OŚWIĘCIM. Wiatę usunięto, bo zbierała się tam młodzież

17 marca 2014 Autor: plin

Radni Michał Chrzan i Henryk Grzybek zaapelowali do włodarza miasta, by lepiej zadbać o przystanek przy Przychodni Rejonowej nr 4. Ich zdaniem w tym miejscu powinna stanąć wiata. Na razie udało się naprawić ławeczkę.

OŚWIĘCIM. Wiatę usunięto, bo zbierała się tam młodzież

Dziurawy chodnik, brak wiaty przystankowej, uszkodzona ławka... - Dziwi to wszystkich, że przez tak długi czas nikt nie zwrócił uwagi na to jak wygląda otoczenie przystanku. W związku z tym, iż jest to przystanek na pętli, korzystają z niego nie tylko mieszkańcy Zasola, ale również wszyscy, którzy korzystają z usług Przychodni nr 4. Taki wizerunek w środku osiedla pozostawia wiele do życzenia. W związku z powyższym prosimy o poprawę wizerunku tego przystanku oraz proponujemy przenieść niewykorzystaną wiatę przystankową z ul. Leszczyńskiej (Muzeum) właśnie w to miejsce - zaproponowali radni Michał Chrzan i Henryk Grzybek.

Sternik miasta ustosunkował się do ich wniosku w sprawie stanu przystanku autobusowego przy ulicy Krętej. Poinformował, że kilka lat wcześniej w tym miejscu stała już wiata przystankowa. Zdemontowano ją jednak na wniosek rady osiedla, gdyż „była miejscem zbierania się młodzieży i zakłócania porządku publicznego poprzez niewłaściwe zachowanie”...

5 marca magistrat zwrócił się do przewodniczącej Zarządu Osiedla „Zasole” o wydanie opinii w kwestii zamontowania wiaty przystankowej. Ławkę naprawiono. Natomiast chodnik ma zostać naprawiony do końca marca, jeśli warunki atmosferyczne na to pozwolą.

„Po uzyskaniu opinii Rady Osiedla poinformuję Panów Radnych o sposobie rozpatrzenia wniosku w części dotyczącej zamontowania wiaty przystankowej” – dodaje włodarz Oświęcimia.

- Gówniarze przesiadywali na przystanku, to zlikwidowano wiatę? Absurd. Rozumiem, że nie działo się to za rządów Janusza Chwieruta. Dziwi mnie jednak, że prezydent występuje teraz do rady osiedla z pytaniem, czy postawić wiatę na przystanku. Czego się spodziewa? Że rada osiedla mu odpowie, że nie życzy tu sobie wiaty dla mieszkańców? - zastanawia się Henryk Grzybek.

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
@szsz, 19.03.2014 08:18
W radzie powinni zasiadać nie emeryci. Czas moze żeby ludzie poszli do rady by cos robić.
Mis, 19.03.2014 06:48
Żeby zapobiec nielegalnemu gromadzeniu się młodzieży proponuję: 1. Zlikwidować wszystkie piaskownice (obsiadają wieczorem). 2. Zlikwidować wszystkie ławki, z wyjątkiem tych monitorowanych na Placu Pokoju. 3. Zlikwidować kładkę na Sole (gromadzi się pod nią młodzież). 4. Wyciąć wszystkie drzewa i krzewy nad Sołą (urządzają tam sobie ogniska). 5. Zorganizować patrole obywatelskie miejscach zagrożonych gromadzeniem się młodzieży.
SzSz, 18.03.2014 16:51
Co rada osiedla Zasole zrobiła dla młodzieży zamieszkującej tą dzielnicę? Czy jest tu choćby jeden klub, świetlica, biblioteka? Wszystko zostało zlikwidowane. Młodzież przesiaduje na każdym możliwym skrawku na którym można usiąść a patologia wśród nich się powiększa. Rada osiedla Zasole to klub emeryta, organizator wycieczek na grzyby a ich zebrania to okazja do plotkowania, wypicia herbatki i zjedzenie ciasteczka. Co rada zrobiła od początku swojej kadencji???? Jakie są efekty ich działalności? Co zmieniło się na osiedlu. Mam wrażenie, że gdyby nie spółdzielnia mieszkaniowa to to osiedle było by jednym wielkim slumsem.
mieszkanka zasola, 18.03.2014 15:41
Brawo tak trzymać tutaj koniecznie powinna być wiata
IZA, 18.03.2014 12:02
prawo popieram mieszkanca Zasola wiata i basta....
Jozin z bazin, 18.03.2014 07:56
Wiele jest do zrobienia, nic nie będzie zrobione. Nie da się nic zrobić a dlaczego? Bo nie i kropka. Proszę każdego komentatora z osobna aby spróbował cokolwiek zrobić, poruszyć jakiś temat a przekona się jakim betonem jest UM w Oświęcimiu z Wydziałem Gospodarki Miejskiej na czele. Radny Grzybek podjął wiele inicjatyw które zostały przez ten beton skutecznie wyhamowane. Jest nadzieja, że jak zostanie prezydentem to ten beton skruszy i pozbędzie się towarzystwa wzajemnej adoracji z UM. Na Zasolu był jeszcze jeden hamulec w postaci byłej przewodniczącej rady osiedla, pani M, która nie lubiła ludzi mających lepsze pomysły niż ona. Poprzez swoje dobre układy m.in. we wspomnianym wydziale potrafiła niejedna inicjatywę zablokować, żeby ktoś przypadkiem nie był lepszy od niej. Obecna rada osiedlowa to śmiech na sali. Życzę powodzenia radnemu Grzybkowi i każdemu z osobna chcącym coś zrobić, nie będzie łatwo bo to jest jedno wielkie bagno!
mieszkanka Zasola, 18.03.2014 07:18
tak, jestem w 100 % za P. Grzybkiem.. Moim zdaniem powinna stanąć taka wiata jak najszybciej, ponieważ jest to przystanek pętli oraz przystanek przy ośrodku zdrowia a ludzie któzy są naprzykłąd chorzy muszą stać w deszczu wietrze i zimnie. i inni ludzie także, potrzebują schronienia w nie pogodne dni. a co do młodzieży. to przepraszam bardzo gdy tam porzesiadują, palą piją plują, to nie ma w mieście straży miejskiej ? zastanówcie się, że w ten sposób nic w tym miecie nie będzie, bo młodzież. ludzie -.-
Shogo, 18.03.2014 06:37
Zasole, Błonie. Wielkie osiedla które nie mogą nic zaoferować młodzieży. Wszystko wybudowano z jednej strony Soły zapominając o reszcie miasta. Teraz się mami mieszkańców parkiem na Zasolu bo idą wybory a tam tysiące głosów. Na Błoniach Orlik stoi pusty odłogiem bo ponoć zmieniły się priorytety. A podobno miały na nim grać dzieci i młodzież, miano szukać następców polskich gwiazd - skończyło się EURO to i hasła wyblakły? Na Bulwarach jedna kamera pilnuje jednego urządzenia do rekreacji. Na Zasolu jedna kamera nie mogłaby upilnować jednego przystanku?
Gienio, 17.03.2014 22:22
Nawet jak pan radny interweniował to jaka skuteczność? Liczy się efektywność w dzisiejszych czasach. No ale rozumiem, że przestawić wiatkę - łatwo, ale załatwić konkretne sprawy do końca - przerasta pana. Jeśli się mylę to proszę to udowodnić.
lola , 17.03.2014 21:55
Panie Grzybek ,Co pan jeszcze wymysli?Daj pan spokoj demokracja !lepiej lac piwo niz wode.
Apollo, 17.03.2014 20:05
Nie tylko wiata, ale całe otoczenie przychodni powinno zostać wyremontowane aż do Biedronki. Piękny, niewykorzystany teren. Podobnie w okolicy poczty, Tam z kolei straszą opuszczone budynki i chaszcze, Wiele jest do zrobienia na tym osiedlu. Więc samorządowcy bierzcie się do roboty jak ponownie chcecie zostać wybrani.
Nie tylko..., 17.03.2014 20:01
Może tak poprawić wizerunek na dworcu PKP przy okazji.
Stefan, 17.03.2014 19:09
Brak chodników od przychodni w kierunku miasta. Piesi mieszkańcy Zasola brną błotem za pocztą lub też idą łąką koło Biedronki zamiast chodnikiem. Kładka też miała być o czy się mówi od kilku lat i nic z tego. Nadal czekamy na interwencje panie Grzybku.
Liliput, 17.03.2014 18:37
A jak się panom podoba wizerunek okolicy dworca PKP? Może wartało by coś zrobić i w tym kierunku bo to co tam jest to wstyd dla miasta. Trochę zieleni i jakiś klomb no i zagospodarowanie samego budynku dworca.
Do Gienio, 17.03.2014 18:35
Panie Gienio bardzo proszę sprawdić czy Ci radni o to nie interweniowali, a potem pisać.
MIESZKANIEC OSWIĘCIMIA, 17.03.2014 18:08
Gienio --- jak napisałem , zajrzałem na stronę Urzędu miasta i tam również radny pisze o Krzywej i Cynkowej ,A PRO PO TO WY JESZCZE NIE MACIE OŚWIETLENIA ? Jest również o kładce super napisane ----zajrzyj przekonasz się . Jest o wielu sprawach , a tak na poważnie to on najwięcej pisze. Wcale się nie dziwię ze go tak przeciwnicy krytykują .
panna moigotka, 17.03.2014 17:58
Przecież Grzybek ma kapelusz to go ochroni. A Chrzan to podobno może rosnąć wszędzie.
Gienio, 17.03.2014 17:15
Panowie radni czy czasem nie przeszkadza wam brak oświetlenia na ulicy Krzywej? Nie widzicie dziur na Młyńskiej? Może napiszcie wspólny wniosek o kładkę dla pieszych przez Sołę bo piesi mieszkańcy - np. matki z dziećmi nie mogą przebrnąć przez istniejącą. Zawsze szukacie tematów zastępczych. Załątwcie wreszcie coś konkretnego nie tylko pier...ły.
sssP, 17.03.2014 17:00
Grzybek Chrzan matko kiedy zmienimy radnych. Wiata bez ławeczki sprawa załatwiona. Przesiadywali tam bywalcy baru. Tak jak można spotkać gości grzybka zataczających się koło ronda. Może też ławeczka dla nich p. Grzybek?
polish ham, 17.03.2014 16:48
sternik , włodarz? a kto to?
zbulwersowany z osiedla budowl, 17.03.2014 16:24
Ty ze stawów głupi jesteś , Grzybek ma rację.
MIESZKANIEC OSWIĘCIMIA, 17.03.2014 16:20
Patrząc na stronę URZĄD MIASTA RADNY H.GRZYBEK INTERPELACJE ,WNIOSKI ,TO KŁANIAĆ SIĘ TAKIEMU RADNEMU . GDYBY NIE ON TO NIKT , NO PRAWIE NIKT , BY SIĘ NIE ODEZWAŁ . POZWOLIŁEM SOBIE SPRAWDZIĆ Z CZYSTEJ CIEKAWOŚCI TĄ STRONĘ . KAŻDY KTO O PANU ŹLE POWIE NIE MA RACJI . POZDRAWIAM I POPIERAM TĘ INICJATYWĘ PANÓW.
Z ZASOLA , 17.03.2014 16:08
Do Stare Stawy - wy macie radnego , pochwalcie się ? my mamy bardzo dobrego ! NAJLEPSZY RADNY W MIEŚCIE i to bez dwóch zdań .
aga, 17.03.2014 16:03
A co robi czerwony "Jozek śpiewa".Pod taką wiatom mółby ugościć całeee miejskie sld.Jakby zaspiewł i postawił to nawet towarzysze z Chełmka by przybyli.
@Stare Stawy, 17.03.2014 14:40
chyba nie wiesz o czym piszesz, Rada osiedla wie najlepiej- dobre, boki zrywać....
Stare Stawy, 17.03.2014 13:01
panie Grzybek , daj sobie pan spokój... na wszystkie działania jest pan zawsze na nie , krytykować jest łatwo. A co do opinii rady osiedla , to oni wiedzą najlepiej co tam się dzieje także działania JCh bardzo słuszne.
CO KOMU NIE PASUJE USUNĄĆ, 17.03.2014 12:59
USUNĄĆ RADE OSIEDLA Z ICH SIEDZIBY I DAĆ IM PRZYSTANEK DO DYSPOZYCJI.
aaaa, 17.03.2014 11:02
nagłe przebudzenie przed wyborami przecież trzeba być aktywny gdyż można się nie załapać na następna kadencjie a może postawic gustowny wc cik
Z ZASOLA, 17.03.2014 10:07
A czy Chwierut pytał o opinię radę osiedla czy chcą park .ALE JAJA .Czy ważniejsza jest opinia rady czy MIESZKAŃCY KORZYSTAJĄCY Z PRZYSTANKU ?