OŚWIĘCIM. W 78. rocznicę mordu na polskich jeńcach wojennych

22 kwietnia 2018 Autor: red
fot. UM Oświęcim

fot. UM Oświęcim

Prezydent Miasta Oświęcim, Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej - Koło w Oświęcimiu, Zakład Salezjański i Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu oraz Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Oświęcimiu zapraszają na uroczystości 78.

rocznicy zbrodni na polskich jeńcach wojennych w 1940 r w ZSRR.

Uroczystości odbędą się 25 kwietnia. Rozpoczną się przy tablicy pamiątkowej w przedsionku kościoła pw. Wniebowzięcia NMP.

Program.

Godz. 9.15
Rozpoczęcie uroczystości głównej przy tablicy pamiątkowej w przedsionku kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Oświęcimiu:
- hymn państwowy,
- przemówienia okolicznościowe,
- złożenie wiązanek kwiatów.

Godz. 9.45
Odsłonięcie wizerunku śp ks. Leona Musielaka w przedsionku wejścia do Zakładu Salezjańskiego i Szkoły Salezjańskiej.

Godz. 10.00
Uroczysta msza św. w intencji ofiar zbrodni katyńskich i ich rodzin oraz śp. ks. Leona Musielaka – więźnia Kozielska, a w czasach PRL Wronek za mówienie prawdy o Katyniu i ZSRR

Po mszy św. wspomnienia o ks. Leonie Musielaku wygłoszą:
- ks. Stanisław Urbańczyk, emerytowany dyrektor szkoły i Zakładu
Salezjańskiego,
- Lucjan Suchanek - prof. PAU w Krakowie, dyrektor Wydziału, były
rektor PWSZ w Oświęcimiu,
- ks. Dariusz Bartocha – dyrektor Zakładu Salezjańskiego w Oświęcimiu

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Hawk, 22.04.2018 15:36
panie Ch. Dlaczego, ilustracją do tekstu jest mocno nieaktualne zdjęcie? W dodatku z zupełnie innej pory roku i z ludźmi którzy zajmują się już zupełnie innymi sprawami niż oświęcimski samorząd?