OŚWIĘCIM. Uroczystości pogrzebowe ks. Krzysztofa Strauba potrwają dwa dni

01 października 2019 Autor: sz
fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

fot. Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego

Uroczystości pogrzebowe zmarłego 26 września ks. Krzysztofa Strauba rozpoczną się w środę w Oświęcimiu i potrwają dwa dni. Ciało zmarłego zostanie złożone dzień później na cmentarzu parafialnym w Mikuszowicach Krakowskich.

Pogrzeb ks. Krzysztofa Strauba będzie trwał dwa dni. Importa odbędzie się środę 2 października w parafii św. Józefa na Zasolu – modlitwa różańcowa rozpocznie się o 14:30, a tuż po niej Msza Święta o godzinie 15:00.

Dzień później 3 października odbędzie się eksporta w Mikuszowicach Krakowskich. Na godzinę 15:30 zaplanowano różaniec. O godzinie 16:00 odbędzie się Msza Święta, po której nastąpi przejście na cmentarz parafialny.

Przypomnijmy. Ksiądz Krzysztof Straub był wieloletnim proboszczem parafii pw. św. Józefa na osiedlu Zasole w Oświęcimiu. Duchowny przeżył 70 lat, jako kapłan służył 44 lata.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy