OŚWIĘCIM. Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny i kwesta na leczenie 4-miesięcznego Huberta z Brzeszcz

07 kwietnia 2014 Autor: plin

Warsztaty zdobienia pisanek, recital piosenek Anny German, koncerty rockowe – a wszystko to już w najbliższą niedzielę 13 kwietnia podczas Wielkiego Charytatywnego Kiermaszu Wiosennego Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i Oświęcimskiego Centrum Kultury. - Podczas kiermaszu zbierać będziemy na leczenie i rehabilitację czteromiesięcznego Huberta Rymarczyka z Brzeszcz - zapowiada Albert Bartosz, prezes Fundacji MOWP.

OŚWIĘCIM. Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny i kwesta na leczenie 4-miesięcznego Huberta z Brzeszcz

- Pomagamy, kupujemy i stawiamy na rękodzieło, czyli kolejny kiermasz MOWP już w najbliższą niedzielę - reklamują społecznicy. 13 kwietnia o godzinie 9.30 wystartuje Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy i Oświęcimskiego Centrum Kultury. W programie m.in. warsztaty zdobienia pisanek, pokaz sztuki walki, recital piosenek Anny German, a także koncerty rockowe w „Meksykańskiej”.

- Podczas kiermaszu zbierać będziemy na leczenie i rehabilitację czteromiesięcznego Huberta Rymarczyka z Brzeszcz. Chłopczyk urodził się jako wcześniak, cierpi m.in. na ostrą niewydolność nerek i martwicze zapalenie jelit, lista chorób jest, niestety, znacznie dłuższa – mówi Albert Bartosz, prezes Fundacji Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy. - Pieniądze, które uda się zebrać w tym dniu zostaną przekazane na jego subkonto w Fundacji Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” i mogą być wydatkowane tylko i wyłącznie na zakup lekarstw czy opłacenie rehabilitacji - dodaje Bartosz.

Organizatorzy informują, że - jak co roku - kiermasz odwiedzą również rękodzielnicy z całej Polski. – Będzie więc można kupić piękne, własnoręcznie wykonane świąteczne ozdoby, biżuterię czy zabawki. Nie zabraknie również stoiska z kwiatami firmy Plantpol, która od lat wspiera oświęcimską „Orkiestrę” - uzupełniają społecznicy. Dodają, iż Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny odbędzie się przy finansowym wsparciu miasta Oświęcim.

Wielki Charytatywny Kiermasz Wiosenny, niedziela 13 kwietnia, Oświęcimskie Centrum Kultury:

9.30-18.00 - kiermasz, warsztaty rękodzieła artystycznego (dolny hol),

13.00 - pokaz capoeiry w wykonaniu miłośników afrykańskiej sztuki walki z Rajska (dolny hol),

14.00 - rozstrzygnięcie konkursu „Dobroczynna Pisanka Wielkanocna” (dolny hol),

16.30 - recital najpiękniejszych piosenek Anny German w wykonaniu Marzeny Michalczyk, fortepian Marcin Kurcz, konferansjer Przemysław Noga (sala kukiełkowa),

19.00 - koncert zespołu Joined (restauracja Meksykańska),

20.00 - koncert kapeli Trzy Kluski Śląskie (Restauracja Meksykańska).

Zobacz także


Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
Krytyk, 08.04.2014 23:21
Ciekawe czy jeśli twoje dziecko by zachorowało i potrzebowało pomocy a AB wraz z wolontariuszami organizowałoby akcję charytatywną czy byś też tak krytykował.
Wyborcy, 08.04.2014 11:05
Kiedy Albert wystąpi z Platformy? Jako człowiek zacny i uczciwy, który działa na własny rachunek i któremu afiliacja partyjna nie jest przecież potrzebna (prawda?) powinien w geście solida
ości z protestującymi w Sejmie oraz z Waldemarem T. porzucić PO, czekamy panie Bartosz!
@zs nr 1, 08.04.2014 07:58
A nie przyszło do głowy samemu pomagać i splendor zbierać? Każdy robi co może i jak umie, umiesz lepiej? Pokaż.
@zs nr 1, 07.04.2014 22:17
A mianowicie po najmniejszej linii oporu!!!RODZICE KUPIA DZIECKO ZROBI pprzy pomocy rodzicow zaniesie do szkolt a ten ktos sprzeda KUMASZ TERAZ!!!
zs nr 1, 07.04.2014 20:54
panie AB, dlaczego dzieci w oświęcimskich szkołach są zmuszane do robienie ozdób świątecznych, które później trafią na kiermasz? czy choć im pan podziękuje? czy po prostu będą potraktowani jak wolontariusze pana czyli bez echa, a pochwały pan zbierze