OŚWIĘCIM. Urządzili popijawę mając pod opieką troje małych dzieci

07 sierpnia 2018 Autor: red
Fot. KPP Oświęcim

Fot. KPP Oświęcim

27-letnia kobieta i jej 31-letni partner urządzili alkoholową imprezę, mimo że pod opieką mieli czteromiesięczne niemowlę oraz dwoje dzieci w wieku 4 i 8 lat. Interweniowali policjanci.

Do zdarzenia doszło w nocy z 5 na 6 sierpnia. Tuż przed północą policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zakłócenia ciszy nocnej przez uczestników imprezy urządzonej w jednym z oświęcimskich mieszkań.

W mieszkaniu funkcjonariusze zastali 27-letnią właścicielkę, jej o cztery lata starszego partnera oraz troje ich znajomych. Wszyscy byli pod mocnym wpływem alkoholu. Funkcjonariusze zauważyli, że w mieszkaniu oprócz dorosłych znajduje się kilkumiesięczne niemowlę oraz dwoje małych dzieci. Poddali badaniu stanu trzeźwości matkę małoletnich, które wykazało 2,30 promila alkoholu. Badanie stanu trzeźwości ojca wykazało z kolei 2,40 promila alkoholu.

- W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa narażenia małoletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia oboje rodzice zostali zatrzymani. Natomiast opiekę nad dziećmi przejęła rodzina - poinformowała asp. szt. Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za przestępstwo narażenia małoletnich na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia, grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Dodatkowo materiały w sprawie czynu, którego dopuścili się nieodpowiedzialni rodzice, zostaną przekazane do Sądu Rejonowego Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, który dokładnie sprawdzi sytuację małoletnich.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ona, 29.08.2018 13:16
Złośliwy chyba masz nie równo pod sufitem, nie mierz ludzi swoja miara to że, zmajdzie sie pare patoli co zyja za zasiłki, to nie znaczy, że wszystkie rodziny odpoczywające nad Soła to alkoholicy?!, wiem na pewno jedno, jesteś samotnym człowiekiem , singlem zapewne bez rodziny... zazdrościsz tym rodzicom rodziny! żal [ciach!] ściska , że Ty jesteś sam! Drażni Cię życie, dlatego jesteś taki zgorzkniały i nawet "pincet +" Ci przeszkadza... , gdzie nie którym pomaga tak jak mnie... Zanim będziesz jadem pluł na wszystkich ludzi posiadających rodzinę,.. zastanów sie czy kiedyś to Ty nie będziesz pobierał czegoś takiego a w tedy nazwij siebie "patolem"
Złośliwy, 10.08.2018 12:13
Tak, masz do czynienia z człowiekiem z tego "gorszego sortu". Może Ty jesteś z tego lepszego "pisowskiego", bo ja nie, gdzie każda odpowiedź negatywna odbierana jest za atak na najwyższe wartości, patriotyzm, Kościół. Gdybym miał interweniować w każdej sytuacji to bym musiał dostać etat. Może dali im "pińcet +", ale już nie dali im kultury. Nie zmienisz faktu, że "pińcet +" stało się jeszcze większa wylęga
ią patologii. Dziękuję za wymianę zdań. Wszystkiego dobrego.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 10.08.2018 08:56
Dobrze, że przypomniałeś sobie o czym jest artykuł. Nie wiem, dlaczego miałbym pisać do autora i wywierać jakieś naciski czy też go cenzurować. Może ty masz takie ciągoty. Napiszę ci to jeszcze raz - widzisz zagrożenie dla dzieciaka to interweniuj. "Radzę Ci dla Twojego pisowskiego sumienia(...)", dziękuję ci bardzo, teraz wiem z kim mam do czynienia. Hunwejbinizm wiecznie żywy.
Złośliwy, 09.08.2018 23:17
Ale się tak nie denerwuj. Radzę Ci dla Twojego pisowskiego sumienia: napisz do autora tekstu, żeby zamiast słowa "popijawa" użył słowa spotkanie towarzyskie, impreza rodzinna, party -przecież jest tak fajnie. Biedni rodzice, policja wtrąca się w ich życie, jeszcze dzieci zabiera...Ech.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 09.08.2018 22:53
Chyba kpisz! To nie ja śledzę gdzie ludzie kupują alkohol. To nie ja śledzę gdzie ich dzieci załatwiają swoje potrzeby. To nie ja posługuję się oklepanym argumentem używanym od lat 90. "(...)że nawet Ty, Twoje dzieci, Twoje wnuki nie będą w stanie z tego wyjść" strasząc katastrofą finansów publicznych, tak jakby było tajemnicą, że żyjemy na kredyt co najmniej od Gierka. To nie ja twierdzę, że mam prawo zaglądać ludziom w portfel bo płacę podatki. To nie ja zastanawiam się za co piją przypadkowo spotkani ludzie. I jeszcze zostałem ślepym ignorantem, pff, też coś!
Złośliwy, 09.08.2018 20:56
A czy Ty jesteś ślepy czy jestes zupełnym ignorantem?
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 09.08.2018 17:33
Złośliwy, nie wiem co widzisz i co wg ciebie myśli obecna władza. Napisz wprost co ci się nie podoba. Ludzie w Oświęcimiu cię brzydzą? Ryby ci płoszą? Sklepy Biedronki są dla ciebie kością w gardle? A może tylko jesteś bojówkarzem innej partii politycznej niż obecnie rządząca?
Złośliwy, 09.08.2018 15:44
Widzę, że mam do czynienia z "lepszym sortem" według myślenia obecnej władzy. Każda władza kiedyś przeminie, ale bagno w jakim zostanie społeczeństwo po tych "świetnych" decyzjach i programach prospołecznych będzie takie, że nawet Ty, Twoje dzieci, Twoje wnuki nie będą w stanie z tego wyjść. Każde rozdawnictwo pieniędzy kończyło się katastrofą finansów publicznych. A co do 1% to może Ty przeznaczasz je na sfinansowanie "pińcet +", bo ja nie.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 09.08.2018 12:47
Złośliwy, pieniądze z podatków nie są twoje i nie ty decydujesz o ich przeznaczeniu (oprócz 1%). Taka prawda. A twój pierwszy komentarz skojarzył mi się z głosami oburzenia dawnych szeryfów - ormowców. Sorry.
Złośliwy, 09.08.2018 10:26
Mam prawo zaglądać ludziom w portfel, bo z moich podatków są sponsorowane te libacje w ramach programów prospołecznych. Wreszcie teraz można w pełni zobaczyć "kwiat oświęcimskich rodzin" popijających piwko, upajających się słońcem, plażujących nad Sołą, popisujących się erudycją na k..., sp..... Oczywiście czasu mają w brud, bo nigdzie nie pracują, bo i po co skoro państwo daje wszystko.
Rycerstwo Wiecznej A-Klasy, 08.08.2018 20:30
Złośliwy, a ty tam jeździsz służbowo czy żeby upajać się tym widokiem? Chłopie, widzisz zagrożenie dla dzieciaka to interweniuj. I nie zaglądaj ludziom w portfel bo to nie ładnie.
Złośliwy, 08.08.2018 17:05
Wystarczy pojechać nad Sołę i zobaczyć rodziców upojonych alkoholem z Biedronki i dzieci kąpiące się w rzece, załatwiające swoje potrzeby po krzakach lub w wodzie. Ciekawe czy piją za swoje ciężko zapracowane pieniądze czy ten proceder dotuje państwo w ramach programów społecznych m. in. 500+