OŚWIĘCIM. Upały niebezpieczne dla seniorów. Z pomocą przyszli dzielnicowi

13 sierpnia 2018 Autor: red
Fot. pixabay.com

Fot. pixabay.com

Dwaj oświęcimscy dzielnicowi podczas obchodu swojego rejonu udzielili pierwszej pomocy seniorom, którzy z powodu upału zasłabli na ulicy.

8 sierpnia tuż przed godz. 17 dzielnicowy Starego Miasta idąc ulicą Górnickiego zauważył leżącą na chodniku nieprzytomną kobietę, z widocznym urazem głowy.


Policjant natychmiast sprawdził funkcje życiowe, w międzyczasie polecił jednemu z przechodniów wezwanie Pogotowia Ratunkowego. Kobieta oddychała, więc dzielnicowy ułożył ją w pozycji bocznej ustalonej, sprawdzając funkcję życiowe. Jak się okazało była to 70-letnia mieszkanka Oświęcimia. Seniorka pod opieką ratowników medycznych trafiła do szpitala.


Dwa dni później, w piątkowe przedpołudnie, dzielnicowy Osiedla Zasole, w rejonie ulicy Garbarskiej zauważył mężczyznę opartego rękami o płot jednej z posesji. Funkcjonariusz przez krótką chwilę obserwował dziwne zachowanie mężczyzny, po czym zapytał, czy nie potrzebuje pomocy. Mężczyzna oświadczył, że źle się poczuł. Miał zawroty głowy i wymioty, zaczęła mu drętwieć jedna ręka. Dzielnicowy natychmiast wezwał Pogotowie Ratunkowe, sam starał się ustalić choroby, na które cierpiał mężczyzna oraz nazwy leków, które zażywa. Uzyskane informacje przekazał ratownikom medycznym. Mężczyzna trafił do szpitala na badania, natomiast dzielnicowy skontaktował się z rodziną, której przekazał dane szpitala oraz rower, który pozostawił 68-latek.- W obu przypadkach przyczyną pogorszenia stanu zdrowia był upał. Policjanci przypominają, zwłaszcza seniorom, aby unikali dłuższego przebywania na słońcu w godzinach południowych i popołudniowych, a także, aby wypijali dużo płynów - mówi asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy