OŚWIĘCIM. "Weekend z Funduszami" pełen atrakcji

13 sierpnia 2018 Autor: red/WM
Fot. malopolska.pl

Fot. malopolska.pl

Pełen interesujących wydarzeń był „Weekend z Funduszami” na oświęcimskim Rynku. W sobotnie popołudnie najlepsi specjaliści z Mobilnego Punktu Informacji o Funduszach Europejskich doradzali oświęcimianom, jak skorzystać z dotacji i zrealizować swoje zawodowe plany. Weekend zakończył się seansem kultowej francuskiej komedii „Nietykalni” w kinie plenerowym.

Zainteresowani dowiedzieli się m.in. jak zdobyć pieniądze na wymianę pieca, szkolenia czy rozwój własnej firmy. Nie zabrakło także zabaw i atrakcji dla najmłodszych.

Podczas wydarzenia można było spotkać beneficjentów, którzy z sukcesem sięgnęli po dotacje. Firmy te inspirowały uczestników swoimi pomysłami, prezentując interesujące produkty czy usługi, które powstały właśnie dzięki środkom unijnym. Wśród nich prezentowała się firma Euro group s.c., która wyspecjalizowała się w recyklingu aut hybrydowych i o wiele lat wyprzedziła rynek w swojej dziedzinie.

Miejski Zakład Komunikacji w Oświęcimiu zaprezentował nowoczesne, ekologiczne autobusy, które zostały zakupione dzięki unijnemu dofinansowaniu. Pojazdy są klimatyzowane, posiadają monitoring i są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

- Podczas weekendu organizatorzy przyjmowali też zgłoszenia do innowacyjnego projektu „Małopolski Tele-Anioł”, który otacza opieką osoby starsze i niesamodzielne. W Oświęcimiu nie brakowało chętnych, którzy chcieli uzyskać szczegółowe informacje na temat projektu i otrzymać opaskę ratującą życie - informują organizatorzy.

W miasteczku funduszowym przez cały weekend można było liczyć na atrakcje dla całej rodziny. Najmłodsi uczestnicy bawili się na stoiskach Dinolandii Parku Rozrywki Inwałd i Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema. Cenne nagrody, a wśród nich m.in.: tablet, hulajnoga, deskorolka i e-book trafiły do zwycięzców konkursów i quizu wiedzy o Europie i funduszach europejskich.

Organizatorem "Weekendów z Funduszami" jest Województwo Małopolskie.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego

Brak komentarzy