OŚWIĘCIM. Ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

06 czerwca 2018 Autor: red
OŚWIĘCIM. Ulicami miasta przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny

W najbliższą niedzielę, 10 czerwca, odbędzie się doroczny Marsz dla Życia i Rodziny. Wydarzeniu patronują ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej ks. bp Roman Pindel, starosta oświęcimski Zbigniew Starzec i prezydent Oświęcimia Janusz Chwierut.

Manifestując publicznie afirmację życia i rodziny na ulicach Oświęcimia, organizatorzy chcą przypomnieć o tym, że ostoję polskości zawsze stanowiła rodzina. Ona kształtowała patriotyczne postawy, wychowywała dzieci w duchu wiary i miłości Ojczyzny, w całym okresie dążeń do niepodległości. W tegorocznym Marszu w Oświęcimiu zgromadzeni pójdą pod hasłem „Rodzina kolebką miłości Boga i Ojczyzny”.

Jak co roku, do udziału zapraszane są rodziny i wszyscy uznający życie, rodzinę, Ojczyznę za wartości, o które trzeba dbać szczególnie, w każdym czasie. Marsz zakończy się na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu piknikiem rodzinnym urozmaiconym tradycyjnie zabawami, występami uczniów szkół, prezentacjami i koncertami.

Ponadto, w ramach Marszu, dla podkreślenia jego wyjątkowego charakteru, 8 czerwca w Oświęcimskim Centrum Kultury zorganizowana zostanie sesja pt. „Rodzina kolebką miłości Boga i Ojczyzny – ku Niepodległej”. Jej tematyka będzie nawiązywać do losów i roli rodziny w czasie walki o niepodległość i odbudowy Państwa Polskiego. Jak podkreślają organizatorzy będzie ona adresowana szczególnie do młodzieży szkół powiatu oświęcimskiego. W programie sesji znajdą się występy muzyczne, wykład historyczny oraz projekcja filmu „Zerwany kłos”.

Program:

  • 12.00 – Msza Św. w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny

  • 13.30 – Rozpoczęcie Marszu sprzed kościoła pw. WNMP – przemarsz ulicami Oświęcimia: Kościelna, Dąbrowskiego, Plac T. Kościuszki (wokół), Sienkiewicza, Zaborska, Pilata, Olszewskiego, Śniadeckiego, Aleja Tysiąclecia, Budowlanych (do Szkoły nr 9)

  • 14.30 – Zakończenie Marszu na terenie Szkoły Podstawowej Nr 9.

  • 14.45 – Rodzinny Piknik przy estradzie na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 w Oświęcimiu – prezentacje, konkursy, występy uczniów szkół oświęcimskich, gry i zabawy.

  • 18.00 – Koncert Zespołu „Włóczykije”

  • 19.30 – Zakończenie.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy