a nie ma nawet chodnika. Kierowcom również nie jest łatwo, bo nawierzchnia jest mocno zniszczona. Zależało nam na tym, aby ją przebudować na całej długości, zwłaszcza że znajdująca się w pobliżu ul. Dąbrowskiego i ul. Paderewskiego są już zmodernizowane - informuje zastępca prezydenta Andrzej Bojarski. -Zakres prac obejmuje budowę kanalizacji, nowego oświetlenia ulicznego oraz nawierzchni ulicy i chodników – dodaje.

Całkowity koszt przebudowy drogi wynosi blisko 1,3 mln zł. Połowę kwoty pozyskano z Funduszu Dróg Samorządowych, drugą połowę pokryje miasto.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy