OŚWIĘCIM. Walczą z komarami za blisko 30 tysięcy

06 lipca 2018 Autor: red
Fot. UM Oświęcim/ARC

Fot. UM Oświęcim/ARC

Miasto walczy z komarami od kilku lat. W tym roku akcja zaczęła się pod koniec kwietnia, bowiem pozwalały na to warunki atmosferyczne. Prowadzona jest na obszarze 31 hektarów.


W tym tygodniu przeprowadzono już trzecią serię oprysków terenów zielonych preparatami owadobójczymi.


Specjalistyczna firma obok oprysków terenów zielonych stosuje również preparat larwicydowy, który wlewany jest do wód stojących, rozlewisk i cieków wodnych.


- Zastosowanie obu metod gwarantuje maksymalną skuteczność zabiegu. Bardzo pomocne w walce z komarami i meszkami jest również właściwe utrzymanie terenów zielonych, które są doskonałym miejscem ich wylęgu - mówi Katarzyna Kwiecień z oświęcimskiego magistratu.


Cykl rozwojowy owadów oraz ich łatwość przemieszczania się sprawia, że zabiegi wykonywane są systematycznie aż do października.


Na walkę z komarami miasto zamierza wydać w tym roku 28 tys. zł.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
wb, 07.07.2018 12:10
super - dziękujemy !!!!