OŚWIĘCIM. Wokół lodowiska dziura na dziurze. Kiedy znikną?

26 lutego 2018 Autor: red
fot. Szymon Chabior

fot. Szymon Chabior

Droga dojazdowa do kas lodowiska oraz teren przed nimi oraz wokół całego obiektu jest pełen dziur. Parkujące tu samochody są narażone na uszkodzenia. Nie przynosi to chluby właścicielowi obiektu. Co na to miasto?

Sprawę naświetlił radny PiS Stanisław Biernat. Przypomniał, że już w 2015 roku alarmował władze miasta w związku z pogarszającym się stanem otoczenia lodowiska przy ul. Chemików.

- W odpowiedzi informowano, że stale prowadzone były prace inwestycyjne i modernizacyjne służące nie tylko poprawie wizerunku samej hali lodowej i terenu wokół niej, ale przede wszystkim mające na celu podniesienie bezpieczeństwa jej użytkowników oraz podniesienie komfortu korzystania z tego obiektu. (...) Podano, że wielokrotnie przeprowadzano prace naprawcze nawierzchni asfaltowej wokół obiektu hali lodowej. Podkreślono także, że na tamtą chwilę z uwagi na warunki atmosferyczne, przeprowadzenie takich prac było bezcelowe - przytacza radny PiS.

Biernat, nie bez uszczypliwości powiedział, że patrząc na obecny stan techniczny nawierzchni asfaltowej wokół lodowiska wygląda na to, że od tamtego czasu warunki atmosferyczne nie pozwalały na naprawę.

- Minęło ponad dwa i pół roku i nic się nie zmieniło. W dalszym ciągu mnóstwo dziur. Przy obecnej aurze jest tu mnóstwo kałuż. Wizerunek tego miejsca jest fatalny. Czy nie można by przeprowadzić w tych miejscach gruntownego remontu, a nie ograniczać się tylko do prac naprawczych? Składam wniosek o remont drogi dojazdowej do kas od ulicy Eugeniusza Szustera, terenu przed kasami i wokół całego obiektu - powiedział Biernat.

Prezydent Janusz Chwierut (PO) poinformował, że wiosną br. cała powierzchnia drogi zostanie zregenerowana "poprzez wykonanie powierzchniowego utwardzenia emulsją asfaltową i grysem kamiennym".
Dodaj komentarz

Agencja Medialna Oswiecimskie24.pl informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i w żaden sposób nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych w komentarzach, zastrzega sobie jedynie prawo do usuwania, w ciągu 24 godzin, listów o treści reklamowej, sprzecznej z prawem, wzywających do nienawiści rasowej, wyznaniowej, etnicznej czy też propagujących przemoc oraz treści powszechnie uznanych za naganne moralnie, społecznie niewłaściwe i naruszających zasady Netykiety. Przypominamy, że osoby zamieszczające opinie, o których mowa powyżej, mogą ponieść za ich treść odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zgadzam się na przetwarzanie moich danych osobowych przez Creative Company Szymon Chabior, 43-300 Bielsko-Biała, ul. Złotych Kłosów 78/5, NIP: 5492155460, w celu obsługi komentarza użytkownika. Podanie danych jest dobrowolne. Podstawą przetwarzania danych jest moja zgoda. Mam prawo wycofania zgody w dowolnym momencie. Dane osobowe będą przetwarzane do czasu odwołania zgody. Mam prawo żądania od administratora dostępu do moich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
mieszkaniec, 27.02.2018 09:17
Jak widać nie sztuką było przejąć obiekty, sztuką jest je utrzymać. Obiekt musi na siebie zarabiać. Dużo było gadania i megalomanii. Wiedzy już nie koniecznie. Wszystko tak działa. Przejeżdżałem wieczorem obok nowego "parku" na Zasolu. Ludzi zero. Oświetlenie jak podczas meczu na Narodowym. Pytam: po co?
Sidor, 26.02.2018 17:55
A kiedy zrobimy coś w środku obiektu, wymiana foteli bo te mają już 40 lat i nie spełniają żadnych standardów, szatnie nie remontowane od 20 lat i tak można by wymieniać wiele.
kibic wq...ny, 26.02.2018 10:12
stan placu wokół lodowiska odzwierciedla stan oświęcimskiego hokeja i "gębowe" poparcie magistratu, jaki Pan taki Kram