OŚWIĘCIM. Uwaga na oszustów, znowu kantują „na wnuczka”. 75-letnia kobieta straciła wczoraj 10 tys. zł

04 marca 2014 Autor: plin

Policjanci szukają oszustów. Sprawcy wykorzystali łatwowierność 75-letniej mieszkanki Oświęcimia. Wyłudzili od niej 10 tys. zł.

OŚWIĘCIM. Uwaga na oszustów, znowu kantują „na wnuczka”. 75-letnia kobieta straciła wczoraj 10 tys. zł

Do zdarzenia doszło 3 marca około godziny 11 na os. Chemików. - Mieszkanka ulicy Czarnieckiego uwierzyła, że rozmawia przez telefon ze swoim synem. Usłyszała, że spowodował wypadek drogowy, leży w szpitalu i pilnie potrzebuje 40 tysięcy, żeby zapłacić odszkodowanie. Pokrzywdzona oświadczyła, że ma jedynie 10 tys. zł, które oszust kazał jej spakować i przekazać koledze, który niedługo się po nie zgłosi - opisuje st. asp. Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Po kilkunastu minutach zadzwonił domofon. Kobieta wyszła przed klatkę. Mężczyzna podał jej telefon. Sądziła, że słyszy głos syna. Wręczyła pieniądze i wróciła do mieszkania. - Następnie skontaktowała się z synem na znany jej numer. Wtedy dowiedziała się, że nic mu nie jest i nie prosił o żadne pieniądze - dodaje policjantka.

„Przypominany, że w przypadku odebrania telefonu z prośbą o pilną pożyczkę, z którego na dodatek wynika, że po pieniądze ma się zgłosić znajomy lub należy je przesłać przekazem pocztowym, najlepiej natychmiast skontaktować się na znany nam numer tej właśnie osoby z rodziny i potwierdzić czy zwracała się o pożyczkę” - apelują policjanci. „Jeśli nie, to natychmiast należy powiadomić najbliższą jednostkę policji i postępować zgodnie z zaleceniami podanymi przez funkcjonariusza” – podkreślają mundurowi.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Oliwia, 04.03.2014 20:35
Jakich mamy bogatych starszych ludzi. Co rusz - to w ciągu kilku minut wyciąga 10, 12, 15 tysięcy i wręcza obcym....Naiwnych nie sieją, a podobno starsze osoby są bardzo nieufne, są ostrożne, nie wpuszczają obcych, itd.... A może by tak zamiast 7 tys. na książkę dla OSP przeznaczyć te pieniądze na biuletyny z ostrzeżeniami i każdemu mieszkańcowi do skrzynki wrzucić - chyba te pieniądze lepiej by wykorzystano.
koko, 04.03.2014 20:21
w głowie się nie mieści. w sumie to mi takich ludzi nie żal...
nieufny, 04.03.2014 14:43
Nie wiedziałem,że mając 75 lat ma się wodę zamiast mózgu.

 

Pozostałe aktualności

Miejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink6 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 65
Miejsce na reklamęMiejsce na reklamęwww.optifloor.plMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamęMiejsce na reklamę
Notice: Undefined variable: weboskiLink5 in /o24.pl/tpl/page/modules/right-col.php on line 76