OŚWIĘCIM. Wielkie otwarcie ratusza już dziś!

20 lipca 2018 Autor: red/UM Oświęcim
Fot. UM Oświęcim

Fot. UM Oświęcim

Na tę chwilę czekaliśmy bardzo długo. Już dziś czeka nas wielkie wydarzenie historyczne. W nowym Muzeum Ratusz w Rynku Głównym 2 zostanie uroczyście otwarta nowa wystawa multimedialna „W przestrzeniach historii. Dzieje miasta Oświęcimia”.


Obok zwiedzania pomieszczeń ekspozycyjnych gospodarze obiektu przygotowali dodatkowe atrakcje, jak koncert Big Bandu Dobczyce, występ szczudlarzy, animacje dla dzieci, fotobudkę, które będą na Rynku już od godz. 16.


Od godz. 18 mieszkańcy Oświęcimia będą mogli bezpłatnie zwiedzać pomieszczenia wystawowe. Uroczyste otwarcie zakończy pokaz laserowy, przewidziany na godz. 22.


- Przez kolejne dwa dni, 21 i 22 lipca, wstęp do nowego muzeum będzie również bezpłatny w godzinach od 10 do 20. Ostatnie wejście zwiedzających przewidziane jest na godzinę 19 - informuje oświęcimski magistrat.


Przez cały sierpień Muzeum Ratusz będzie czynne od wtorku do niedzieli od godz. 10 do 20. Ostatnie wejście jest o godzinie 19. Bilet kosztuje 10 zł, a ulgowy 6 zł.

Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
ruski pieróg, 20.07.2018 15:42
do@an-skad możesz wiedzieć ,że szału nie ma ,skoro jeszcze nie widziałeś(aś) jesteś przykładem typowego zmierzlucha i marudy-któremu nikt nie dogodzi-odwiedz muzeum w weekend za free i doceń pracę innych
an, 20.07.2018 10:41
Na pewno odwiedzę. 10 zł wydaje mi się zbyt dużo za bilet. Ciekaw jestem, czy warte jest to tej ceny. Z drugiej strony ekspozycja dubluje chyba to, co można zobaczyć na zamku, na którym szału nie ma. Czy naprawdę trzeba rozpraszać zbiory, generować koszty i osłabiać muzeum na zamku? Zobaczymy.